MONTIGNAC (129)... ''STIL DE VIATA NU DIETA''

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata. Va invit lao cafeluta fierbinte

Maya,Melany, multumesc ca mi-ati dus dorul . Nu mai am timp de nimic,v-am mai citit dar nu am avut timp de scris.

Melany,stiu cat sunt de sensibili si exagerati barbatii la orice boala. Ce sa mai zic de al meu ca e disperat cu operatia,lui i se face rau cand vede un ac

De mancat am mancat destul de binisor cu usoare abateri . In weekend am fost la nasi si am mancat duminica dimineata tot felul de "porcarii", amplusat cu ceapa rosie, asa ca ne-a fost rau toata ziua. Si chiar povesteam cu al meu cum ne-am dezobisnuit de mancaruri grele.Asa ca ieri am papat light: salata de vinete, creveti cu usturoi si patrunjel .

Azi de pranz am somon si legume mexicane iar maine plecam in Ungaria unde vom scapa macar de carnat si sarmale

Am gasit o prajitura tare frumoasa pe care o voi executa azi.Poate va place si voua http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/23754/Prajitura-tort-zebra-cu-brinza/. Noua ne plac foarte tare prajiturile cu branza iar cand ne intoarcem cred ca o sa fac un tort pufos dar cu fructe de padure.

Nu va urez nimic, sa fiu obligata sa mai intru

O zi frumoasa si spor la treburi

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Noul target...ajutat de Montignac si P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

prima abatere pe ziua de azi-neagra tare sa ma trezeasca...cu toate ca a avut grija altcineva de treaba asta muuult prea devreme...

ieri am facut doua feluri de fursecuri ...care au trebuit gustate...inceput-i promitator
PUISORULE cat stai la vecini?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Buna dimineata!

Vin sa va salut, noutati nu am.Doar ca s-a stabilit, moshu ne-a anuntat ca ne incanta privirea si anul asta la niste prieteni.
Yuppiiii!

Va pup pe toate.

Sotul e pe revenire, multumesc de urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:


ce gatiti de Craciun ???? prajituriti ceva Monti ????

cu pregatirile stau prost , nici curatenia nu am terminat-o , globuri am , impodobeli am .... caut ca disperata cadoul de craciun care consta in : monopoly cu card credeti ca am gasit? binenteles ca nu .... metro, selgros, real .... nu dau de asa ceva .... mai caut .... nu prea stiu unde, incerc la librarii mai micute , poate am mai multe sanse

io-mi doresc robot de bucatarie poate imi aduce mosul, sa vad cu cat gasesc si de care .... offff pentru ca sa-mi usureze munca cu maruntitul la ciorbe si alte chestii de tocat si macinat
voi ce va doriti ????


ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui melany72
Buna dimineata!Vin sa va salut, noutati nu am.Doar ca s-a stabilit, moshu ne-a anuntat ca ne incanta privirea si anul asta la niste prieteni.Yuppiiii!
si noi avem intalnire cu el maine la serviciul lu' tati e un obicei- se impodobeste bradut si vine mosu' incarcat cu cadouri pt.toti copii, se spun poezii, se fac poze, mai serveste si mosu'un aperitiv ceva ca doar si el e om e fain, mai ales ca anu' asta la gradinita n-au facut serbare pe baza de gripa porcoasa...abia asteapta piciu
ANDANII -si eu tot monopoli am luat de pus sub bradulet la 150 lei da' nu stiu de care-i ca atatea feluri aveau si mai ieftine si mai scumpe.. asta mi-a zis vanzatoarea ca-i original,,,ah... si i-am mai luat un dragon calarit de un viteaz + alti pe-acolo mai mici cu sabii in mana care apara un castel..m-o costat ceva bani da' pe asta l-a vazut in vitrina prin noiembrie si abia l-am dezlipit at. de ea asa ca a doua zi l-am achizitionat nu cumva sa treaca...
iar mie imi aduce -daca maine n-apar probleme-o dantura nou- nouta.....eu am robot de bucatarie da' il folosesc foarte rar ...tot din cutit maruntesc ...obisnuinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

valentinag, sarbatori fericite si tie si sa revii dupa post aici!

melany, ma bucur pentru vestea cu mosu'. la noi a venit la gradinita, parca l-am fi dorit si acasa dar mi-e teama sa nu abuzam de imaginea lui; il vad peste tot in reclame, in toate mall-urile, in parcuri...poate anul viitor va aparea si acasa. anul asta doar ne lasa cadourile sub pom. ai inceput operatiunea Tigareta???? Sanatate sotului!

andanii, eu nu prajituresc nimic si la noi in casa va exista doar un cozonac nemonti. iti urez ca mosul sa fie darnic cu tine!

puisorul, distractie placuta la waterpark! sa ne povestesti cum a fost. parca si anul trecut ati avut parte de o experienta asemanatoare. acum Stefana a mai crescut si se va bucura de apa! La multi ani in avans de Sf Stefan!

maya, felicitari pentru greutatea raportata!

eu raportez urmatoarele:
- greutate neschimbata - 72kg; in tabel apar cu 76 deci imi permit sa iau 4 kg de Craciun
- avem brad, inalt, frumos. ieri a fost daramat pentru prima oara; acum avem dispozitiv de sustinere. am securizat zona si am marit vigilenta!
- meniul meu de sarbatori va fi destul de light; eu nu mananc - pentru ca nu-mi plac - racituri, salate boeuf, drob, toba, caltabos, etc. mie-mi plac sarmalele cu carne de pui, pui la cuptor cu ciuperci si cascaval si ciorbita de vacuta. asadar asta va include meniul meu de sarbatori - nu e monti dar nici dezastru total - poate reusesc un numarat de calorii. asezonez totul cu muraturi si cozonac si obtin un tablou perfect.
- nu am inca cadouri pentru toata lumea; nu plec nicaieri si nici nu am rude de vizitat, deci nu trebuie decat sa ma lupt singura cu poftele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

io din pacate nu prea bucataresc, doar mancaruri obisnuite si pe unde merg aleg si culeg ce-mi place si cum rezist ispitelor

mai am o ultima sansa cu monopoly .... e o librarie langa a mea casa ... sper ca acolo sa gasesc, e ultimul loc .... cand merg intru, sper sa gasesc sunt multe variante de monopoly , binenteles ca al meu il vrea pe cel mai cel , cu card cica ... probabil o sa lesin la pret , pe net ce am gasit era la 230 ... copilu zice .... ala e pret de anul trecut mama , anul asta e mai ieftin

si-acuma sa trecem la lucruri mai serioase:dupa sarbatori vom reveni in forta alaturi de monti si modific in tabel greutatile reale .... si ne apucam da???

imediat plec spre casa ... mai am de facut curatenie



ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii


ce gatiti de Craciun ???? prajituriti ceva Monti ????

cu pregatirile stau prost , nici curatenia nu am terminat-o , globuri am , impodobeli am .... caut ca disperata cadoul de craciun care consta in : monopoly cu card credeti ca am gasit? binenteles ca nu .... metro, selgros, real .... nu dau de asa ceva .... mai caut .... nu prea stiu unde, incerc la librarii mai micute , poate am mai multe sanse

io-mi doresc robot de bucatarie poate imi aduce mosul, sa vad cu cat gasesc si de care .... offff pentru ca sa-mi usureze munca cu maruntitul la ciorbe si alte chestii de tocat si macinat
voi ce va doriti ????


ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"




SI voi cu Monopoly?
Noi anul asta am fost mai mult pe jocuri..a primit "jocul vietii"de mosh Nicolae, 2 joculetze de la moshul de la gradi, cumparate tot de noi si mai avem asa:monopoly clasic (am vazut cu card dar am optat pt invatat sa numere-noi nu suntem la scoala, deci adunarea e de baza),un joc de dans cu Hannah Montana(pt TV), o singura papusa Barbie anul asta si mai are si la soacra un joc..l-am luat prin noiembrie nici macar nu-mi amintesc cum se numeste.A, am uitat de un lego, mai subtirel asa...

Deci e anul jocurilor in principal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ymca

valentinag, sarbatori fericite si tie si sa revii dupa post aici!

melany, ma bucur pentru vestea cu mosu'. la noi a venit la gradinita, parca l-am fi dorit si acasa dar mi-e teama sa nu abuzam de imaginea lui; il vad peste tot in reclame, in toate mall-urile, in parcuri...poate anul viitor va aparea si acasa. anul asta doar ne lasa cadourile sub pom. ai inceput operatiunea Tigareta???? Sanatate sotului!



Operatiunea tigareta pt care imi fac curaj e de pe 1 ianuarie!!

Tine-mi pumnii!!

La noi vine asa moshu ...acasa la brad (invizibil), la buni, la mamaie..tot invizibili si in fiecare an ne strangem la unul din gasca (acum 2 ani a fost la noi) si vine un prieten necunoscut copiilor.Tipul e asa haios, desi nu are copii...ii termina pe ai nostri de emotie..si e fan S Banica junior.Deci..."e mosh Craciun"..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii


si-acuma sa trecem la lucruri mai serioase:dupa sarbatori vom reveni in forta alaturi de monti si modific in tabel greutatile reale .... si ne apucam da???

imediat plec spre casa ... mai am de facut curatenie



ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"



Raspunsul meu e DA.Ma rog, cu monti sau nu.

DA si la sport.O sa iau un pic de avans ca fie-mea o sa stea pana pe 10 ian la tara si deci incep anul pe banda si a doua saptamana sunt tura 2, deci dimineata liberaaaa..

Mergi la inceput