*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Bertha, Lorena e bine merci. A uitat de tzitzi, parca nici nu a existat vreodata. Probabil cum a zis si Darling la un moment dat era pregatita pt intarcare sau cine stie, a fost buna metoda pe care am aplicat-o: de a o intarca treptat si nu brusc. O sa pun si niste poze in curand, cand ne mai linistim si noi. Noi suntem la socri la Severin. Am plecat de luni. Cred ca am prins ultima portita de plecare. Ca apoi a venit zapada. Acum sa vedem cand apucam sa ne intaorcem acasa, caci vrem sa facem sarbatorile acasa cu finii si cu prietenii.

Monicus ti-am admirat printesa. E o scumpa.

Aleinad si Lorena a facut temp dupa Infanrix. Nu prea ne-am inteles cu ea vreo 4 zile. A fost tare plangacioasa, nu-i intra niemni in gratie, nu manca. Acum si-a revenit. Nu vreau sa ma gandesc cum va fi dupa Priorix. Si nici noi nu am iesit afara cam vreo 2 zile.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Hop si noi,

Brrr...ce frig este.
Sara aseara s-a culcat la 24.30 s-a trezit la 10 si de la 13 doarme din nou.N-am mai iesit afara ce e prea frig...si ea afara chiuie de bucurie asa ca...stam in casa.
Soba la mine merge la greu...cred ca o sa vina gazele de plata o gramada...dar n-am ce face


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Sedere placuta la socrii la Severin. Si nou ne este dor de Severin de unde sunt si socrii mei.. adica sa mai facem si noi o iesire din Bucuresti, dar clar ca nu pe vremea asta. Sper sa ajungem la anul la Severin.. ca ma simt bine acolo.
Ce bine ca ati plecat inainte de ninsoare.

Multumim pentru cuvintele frumoase.
Pupici

Citat:
citat din mesajul lui Hera25

Monicus ti-am admirat printesa. E o scumpa.

Aleinad si Lorena a facut temp dupa Infanrix. Nu prea ne-am inteles cu ea vreo 4 zile. A fost tare plangacioasa, nu-i intra niemni in gratie, nu manca. Acum si-a revenit. Nu vreau sa ma gandesc cum va fi dupa Priorix. Si nici noi nu am iesit afara cam vreo 2 zile.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Mamici am si eu o intrebare.
A incercat vreo mamica sa ii dea puiutzului ananas?



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Monicus, Sara a papat ananas de la 4 luni jumatate...suc si apoi piure cu diverse fructe...amestec.Nu i-am mai dat de ceva timp, chiar o sa-i spun sotului astazi sa cumpere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Sigur ca da, si-i place tare mult. Eu il tai bucatele si papa singura.

Citat:
citat din mesajul lui monicus

Mamici am si eu o intrebare.
A incercat vreo mamica sa ii dea puiutzului ananas?



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicus

Mamici am si eu o intrebare.
A incercat vreo mamica sa ii dea puiutzului ananas?



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor


Eu i-ama dat Mirunicii de la 7 luni ananas proaspat in combinatie cu alte fructe (mar sau banana) si bagat la blender.

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Aleinad o daa , nu te inseli ..deocamdata ca si turisti desi sun tot felu de coincidente .
Oceanborn eu in bagajul de mana am avut borcanel cu mancare si sticluta de lapte- suc desi la asta eram stresata ca e lichid si peste 100 ml si poate nu ma lasa dar nu s+a legat nimeni de mine , uneori si uitasem de ea ca o am in geanta aaa si am avut si cutiile cu lapte praf si cereale + borcanele de papa si suc vreo 7+8 )si cand a trecut bagajul pe banda si l+au verificat ne+au intrebat ooooo da ce aveti atatea borcane ..noi chiar le bagasem din gresala ca vroiam in bagajul de cala initial sa le punem dar in graba mare ..noi ..pai e mancarea fetei ...pentru drum !!! se mira ei noi pai da ca nu stim ce vrea sa manace ...in fine am trecut cu bine de fiecare data .Singurul lucru oprit in aeroport la Forli a fost un tub de fixativ ..bineinteles ca uitasem sa+l pun si pe ala in bagajul de cala .Am mai avut in geanta bineinteles jucarii , suyete o hainuta mai groasa sa nu+i fie frig in avion desi aveam la noi si o paturica .De obicei a tinut-o sotul in brate legata cu o centura de el sau daca era loc pe scaun intre noi .Oricum peste tot am avut intaietate fiind cu bebe iar in avion ne puneau pe randurile din fata .Cu caruciorul ne+am dat pana la scara avionului unde l+am pliat si predat sa+l puna in cala ..deci si in autobuyele care ne luau sau duceau la avion tot in carucior am dus+o .Cam atat..daca mai vrei sa sti ceva intreaba+ma
Diamisa cand ai timp poate faci o poya cu jucaria minune

ps. of a umblat Sofi ..la laptop si toate semnele sunt pe dos !!..bine ca am acum #351;#355;â ...nu stiu cum sa fac sa revin la vechiul scris

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui criss703
[brps. of a umblat Sofi ..la laptop si toate semnele sunt pe dos !!..bine ca am acum #351;#355;â ...nu stiu cum sa fac sa revin la vechiul scris

Pe taskbar (bara gri de jos) ar trebui sa ai acum scris RO undeva in stanga ceasului. Apasa pe el si alege EN. Sper ca m-am facut inteleasa, daca nu, iti dau indicatii suplimentare.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hera25

Aleinad si Lorena a facut temp dupa Infanrix. Nu prea ne-am inteles cu ea vreo 4 zile. A fost tare plangacioasa, nu-i intra niemni in gratie, nu manca. Acum si-a revenit. Nu vreau sa ma gandesc cum va fi dupa Priorix. Si nici noi nu am iesit afara cam vreo 2 zile.

Multumesc pentru info. A mai avut si dupa masa un 38. Lorenei si bafta la priorix.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput