Puiuti de Randunici 2008!! (345)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Ma rog pentru Naty sa fie bine!La fel si sotul,si mai ales Iulia!
Cat priveste prima,Gudinde,inca se dau prime la alte firme,la stat la sormea se da al 13lea salariu,asa ca e doar un pretext pentru unii criza.Depinde de firma,numai ca la mine e nasol pe multe planuri.Dar,sanatosi sa fim,asa e!

O mare bucurie: mi-a adus colega mea o sanie clasica din lemn cu spatar....si sunt happy tare fiidca nu am avut ce sanie sa cumpar din magazin-in primul rand ca sunt exagerat de scumpe,apoi ca nu era nik cu spatar si nici stabile.Abia astept sa o scot pe Tea afara!Ieri a scos-o socrela putin dimineata,timp in care a platit niste facturi,apoi toata ziua ma lua de mana si ma ducea la geam si-mi facea semn s-o iau in brate sa vada "badada".Si ma ducea si la usa si-mi arata ghetutele..mi-era o mila de ea.

Simonette,m-ai uns pe suflet..bravo,super mami!Vezi totusi sa nu patesti ca mine cu sfarcurile.La fel statea si Tea mult la tzitzi,la cerere, pana mi-a facut niste rani urate de-mi plangeam de mila si care au trecut super greu cu toata tona de garmastan dat.

Sanatate tuturor,mai ales puilor.

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

'neata randunici

Bag ceaiul si capuccino si bombocino...si multa, multa sanatate

Eu sunt intr-o dispozitie de zile mare (sa fie stralucirea si senitatea gravidelii). Ieri am impodobit bradul. Am facut intai atmosfera...am tras jaluzele in toata casa sa nu mai vad verdele si soarele verii, am bagat aerul conditionat la maxim de am facut aproape gerul Bobotezei in casa si am putut sa-mi pun sosetele cu Mosul, Hrusca a asigurat coloana sonora, filmuletele cu Bubu de Bacau si Bubulinii de la Bucuresti mi-au adus zapada...si m-am simtit ca acasa, in vremea tineretii.

Copilul a fost in extaz in fata bradului. Din UAUUU nu se oprea. A mangaiat globurile, mi-a aratat stelutele si nu a rasturnat (inca) bradul. Cand am mai dat drumul spre seara la instalatie a stat minute in sir mut de uimire. Dimineata, primul lucru ce l-a facut a fost sa verifice daca mai e minunea in sufragerie.
Dupa ce am lasat copilul la gradinita am fost cu sotul la intalnirea cu cealalta porodica. Am dat peste o radioloaga super draguta ce nu mai prididea cautand imagini cat mai bune cu puiutul nostru. Asa ca masurarea translucentei ce ar fi trebuit sa dureze un max 15 minute s-a prelungit la 40 de minute de facut cu mana unii la altii.
Am venit acasa cu imaginea puilor mei in minte si mi-am pus CD-ul cu cantece de la Medjugorje (tocmai primit de la socrella) si incerc sa imi amintesc toate lucrurile pentru care sunt atat de recunoscatoare pe lumea asta.

Va doresc sa aveti si voi parte de linistea si bucuria si implinirea ce ma inconjoara pe mine zilele astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Neata!!
Mersic de cafea, Stelutz
Gecko, ce frumos ai scris. Mi se pare asa ciudat... Craciun vara

Eu sunt tare trista . Sora mea are o asociatie si face tot felul de actiuni de Craciun, printre care si cadouri pentru copiii dintr-un sat de langa Bacau. Mai, va puteti inchipui un pui de om care sa-i ceara mosului un sendvis???. Am plans de n-am mai putut cand mi-a citit scrisorile copiilor catre Mosu'. Maine mergem sa le luam jucarii si dulciuri si luni le vor primi
Offf, si cati altii mai sunt prin tara asta neorocita

O zi frumoasa sa aveti si multa sanatate bolnaviorilor mari si mici





_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim (A. Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Salut!

Cami, ce trist...

Stela, merci de cafea!

Zoze, pe mine m-a distrat cel mai rau faza cu monstrul de sub capacul de la buda!:))))) P.S. Vezi ca ai scris gresit, era tampit-o, ne-am inteles?:))))))))))))

Sovi, multumesc pt explicatia cu teflonul,am inteles!

Gecko, pt reusita unei atmosfere faine, pt bucuria lui Patrick, pt intalnirea cu samburica!

Kya, si noi tot fara marinar acasa... Dc ajungeti la Bz, poate reusim sa bem o cafea impreuna.


Am plecat la ale mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Doamne Cami ce spui tu acolo ......
Naty, multa sanatate . Sa te faci bine cat mai repede!!!
Gecko , uite niste zapada de la Bacau ca avem din plin si sa iti fie de bine intalnirea cu fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

helloooo, hellooo, zapadaaaaa..bine, eu nu-s mare fan, dar e dragutz..
tot nu simt nimic gen CRACIUN..
iesim in curte sa dezapezim si sa inghete nas de Muficios

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Mimu face cinste




Multumim pentru urari si va dorim la fel! Sa fiti sanatoase si voioase si voi si familiile voastre!
Eu azi nu prea am voce , am dormit doar cateva ore , dar ma fac eu mare mai pe seara! Am fost in mai multe cluburi , pe romaneste am facut clubing Club Spice, nota 10! Se organizeaza revelion (pentru cele interesate)
Va pup si sa vad pe unde ma avant pe nametii astia ca aburii betiei imi dau curaj

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Ce ningea de dimineata, nene...ce frumos...
Am vorbit cu mama si mi-a zis ca la tara ninge asa frumos, pomii sunt incarcati de zapada, trebuie sa faca poteci prin curte...Ce mi-am adus aminte de copilarie, cand era o zapada...Sper sa mai tina o saptamana, sa se bucure si Matei...

Valentina cu Matei si 32+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Matei doarme deja de pranz...Mi-a cerut "epticul", "putuica", si-a cantat "nani, puiul mamii" si a adormit in timp record... Si eu trebuie sa ma apuc de mancare...
Vorbim mai pe seara...

Valentina cu Matei si 32+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

aaa, Mimooo, sa-ti traiasca husbandul, inca o data, sa fiti fericiti si clubbereti la infinit!sper ca ai poze, nu?? cat costa Rev la Spice?..ma mir ca zici tu ca e asa fain, nu mai auzisem nimic de el de ani buni, se nasolise..

Mufa e afara cu ta-su, si a vrut sa-l aduca acasa ca e rece tot, manusile fleasca, si s-a pus neica pe un urlaaaat, asa ca au iesit iar!
transmisiune live din fata blocului, contact cu ling-ling

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput