Puiuti de Randunici 2008!! (345)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Neata!
Mulsumim de capucino, de bombocino

Mimooo deci la voi erau utilajele de dezapezire! trimite si la noi unu, platim bine proprietarul!
Am ras de numa de Adolf si de placerea lui. Dar tu esti sigura ca ai placerea sa setrgi dupa cat poate el sa "scrie"??

Miss Rambo e la mare inaltime! eu nu pun poze cu mister puscarie, ca mi-e jena :))

Bubu, sanatate Vladicului! Cand e ziua lui? parca e capricorn.

Am zis ca ieri am dat tzatze la ambii copii simultan? Daca Sasa a pohtit, nu l-am putut refuza.

si o vorba de duh de pe net: "suptul degetului devine o problema doar cand omuletul ajunge la interviu"

Hai ca a dat Sasa send inainte sa va urez o zi buna.
Deci sa aveti o zi buna, fara accidente si incidente, in care sa vedeti numai partile bune ale zapezii

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Rambo si Adolf

Neata! Ma dor falcile de ras .

Sof s-a trezit la 06:30 spunand ca vrea carnita . I-am dat, a mancat, a vrut si iaurt, i-am dat si d-ala, asa ca la 7 eram cu masa terminata . Si cand am ajuns la serviciu, in parcare inghetasera toate fagasele alea de ieri, asa ca m-am opintit in doua incercand sa parchez. Pe una am dovedit-o singura, in timp ce imi sunam un coleg, singurul ajuns la ora aia la serviciu, sa vina sa ma scape , dar la a doua s-a dat un tip jos si m-a impins el.

PS Mimo, asa cum exista Nokia si restul telefoanelor, asa exista Allianz si restul asiguratorilor

Papappap

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Magazin de modelism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sovietica


si o vorba de duh de pe net: "suptul degetului devine o problema doar cand omuletul ajunge la interviu"



M-am linistit! Bubu meu are batatura pe degetelul de la mana stanga de atat supt. Dar nu poate adormi altfel...





_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim (A. Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

neata

hahahaha..ce haios este Adolf, si utilazele de dezapezire(mi-ar fi trebuit si mie unul sa dea zapada de langa masina dimineata), si omul de zapada sinucigas
Mimo nu mi-ai zis de unde ai luat cutiile impletite sau cum se numesc....sic at costa, bineinteles....

l-am vazut si pe Rambostyle

Bubule, eu cred ca poti rezolva pietricele si cu homeopatie nu trebuie sa ajungi la operatie, acum depinde cum vrei tu.....

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Bai , voi ma provocati prea tare Asa ca am lasat sa se scurge zoaiele din blender pe dulapul proaspat vopsit de Adolf (ca si-asa, ce importanta mai are ) si am venit la taclale.
In primul rand Luny, d-aia imi place mie de voi, ca ziceti numa' dupa ce o pateste omu' Ideea e ca toti erau vopsiti pe fata:Mimu din greseala, Vlad din razbunarea lu' Mimu si Teo a vrut nas rosu sa fie si ea Rudolf Doamne ce am mai spalat la ei dupa aia Am vazut Mufilici mic de Craciunul trecut
Ralucaam preluat modelul politic din romania si am schimbat regimul peste noapte :de azi am instaurat dictatura , cariocile sunt undeva unde numai eu stiu
Olga carnita la 7 dimineata Bun asa Las' ca vad eu ce tare e Alianzul acum, ca asteptam sa deconteze reparatia Sa inteleg ca nu stii reclama aia? Stai ca imediat scormon dupa ea, merita
Nicoleta superba crosetatura ta in hartie Eu sunt din categoria care se enerveaza crunt la bibilit si la pescuit , nu crotez, nu fac goblenuri...asa ma amuz cand vad cum da Dudelle cu ele de toti peretii daca nu-i iese din a doua incercare , ma recunosc perfect
Ariel ca bine mai suna sarbatorile voastre! Si mai faci si colete, deci ai comenzi Bun asa, la mai mare!
Sovi pentru tine special o scurta si preafrumoasa poveste :
Anul trecut la ski in Austria. La diferite cote sunt amenajate baruri cu bauturi calde, bere, etc.(eu acolo schiez mai mult si mai mult :))) ) Si cum stateam eu asa cu cafeaua la nas si tigarea in gura ca un adevarat sportiv, vad un tip trantit in zapada , srijinit de gard, agitatie multa.Vine snowmobilul de salvare, eu lungesc gatul curioasa sa vad ce se intampla Credeam ca-i accidentat si incercam sentimente confuze de mila si teama, cand colo el era mort de beat, cazut in zapada ! L-au pus pe targa , l-au invelit cu paturica si ce crezi ca a facut el imediat ? Ei bine, si-a bagat degetul in gura si a "tras pe dreapta" D-aia frate ma tem eu pentru degetul lui Dudelle, sa n-ajunga la majorat si la betie sa-si suga degetul cand pune capul pe masa dupa vreo bauta


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Oooof, am uitat de cutii! Bitza Sunt cutiile de la IKEA despre care povesteam la un moment dat ca le-am achizitionat pentru jucarii Cred ca au costat in jur de 100 ron/buc dar nu mai stiu sigur. Au si mai mari, au si pe la Cora (mai ieftine) , au si la Bamboo si sunt unele care au exact aceasta destinatie : pt rufe! Eu una rufele pt calcat le tin in cos de plastic exact ca ala pt rufe murdare (din baie). Si cosul in dormitor, unde nu-l vede nimeni (doar Mimu, dar nu l-ar deranja nici daca ar fi cu rufe murdare
Stela tu le-ai vazut? Ca la tine ramasesem datoare cu pozele cutiilor? Daca nu, pun poze imediat ca am recuperat aparatul si am incarcat bateria dupa cum vedeti
Bubu,Simo sanatate puilor! Dudu vad ca-i oleaca mai bine azi, oricum aseara ii curgeau mucii peste mustata colorata si arata intr-un mare fel Bubu, calatorie placuta si cumparaturi cu drag!


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ce misto e excavatorul ala teleghidat si ce tare omuletul de zapada
Multumesc, fata, Mimo, abia astept cumparaturile , mergem si la balet si la scoala de drasaj, cu caluti , am rezervat acum biletele. Azi-noapte visam ca faceam bagajul in mare viteza

Bitzo, zau daca stiu...mi-e frica sa le zgandar sa nu plece la plimbare si nici operatie nu vreau...deocamdata...am muuuulte pietricele de 3-4 mm, juma din bila e plina

Mai, pe reteta scrie tuse de hiperactivitate, i-a dat aerosoli cu adrenalina, un sirop de plante si miere Tusend, Ketof seara si in nas un spray de mare. Da Doamne sa-i treaca! analize de sange a zis ca nu-i cazul sa repete, pt. le-a facut anul asta in ianuarie, nu e nevoie. Radiografie nu e cazul, e curat la plamani, nu are altceva, nu trebuie antibiotic...alte teste a zis ca deocamdata nu...om vedea...maine ii cumpar o perna antialergica, ca are una din puf...uof...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

m-a topit Teo de Liana cu cantarea-ce-as mai rontai la falcutele alea, Thea de Alice cu vorbaria (ca de obicei) ; Ursuletul razacios si frumos foc si Matei la serbare- ce pantalonasi de elf ..
Mama ce Rambo veritabil! e prea tare!!
ia uite si vine si Mimo cu Adolf al ei!

Bubu, Simo, Nico sanatate puilor!

m-am distrat citindu-va ..si am trecut cu mult timp ora de somn, dar parca nu am putut lasa restanta.. am fugit..





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Am uitat sa salut randudunicile revenite in cuib dupa pribegeala (deh, iarna nu-i ca vara ) Simonette, MamiP si Adriuta! Poze,nik?
Si vreau sa stiu daca Miha de pe Bucataras este Miha morosanca sau Mihu americanca ? Sau nici una nici alta ? Nu de alta dar ii datorez pt reteta de ciocolata de casa pe care am executat-o ieri cu mare drag si am mancat-o cu mare spor Si pentru Bubu o floare ca mi-e tare util siteul ala !
Gata, am scos copilul afara cu lopata sa termine de dezapezit parcul si ma apuc de treaba!

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Mimo,am vazut demult cutiile prin filmuletele tale,sarumana.Dau bine.Moamaa,ce curaj sa lasi pe mana micului Hitler cariocile alea...
Am vazut pozici/filmulete, m-am amuzat citind discutiile voastre...Urez sanatate multa bolnaviorilor.

Mai mult nu poci scrie ca sunt cam in butoi.."prima" nu se intrezareste,salariul s-a cam cheltuit deja..nici macar o bomboana nu cred ca vad de la zgarcitii astia...firma lu' peste..toata lumea pe aici e imbufnata,nu misca pe nimeni faptul ca eu am pus colinde,am facut fulguleti din hartie ca cei facuti de Nico si am pus pe geamuri...ce trist...
Cand naiba o trece criza sa-mi caut de lucru,ca nu mai suport deloc firma asta?

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput