Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *122*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Novus, ii sta bestial, ca doar e fata mea Eu am facut-o rosie sa fie in spiritul Craciunului, dar mi-a ramas in suflet rozul acela prafuit din poza originala. Daca o vreti si voi, eu recomand sa fie facuta cu un fir mai subtire, ca oricum are gaurele si nu i-o poti da afara in frig. Hai ca fac maine fotografii, ca tocmai am adormit-o.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

No, pt intalneala cu Chatonel ar trebui sa gasim un local mai aerisit, ca daca viscoleste ca azi le ingheatza pishu-n pampers. Io stiu un loc unde nu se fumeaza, dar e cam stramt - ceainaria Green Tea (Hala Traian). Ma gandesc ca daca ne strangem mai multe (io nu's sigura, fiind si ziua mea in perioada aia o sa am musafiri) putem rezerva si un loc unde se fumeaza, ca fiind doar noi... Aici as propune - da' nu cred ca ne strangem chiar atatea ca sa ocupam toata sala - Four Seasons, restaurant libanez (Piata Galati). Inca nu-mi vine in cap niciun local dragutz in apropierea unui parc, da' suntem mai multe, punem cap la cap si iese ceva.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

abia acuma a adormit mutzu; si evident, cristi inca nu e acasa; dupa ce i-am facut baita, mutzu meu s-a pus pe chiuieli, ranjeli.... numai somn nu avea; n-a vrut titi, ca de' , stia el ca aia e somnifer, s-a jucat pana la 10 si un sfert, m-a capiat nu alta cata energie putea sa aiba; si pana la urma l-am pus la el in patut si m-am asezat pe canapea langa patut sa vda ce face; s-a sucit pe toate partile, a scarpinat patul ala de am zis ca vrea sa iasa prin plasa, s-a intors pe burtica (si el uraste sa stea pe burtica)... a scarpinat patul si din pozitia asta pana a adormit; acuma e pe burtica...... cred ca-l intorc mai tarziu, ca n-a dormit niciodata asa noaptea

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Eu nu mai sunt la curent cu amanunte despre intalnire dar cred ca depinde de nr de persoane si de cat timp vrem sa petrecem.
Se doreste doar o intalnire la cafea/ceai/cola/suc...etc sau vreti sa si mancam (nu stiu daca e tocmai o idee buna dat fiind ca venim dupa craciun, deci suntem deja ghiftuite)
Monnvas, help!
A ramas intalnirea tot pe 26 decembrie, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Acum nu imi vine in minte decat asta
Are si curte deci putem sa ne zbenguim...dar ma mai gandesc si la altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

www.verdecafe.ro/events/events.html" target="_blank">Aici am vrut sa arat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

am venit si noi de la serbare.
serbarea nu s-a tinut la gradinita, ci la Casa de cultura a studentilor. pe copii i-au transportat cei de la gradinita si unii parinti. ideea directoarei a fost sa nu se intalneasca pe drum copiii cu parintii. si acolo copiii sa nu-si vada parintii pana la final, ca nu mai vor sa participe la serbare. ei au fost pe scena cu lumini pe ei si nu vedeau in sala.

am prins blocaj in trafic, dar am ajuns inainte sa inceapa. noroc ca au intarziat si cu transportul copiilor.

in prima parte a serbarii copiii au fost costumati in spiridusi, oameni de zapada, fulgi de nea. au cantat si au spus poezii in engleza. nu am inteles mare lucru din engleza lor, dar ei erau foarte seriosi. vreo doi au refuzat sa-si spuna poeziile. erau atat de simpatici, incat am ras cu lacrimi.

in partea a doua au fost imbracati in costume nationale. au spus poezii in romana si au cantat colinde.

m-a surprins andrei cat de serios a abordat problema serbarii. a venit la microfon, si-a spus poezia tare (cu putin ajutor). nu a avut emotii.

la final a venit mos craciun si le-a dat cadouri. atat de fericit a fost andrei. a primit o motocicleta ben 10. andrei e mare fan ben 10. deja motocicletei ii lipseste un far, o oglinda retrovizoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

sper sa va pot onora si eu cu prezenta la intalnire.
am sa o rog pe raluca sa ma tina la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

ufff mai monique...
chiar a ramas fara far?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Va pe toate!!!!
GAZA, cuscra PISIGRI Va multumesc pt. consolare stiu ca se poate face deplasare si cu 3 copii dar ma urnesc eu mai greu cu toti trei ...+ ca mai este si problema cu finantele. Nu ne "tine" sa ne deplasam cu ditai gasca dupa noi doar pt. 1-2 zie. Noi de obicei reusim sa dam o fuga la munte (avem ceva aranjat si nu platim cazare si masa) si stam acolo in jur de doua saptamani, iar la mare cand mergem tot printr-un aranjament prin care reusim sa platim mai putin .... destul de rezonabil. Nu vreu sa ma plang ca nu ne descurcam cu banii dar este destul de greu cu ditai gasca sa ai si bani cu caru' cand ai zilnic foarte multe cheltuieli ....doar este un trib destul de mare....

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput