Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

LA MULTI ANI!!! CASTELANA, sa fii sanatoasa, fericita alaturi de cei dragi si in curand si de bebe. distractie placuta azi, tare frumos trebuie sa fie pe la tine pe acolo, si sa petreci bine!!!

si la Bucuresti ninge usor, mai bate vantul, si eu trebuie sa ies pe afara si mi-e asa de lene.... azi m-am trezit cam ametita si ma doar toate alea, oasele ca sa zic asa, cam din jurul sanilor, pe acolo, ca doar oase vad sa fie. abia am dormit azi noapte, nu puteam sa stau nici pe stanga nici pe dreapta. ieri am fost foarte uimita si fericita sa vad la ambii sani un pic de colostru. wow!!! asa repede! nu ma asteptam.

va pupic, o zi usoara si frumoasa, ca doar veni iarna si la noi!


vio asteptand pe bebe 21+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

'Neata si de la mine

M-am trezit de 10 minute..., si inca nu-mi vine sa cred! Nu am mai dormit atata de ani de zile.

Ideea e ca am avut vreo 2 ore albe, asta noapte, de la 5 la 7, si mai sant si fara copil acasa...e la bunici de ieri.Deci toate conditiile de somn au fost asigurate.

Trebuie sa citesc din urma, si revin.

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 28 saptamani
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata si de la mine!

Castelana La multi ani!!! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de minunea ce e pe cale sa intre in viata voastra frumoasa. Sa nu te schimbi niciodata, mamica scumpa!!!

Ma bucur ca a intrat toata lumea si si-a spus parerea si acum am reinceput sa fim cum eram.
Nu scriam nimic, nu sunt genul sa arunc acuze, daca nu vedeam racirea de pe forum. Si cum stiu de la fete ca de acolo se trage, de frica sa nu spuna ceva offtopic, am zis sa intrvin. Si nu am nominalizat, nu de "frica" ci pentru ca subiectul era vazut astfel de mai multe fete. Imi asum cand spun ceva cuiva.
GATA! Mergem mai departe.

Ella m-ai distrat cu "varza" ca si eu tot aia am inteles. Ioi ce crize faceam, eu care tin mult la lucrurile mele.
Asteptam continuarea.

Vladi mai da-mi mie niste kile ca la mine s-a stricat cantarul la 64.(cu indulgenta arata seara 64.9, dupa o zi de rasfat culinar, a se citi cate o punga de bomboane de pom.)

Mami felicitari pentru grasunel.
Pentru a schimba semnatura exista optiunea Profil Personal si in partea stanga a paginii, pe verticala.

Denisa off ce bine te inteleg cu maseaua de minte. Eu am tras-o in primul trimestru si stiu cum e. Numai rabdare, ca altceva nu prea poti face.

Roxana tu esti persoana extremelor. Ai avut 2 sarcini asa diferite, ca mi-e frica sa ma mai apuc de bebe2/.

Si apropo de lichidul amniotic, si eu am frica asta, pentru ca mai gasesc tamponul umed, adica nu de la scurgerile cremoase, ci efectiv ceva apos. Dar inca nu ma panichez.

Miruna ma bucur ca ai avut o zi de nastere frumoasa!

Mai e cineva cu sarcina avansata care nu are colostru???

Oana 29+ Eric Nicholas
AMR 10+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

salutare fetelor!!!!
Si la bz ninge ca-n povesti!!!!!!!!
CastelanaC LA MULTI ANI!! Sa fii sanatoasa si sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos!!!!
Am trecut data nasterii tale in listuta din fatza!!
Stiu ca mai sunt destule fete care nu ne-au zis data nasterii..asa ca am rugamintea sa verficati si srieti datele aici sau pe PM ca sa stim cand va uram si noi .
Lindal l-am trecut si pe Mateutz in listuta!! Deci in final v-ati hotarat asupra numelui!

oana in ce perioada ar trebui sa-si faca aparitia colostrul?
La mine nu da nici un semn deocamdata...

asteptam un 27+ Theodor Stefan

http://s213.photobucket.com/albums/cc316/athena1509/?action=view¤t=STEFAN_1-1.flv - Bebe la ecograf

Doamne ajuta!


"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Castelana draga la multi ani cu sanatate bucurie si indeplinirea tuturor dorintelor...

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana prietenele mele cu copii, toate, dar absolut toate se mirau ca eu am colostru inainte de nastere, ca ele nu au avut decat dupa ce au nascut. Ba chiar m-au trimis la doctor sa intreb daca e ok sa-mi apara la 17 sapt

Cum se simte sotul?
Te-am intrebat mai de mult de finet cat a costat metrul?

Denisa, 24 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Denisa e mai bine sotul. Mai tuseste, dar nu f tare. Azi noapte nu prea a tusit.
Si cu finetul iti zisei . Am dat 8 lei pe metru.

Oana 29+ Eric Nicholas
AMR 10+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita
Mai e cineva cu sarcina avansata care nu are colostru???

La sarcina cu Luca n-am avut colostru pana dupa nastere. Debut firav si atunci dar a fost! Deocamdata nu vad semne nici la aceasta sarcina...

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana scuze. Nu am vazut cand mi-ai spus.

Apropo de colostru, la mine apare acum o picaturica o tine asa cateva zile dupa care nimic o saptamana, dupa care iar mai apare....
De obicei nu la ambii sani de odata.
Cateodata e galbui, banuiesc ca ala e colostrul iar altadata e alb, banuiesc ca e laptic ?


Denisa, 24 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Fetele, apropos de "off topic"...cine decide daca o intrebare sau o istorisire a uneia din noi este Off topic?...Bine , nu ca vorbim politica in odiseea sarcinii, dar eu nu am vazut niciodata de la moderator atentionari cum ca un mesaj ar fi off topic (exceptand politica facuta de Anca yari)

Honeybaby,Felicitari pentru rezultate bune; pana la urma vezi ca te-ai stresat degeaba cu bebeluna? Cred ca la fel e si cu Rebiana.. Ideea e ca citisem despre cresterea medie a fatului in burtica si la 24 de saptamani cate ai tu, valoarea medie era de 620 de grame...luand in calcul o greutate a fatului la 40 de saptamani de 3550 grame..Ideea e ca se stie ca fetitele sunt mai micute , plus ca nu toti copiii se nasc la 3550 de grame. Si lucrusoarele noi chiar mi-au placut mult!

Oana , nici eu nu am pediatru pt Lucas. L-am inscris la nastere la o pediatra, care era mult prea fitzoasa ca sa faca vizite la domiciliu. Si nu m-am dus decat la vaccine, si pana la urma i-am scos fisa si l-am inscris la medicul meu de familie, care de fapt mi l-a si tratat de la cateva luni.

Cat despre schema de vaccinare, e la fel ca si cu laptele praf: statul acorda gratuit un anumit tip, iar noi decidem daca le dam bebelusilor variante imbunatatite. Ideea e ca la lapte praf cam toata lumea respinge laptele dat de stat( depinde ce acorda statul gratuit), dar la vaccin cand auzi ca te costa 200-300 de lei, nu prea merita. In fine, asta ramane strict la latitudinea noastra si a posibilitatile financiare a fiecareia dintre noi.

Brizamarii, parca ma doare pe mine cand citesc de epilat ...eu sincer nu mai suport epilatul din luna a 4-a, si m-am facut prietena tare buna cu lama/aparatul de ras .Tocmai de aceea in septembrie 2010 incep sedintele de epilare definitiva, ca ma gandesc ca poate raman sensibila la durere, si nu voi mai suporta aparatul de epilat sau ceara

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 28 saptamani
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput