Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hai sa va spun ceva,cat am fost gravida abia mancam carne pentruca nu prea intra si acum Maria rade tot ,nu conteaza animalul

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!-sms 2euro la 879


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina2005

iti urez succes la covrigi si iaurt, sa ramana in stomacel!
dar eu tot bosumflata sunt ca n-am si eu greturi, oare e normal?!

Alina, 9+



Baga un dest pe gat !

Shery +8 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Citat:
citat din mesajul lui Alina2005

iti urez succes la covrigi si iaurt, sa ramana in stomacel!
dar eu tot bosumflata sunt ca n-am si eu greturi, oare e normal?!

Alina, 9+



Baga un dest pe gat !

Shery +8 si inimioara Alesia (30.10.2007)






Hai bre ca n-am ajuns chiar asa Se pare ca mi s-a facut un pic rau, poate a fost gandul, dar in birou putea rau de tot, asa ca am deschis geamu si m-am linistit

Alina, 9+

Cum creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

Buna fetelor, eu sunt in 7+ si nu am avut pana acum greturi, am avut insa arsuri, mai ales dimineata, daca trece mai mult de o ora de cand ma trezesc si nu mananc ma arde stomacul de mor...alte simptome: o scurgere f apoasa si abundenta si dureri de sani...nu inteleg cum e cu zodicaul chinezesc, adica ce varsta sa iau in considerare, fiindca la o sapt dupa ovulatie a fost ziua mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Cum e testul chinezesc fetele?
Alina stai linistita, nici eu nu am doar dimineata si seara dar de suportat, trec cu tigari, dar nu vreau sa le obisnuiesc, ca eu am fost fumatoare, si acum mai am doar una din cand in cand , pana le las de tot, adica vreo 2 tig pe zi! Sau deloc!
Fetele cu greturi puternice, eu le am foarte puternice cand lucrez daca ajung acasa in canapea ma simt mult mai bine, si la mine merge paine prjita cu iaurt! Si fresh de portocale cu mere si grefe!
Ieri nu am mancat altceva!
Maine avem primul echo mare, cu inimioara si cu tati, si de asemenea cu toate analizele!
O seara fara greturi

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Hai sa va spun ceva,cat am fost gravida abia mancam carne pentruca nu prea intra si acum Maria rade tot ,nu conteaza animalul

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!-sms 2euro la 879


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!






Eu as manca numai carne

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Fetelor,

Nu am mai intrat sa mai scriu demult, insa v-am citit mereu ( am link-ul la favorite ).

Eu am stari si stari, ieri am fost de parca m-a calcat trenul toata noaptea......am momente in care-mi vine sa plang instant, sltele in care tip asa din senin la fete ( ma obosesc cu atata vorba cateodata de simt ca-mi explodeaza capul ) de-mi zic ca nu-s normala.
Cred ca starile astea sunt " agravate " si de progesteronul asta care-l iau.Ca poate ele asa naturale poate nu sunt asa de .
Miercuri sper sa ajung la eco si vin cu vesti...abia astept...am emotii...

O seara placuta la toate si fara , greturi si alte cele.

P.S. Alinutza draga fii bucuroasa ca nu ai parte de starile aste rele pe care le avem unele dintre noi, pe aici.Eu la a doua sarcina nu am avut nimic si cum menstra imi intarzia mereu am aflat ca sunt abia in luna a doua. Asa ca am o mandra sanatosa si grasuna de numa.Fii bucuroasa, ca nu inseamna ca daca nu ai simptome, nu este bine ceva.

la toate.

*******************************************************************
Elena, 10+ si mami de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
Bebe strumpf


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

alina2005, fericita mai esti fara greturi. Uf..te invidiez...Eu am de dimineata o greata in gat. Mai ca imi pare rau ca e fara finalizare...
belu, si eu is tare uracioasa in ultima perioada. Tot progesteronu' o fi de vina? N-am stiut ca sa dau vina pe el. Eu dadeam vina pe starea de rau. Hai ca tu mai ai putin de tot si trece...in schimb io mai am de tras...

later edit: am finalizat intre timp!

Larisa 8+ si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Fetelor eu doar ce am alunecat si am cazut pe scari. Mi s-a facut rau, simteam ca lesinam. M-am intins pe sofa si am stat cateva minute.

Am cazut pe fund. Sper sa nu afecteze cu nimic pe bebe ca am un fund destul de mare. Toate bubele reele tot in c babii mele.

Doar ce ma bucuram ca nu am avut scurgeri maronii azi si uite ce se intampla.

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si 7+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

buna seara,

vad ca nu sunt singura care a avut un we nasol, eu am avut niste dureri de cap groaznice, nu puteam sta in picioare, tot we, nu mai stiam ce sa fac, am stat bandajata cu spirt la cap non stop, azi dimineata cand m-am trezit nu mai puteam, n-am putut sa am grija de copil, noroc ca era mama acasa si ne-am dus repede la ea, m-am pravalit pe canapea acolo si nici n-am mai auzit copilul care batea cu cratitile in gresie din fericire mi-a trecut, sper sa nu mai revina

fetelor care nu aveti greturi, stai mai cuminti, cum sava doriti asa ceva, pai eu la primas arcina n-am avut nicio greata si ce bine a fost, doar de 2 ori am vomat in fata blocului si in spate din cauza unor dureri groaznice de cap, chiar n-am rezistat pana in casa, se uita lumea la mine ca la o betiva

intreba cineva daca DD si TT sunt obligatorii, in niciun caz, iar daca faci unul si iese bine, in speta DD (primul) nu are niciun sens sa faci si TT

eu va citesc dar nu apuc mereu sa scriu (recunos, mai scriu si la scutece) asa ca imi amintesc ce s-a mai discutat dar nu exact si persoanele, as aca ma scuzati deci se vorbea despre creme si eco, nu este nicio problema sa te dai cu crema p eburta si sa mergi la eco, eu ma dadeam in prima sarcina zi de zi si niciodata n-a fost vreo problema de vizibilitate la eco

si acum incurtajari pentru CarmenAlbu care merge maine la eco
o intreaba galerie pentru tine Carmen, sa vii cu vesti bune

Stefania_97 imi pare rau de cazatura, dar bebe e bine sigur, nu stie el ce s-a intamplat, o fi zis ca te dai in calusei

10s
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)

Mergi la inceput