Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

alina, dar de ce vrei tu greturi? Bucura-te ca te simti bine. Atata timp cat bb e bine, fi multumita. Uite, eu de la 8 sapt jumate pana acum cateva zile am fost in mare forma, si bb e bine in burtica. Stai linistita.

10+
Vine bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Alina 2005 nici eu nu am greturi, nu vomit si mananc aproape orice. La fel a fost si la prima sarcina.

In schimb ma dor sanii. Simt ca explodeaza si cum dau de frig ma ustura sfarcurile. Sambata mi-am cumparat niste sutiene sport ca nu ai suportam suntienele normale. E mult mai bine acum dar mai am puti si o depasesc pe Pamela Anderson.

Buburuza mea adora sa ma atinga pe sani, sa se cuibareasca intre ei si sa stea sa se odinheasca iar acum eu chiar nu mai suport sa ma atinga.

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si 7+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Alina si sora mea nu a avut greturi, se mai zice ca la fetite nu prea ai greturi

Fetelor voi v-ati facut testul chinezesc cu sexul copilulul?
la mine la primul copil se potriveste sper sa se potriveasca si la al 2 sa fie fetita , am vrut sa pun linkul dar se pare ca este considerat reclama, cautati pe net si il gasiti

Andrei 11.02.2006 si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

of dragelor, imi pare rau ca va simtiti nasol...greturile astea te dau peste cap complet... si cand mai trebuie sa mergi si la munca...uf, atunci e nasol rau... sper sa va treaca cat mai repede... cum zicea si Anca, nu e musai sa ai greturi, esti o norocoasa daca n-ai...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 11+

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Pftiu (galbejit care se sterge pe frunte)
Bine ca m-ati mai linistit, ca paranoia din mine incepea sa o ia razna...
La eco ajung abia in ianuarie, dar la ultimul control a zis ca totul e ok si ca nu mai am ce cauta la control pana in ianuarie.
Si la mine tot problema cu sanii e, ma dor rau de tot, mai ales cand ma ridic din pat dimineata. Pe parcursul zilei ma dor numai cand ii ating mai tare.
Pupicei la Danemarca, apropo, Stef, am fost si eu in Kolding acum 5 ani, tare frumos a fost...


Alina, 9+

Cum creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanti

Alina si sora mea nu a avut greturi, se mai zice ca la fetite nu prea ai greturi

Fetelor voi v-ati facut testul chinezesc cu sexul copilulul?
la mine la primul copil se potriveste sper sa se potriveasca si la al 2 sa fie fetita , am vrut sa pun linkul dar se pare ca este considerat reclama, cautati pe net si il gasiti

Andrei 11.02.2006 si 11+


Hihi ce dragutz ar fi sa fie fetita, parca din ce in ce mai mult tind ca asa va fi...
Mi-am facut si eu testul ala si tot fetita imi iese, dupa ei, se pare ca vom sta sa motam fete

va multumesc inca o data tuturor pentru incurajari

Alina, 9+

Cum creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Conform testului ala chinezesc cica si la mine tot fetita ar trebui sa fie, dar eu tare mult imi doresc un baietel. Ca bb2 nu mai vreau sa il fac (vreau sa infiez o fetita), si na! sotul vrea sa ii mearga numele mai departe.

10+
Vine bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina2005

Pftiu (galbejit care se sterge pe frunte)
Bine ca m-ati mai linistit, ca paranoia din mine incepea sa o ia razna...
La eco ajung abia in ianuarie, dar la ultimul control a zis ca totul e ok si ca nu mai am ce cauta la control pana in ianuarie.
Si la mine tot problema cu sanii e, ma dor rau de tot, mai ales cand ma ridic din pat dimineata. Pe parcursul zilei ma dor numai cand ii ating mai tare.
Pupicei la Danemarca, apropo, Stef, am fost si eu in Kolding acum 5 ani, tare frumos a fost...


Alina, 9+

Cum creste bebe


Noi am fost in Kolding vara asta cand ne-au vizitat socrii. Mi s-a parut foarte frumos, curat, civilizat. Mi-a parut rau ca nu am stat decat 2 zile as fi vrut sa vad mai multe :)

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si 7+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Covrigeii au fost cum au fost, dar iaurtul, mai bine nu-mi mai starneam senzatiile astea.
Mai fetelor, eu de fel sunt grijulie cu ce mananc, as putea spune chiar ca sunt constiincioasa, dar acuma.. nik nu-i convine
(stomacului), parca merg pe sarma, daca nu mananc, nu e bine, ca deh, chiar nu e momentul sa nu mananc, dar, daca mananc, mi se muta stomacul in gat, am impresia ca sunt plinaaaaa, de dat pe langa.
Am inceput sa nu mai suport mirosul de parfumuri, eu care as fi dar orice cu parfum, de miros de tigara n-are rost sa va spun, am fumat in trecut dar dupa ce le-am lasat n-a facut decat sa-mi starneasca repulsie. Simt daca nu s-au spalat pe dinti cei din jur si mie se intorc iar toate cele in stomac... mirosul de mancare ma imbie, dar nu toata ziua si daca mananc, o iau de la capat.
Bebe n-are cum sa iasa asa fitos cum sunt eu acuma, nu?


Alina 6+
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee
Bebe n-are cum sa iasa asa fitos cum sunt eu acuma, nu?



ai fost superrrr cu intrebarea...exact la asta ma gandeam si eu zilele trecute, sper sa nu iasa bebe atat de mofturos si capricios cum sunt eu acu' cand nimic parca nu imi cade bine din ce papa


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 10+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput