Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (74)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria11maria spune:

ratusca mica bravo, inseamna ca totul decurge bine, bine ca si colul e ok. si eu ma intrebam cum o fi, si la analizele de ieri a am aflat acelasi lucru. am fost si eu la doctor pentru recoltat secretii - banuiesc acelasi lucru ca si tine- inteleg ca doctorii prefera sa le faca acum, pana pe 15, ca multe laboratoare au anuntat spitalele ca nu mai fac analize de genul asta dupa 15 decembrie...
oricum, suntem apropiate ca data- eu am 23 ianuarie. sa vedem daca si nazdravanii nostri sunt de acord sa astepte pana atunci :)

34+ cu maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

se pare ca nu este mare activitate aztazi pe aici...poate va distrati sau mai bine ar fi sa va odihniti...eu akm am terminat de calcat totul si in plus mi-am calcat si fetele de masa ptr Ajun,Craciun si revelion.....pe ziua de astazi imi ajunge...sincer sunt franta



Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze


Bravo!!! Ce mami harnicuta! Eu ma uit cu groaza la maldarul de rufe de calcat care se tot mareste pe masura ce se mai usuca din rufe Cred ca maine le atac vitejeste

Ratusca 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_2009 spune:

ma simt putin mai bine, desi vad ca alte fete care nu au fost prea cuminti sa stea in pat cand li s-a recomandat au nascut mai devreme. Azi la mine in cartier la ora 16,00 e spectacol in aer liber vine Paula Seling s.a. Poate ies si eu fac un mic efort am stat de miercuri numai in casa.
Alexuzza cu ginypralul am auzit ca se ia numai pana in sapt 35 asta voi vb si eu cu dr meu ca el nu mi-a zis nimic sa-l intrerup.

Mai am de cumparat pt bb voi ati cumparat termometru, batista bebelusului ne este necesara de cum ajungem acasa cu bb?

Merg sa va citesc din urma si revin.

34 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Asa, m-am intors de la doctor.

Nu am facut eco pentru ca e prea devreme fata de morfologia fetala de trim 3 de acum 3 saptamani.

Am recoltat si partea buna este ca totul e in regula pe acolo, col inchis lung etc.

Referitor la data nasterii, ne-am programat pe 29 ianuarie, adica la 39 de saptamani Sper sa stea bebe la caldurica pana atunci. Oricum, pe 28 decembrie mai merg o data la el si atunci facem eco si vedem cat are, lichidul amniotic, greutate etc.

Sper sa fie OK, dar sa nu ma treceti inca pe prima pagina ca nici AMR nu imi pun... mi-e frica sa nu cumva sa se grabeasca putulica asta mica!

Ratusca 32+


ai emotiii nu? o lasi pe cris dogarel singura pe prima pag la programari?...sa dea dumnezeu sa fie bine si sa stea bebe pana la termen ...felicitari ptr vestile bune

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

se pare ca nu este mare activitate aztazi pe aici...poate va distrati sau mai bine ar fi sa va odihniti...eu akm am terminat de calcat totul si in plus mi-am calcat si fetele de masa ptr Ajun,Craciun si revelion.....pe ziua de astazi imi ajunge...sincer sunt franta



Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze


Bravo!!! Ce mami harnicuta! Eu ma uit cu groaza la maldarul de rufe de calcat care se tot mareste pe masura ce se mai usuca din rufe Cred ca maine le atac vitejeste

Ratusca 32+


pai si la mine se cam stransesera si tocmai de aia m-am apucat..mai ales ca luni bag iarasi masina si se vor strange iar

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

lia ma bucur ca esti mai bine...daca ai de gand sa iesi la concert imbracate bine bine ptr k afara este ger

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Asa, m-am intors de la doctor.

Nu am facut eco pentru ca e prea devreme fata de morfologia fetala de trim 3 de acum 3 saptamani.

Am recoltat si partea buna este ca totul e in regula pe acolo, col inchis lung etc.

Referitor la data nasterii, ne-am programat pe 29 ianuarie, adica la 39 de saptamani Sper sa stea bebe la caldurica pana atunci. Oricum, pe 28 decembrie mai merg o data la el si atunci facem eco si vedem cat are, lichidul amniotic, greutate etc.

Sper sa fie OK, dar sa nu ma treceti inca pe prima pagina ca nici AMR nu imi pun... mi-e frica sa nu cumva sa se grabeasca putulica asta mica!

Ratusca 32+


ai emotiii nu? o lasi pe cris dogarel singura pe prima pag la programari?...sa dea dumnezeu sa fie bine si sa stea bebe pana la termen ...felicitari ptr vestile bune

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze


Pai cum nu? Cu fiecare saptamana care trece morcovul e toooot mai mare!

Ratusca 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria11maria

ooof! abia astept sa trec de partea asta cu moderatul... ca eu scriu si pana apare mesajul, voi sunteti deja departe :)

34+ cu maria


scrie si tu orice vrei in mesaj....despre tine,despre bebe..achizitii,ecografii,analize.....numai sa faci cele 10-12 mesaje

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria11maria spune:

[/quote]

Pai scrie-ne mai multe despre tine: cu cine nasti la CF2? cum a fost cand ai aflat ca esti insarcinata? cum stai cu pregatirile pentru bebe? etc

Ratusca 32+
[/quote]

Pregatirile sunt cam gata. Am zis sa alerg sa cumpar cat mai multe inainte sa inceapa nebunia cu sarbatorile in Bucuresti. Stiti si voi ce inghesuiala e in magazine in decembrie, si daca se mai pune si zapada... nu-ti mai vine sa iesi din casa. O sa pun si eu poze cu ce lucrusoare i-am pregatit mariei cand o sa mi se activeze albumul, deocamdata sunt un membru prea tanar :)

Nasc cu dr mihaela margaritescu, un suflet de aur! are rabdare, iti explica si ce nu intrebi, iubeste copiii, nu e repezita. mai am prietene care au nascut sau sunt urmarite cu/de ea. si e la fel cu toate... Sunt fericita ca am ajuns la ea. SI pot face comparatii, pentru ca am ajuns la ea de la un doctor cu renume in bucuresti, cu pretentii de top care abia deschidea gura sa iti explice ceva, avea program clar, fereasca sfantul sa patesti ceva in afar lui,si, mai mult, de la cabinetul lui mi s-a transmis ca analizele mele sunt ok, am stat linistita, si cand intr-un final am ajuns sa le ridic, descopar ca am o frumusete de infectie. Asta se intampla inainte de sarcina. Asa am ajuns la dr margaritescu. care mi-a rezolvat si problema cu infectia, si care, doua luni mai tarziu imi confirma liniutele aparute pe testul de sarcina. Maria era un punctulet atunci. Avea 4 saptamani si 3 zile :)



34+ cu maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

ratusca

fetelor tocmai am primit de la bunica mea o patura dubla superba ...eu mai aveam una,tot dubla,in culorile dormitorului..alb-negru...asta e cu maro-bej/crem..este super,sunt foarte incantata

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput