Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (74)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria11maria spune:

beatrice1982 - de ce am devenit membru asta tarziu? pai am descoperit forumul abia acum vreo luna (cand am avut ceva mai mult timp, am intrat in concediu de odihna, ca aveam de luat tooone ca sa nu il pierd). l-am descoperit cautand pe net tot felul de informatii despre maternitati sau experiente la nastere. o luna am citit aproape zilnic (e cat se poate de adevarata treaba cu dependenta :) ) Si pana la urma, eu care n-am scris niciodata pe forumuri, am fost cucerita de atmosfera de aici de la Pufuleti! mai ales cand au inceput sa vina pe lume- incepand cu Tudor patriotul! si am ajuns la concluzia ca de multe ori te-ajuta o incurajare sau o vorba buna de la o persoana pe care n-ai vazut-o niciodata decat una de la un prieten... Iar sfaturile sau experientele fiecareia dintre noi pot fi de-ajutor cuiva.

La Multi Ani, Ale1212xa!





34+ cu maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

ceva dragut pentru a va lumina ziua
www.youtube.com/watch?v=NG-zB9yFX_o&feature=fvsr" target="_blank"> Sughituri

Ratusca 32+



Ratusca, e super. Sunt atat de draguti cum se sincronizeaza ei...

Acum 34+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 6 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria11maria spune:

ooof! abia astept sa trec de partea asta cu moderatul... ca eu scriu si pana apare mesajul, voi sunteti deja departe :)

34+ cu maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

se pare ca nu este mare activitate aztazi pe aici...poate va distrati sau mai bine ar fi sa va odihniti...eu akm am terminat de calcat totul si in plus mi-am calcat si fetele de masa ptr Ajun,Craciun si revelion.....pe ziua de astazi imi ajunge...sincer sunt franta



Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria11maria spune:

fetelor, voi stiti careva cum sunt scutecele refolosibile? eu am gasit 2 variante in magazinele de pe net- 1- bambino mio si 2- Scutece-refolosibile-Pop-In-one-size Astea din urma cica ar fi marime unica. Trimit pe mailul comun descrierea si filmuletele demonstrative pe care le-am gasit pe net- nu stiu daca am voie sa pun aici site-uri sa nu se considere reclama.

Cu bambus, bumbac si descrierile lor, suna bine. Dar stiti pe cineva care le-a folosit? Nu ca as fi o adepta a spalatului dar ma gandesc ca poate sunt ceva mai aproape de ce au folosit pentru noi mamele noastre fata de pampersi, huggies sau alte scutece de unica folosinta... Intreb pentru ca sunt destul de scumpe si nu merita sa arunci banii pe ceva care sa nu fie ok...


34+ cu maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria11maria spune:

ei, hai ca m-am laudat cu trimisul pe mailul comun! habar n-am care e :) pufuleti2010@ ce?
ma rog, poate ma lamuriti voi cand o aparea si mesajul meu.... si trimit atunci pe mail tot ce am gasit pe net legat de variantele de scutece refolosibile.


34+ cu maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui aylin_tarcan

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Alexutzzza, ce zici de cosul www.mamiko.ro/produs/49-Cos-bebe-Mondo-Carp" target="_blank">asta, o intra in carutul de la Chicco?

Ratusca 32+


pe site-ul lor, mondocarp.ro e 35 ron. gasesti acolo si distribuitorii (si auchan). dar poate poti lua direct de la ei. trebuie sunat.

Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 36+ cu




A, multumesc frumos, nu stiam!

Ratusca 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria11maria spune:

revin, am gasit mailul pe prima pagina! trimis detaliile cu scutecele.

week-end frumos va doresc, vad ca e putina activitate aici, asa ca e clar, ori va uitati la fulgi, ori faceti lucruri minunate pe care le povestiti voi mai incolo!

34+ cu maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Asa, m-am intors de la doctor.

Nu am facut eco pentru ca e prea devreme fata de morfologia fetala de trim 3 de acum 3 saptamani.

Am recoltat si partea buna este ca totul e in regula pe acolo, col inchis lung etc.

Referitor la data nasterii, ne-am programat pe 29 ianuarie, adica la 39 de saptamani Sper sa stea bebe la caldurica pana atunci. Oricum, pe 28 decembrie mai merg o data la el si atunci facem eco si vedem cat are, lichidul amniotic, greutate etc.

Sper sa fie OK, dar sa nu ma treceti inca pe prima pagina ca nici AMR nu imi pun... mi-e frica sa nu cumva sa se grabeasca putulica asta mica!

Ratusca 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria11maria

ooof! abia astept sa trec de partea asta cu moderatul... ca eu scriu si pana apare mesajul, voi sunteti deja departe :)

34+ cu maria


Pai scrie-ne mai multe despre tine: cu cine nasti la CF2? cum a fost cand ai aflat ca esti insarcinata? cum stai cu pregatirile pentru bebe? etc

Ratusca 32+

Mergi la inceput