Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (74)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Asa, m-am intors de la doctor.

Nu am facut eco pentru ca e prea devreme fata de morfologia fetala de trim 3 de acum 3 saptamani.

Am recoltat si partea buna este ca totul e in regula pe acolo, col inchis lung etc.

Referitor la data nasterii, ne-am programat pe 29 ianuarie, adica la 39 de saptamani Sper sa stea bebe la caldurica pana atunci. Oricum, pe 28 decembrie mai merg o data la el si atunci facem eco si vedem cat are, lichidul amniotic, greutate etc.

Sper sa fie OK, dar sa nu ma treceti inca pe prima pagina ca nici AMR nu imi pun... mi-e frica sa nu cumva sa se grabeasca putulica asta mica!

Ratusca 32+




Felicitari pt vestil bune de la doctor. Speram sa stea bebe linistit la caldurica pana pe 29 ianuarie.

Acum 34+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 6 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria11maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui maria11maria

ooof! abia astept sa trec de partea asta cu moderatul... ca eu scriu si pana apare mesajul, voi sunteti deja departe :)

34+ cu maria


scrie si tu orice vrei in mesaj....despre tine,despre bebe..achizitii,ecografii,analize.....numai sa faci cele 10-12 mesaje

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze


ei, scriu eu scriu... am deja vreo 5 mesaje nemoderate care urmeaza sa apara :) dar nici sa scriu tampenii sa va ocup timpul si spatiul degeaba. ca nu e frumos sa ma joc cu rabdarea voastra :)
apropo, legat de "plusuri"- raportez plus 10 la kilograme, si 111 circumferinta.
iar legat de placenta, ca asta nu am apucat sa spun in mesajul anterior- ieri la eco, dr mi-a spus ca incepe sa se matureze, dar ca asa este normal, pe masura ce sarcina inainteaza. dar ca este bine. si lichidul, de asemenea.


34+ cu maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

ratusca

fetelor tocmai am primit de la bunica mea o patura dubla superba ...eu mai aveam una,tot dubla,in culorile dormitorului..alb-negru...asta e cu maro-bej/crem..este super,sunt foarte incantata

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze



Esti o rasfatata nu gluma. Asa bunica mai zic si eu.... mereu iti face cadouri. Sa te bucuri de paturasi sa-ti traiasca bunica.




Acum 34+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 6 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

ratusca_mica, felicitari ptr vestile bune. Iti tinem pumnii sa stea bebe in burtica pana atunci



Mami de
Chris (08.08.07) )

si 33+ Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

danyelana ms mult

se pare ca doar noi 2 am ramas pe aici akm

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

ceva dragut pentru a va lumina ziua
www.youtube.com/watch?v=NG-zB9yFX_o&feature=fvsr" target="_blank"> Sughituri

Ratusca 32+





Bafta la dr!

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

ashera...ai un baietel tare frumos...sa-ti traisaca,si sa te bucuri de el

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

noi am fost la cumpara turile de we..in berceni...

evident la standul cu mancare mi s-a fc brusc foame si am rezolvat o pizza..apoi o gogoasa.....si acu tre sa zic cate kg am pus pana acu...hm...sunt pe podium, oricum. sa nu radeti..ii puneam andrelinei intrebari cretine de genul....acum iti vin gecile? dar jensii? iar ea e smechera rau..imi da niste raspunsuri de zici ca imediat dupa nastere....ajungi miss....saraca ma consoleaza...

cine spunea de statul in casa? frate te tampeste...cand mergeam pe jos la munca...cu toate kg si burtoiul eram fulgulet..acu fara miscare parca sunt o ratza perfuzata si greu te urnesti...

am pus la fiert sa fac o piftie de curcan iar eu , cuminte, mi-am fc o salata de fructe....fara praji in we asta.

in leg cu bagajul de spital..cred ca depinde de la maternitate la maternitate insa ne trebuie jumatate cel mult din ce e pe listele alea. eu zic sa nu ne incarcam cu lucruri inutile. sa le ochim prin farmacii....si vb aia putem trage cate o fuga....

34+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

decenuela...andrelina mereu a fost o dulceata in toate postarile ei..niciodata nu a incercat sa ne sperie..ci numai sa ne dea curaj

zici tu bine de salata aia cu fructe

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Se pare ca te-ai si intors de la dr, RATUSCA, acum am citit tot felicitari de vestile bune si bafta sa stea bb la caldurica pana la programare


Harnicuta tare ai fost azi, CRIS felicitari pentru patura, sa va bucurati de ea! Si sa-ti traiasca bunica!


Si eu vreau sa ajung in obor sa caut material de lanjerii, am auzit ca acolo au si vatelina, sau cum se cheama aia de umplut protectiile laterale de la patut, sper sa reuseasca sa mi le faca o tanti, sa ma economisesc ceva banuti





31+

Mergi la inceput