Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *26*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

mary wo-ow ce precoce ai fost si ce grabita si ce frumos ca e atat de frumos acum. E o poveste cu WOW oricum pentru ca nu pot sa nu ma gandesc ce faceam eu la varsta aia ... nu mai zic cat de toanta si salbatica eram .
Felicitari pentru cele 2 minuni din viata voastra mai ales ca le aveti la asa o varsta
Si nu mai butona telefonu ala ( sa il stapanesti sanatoasa) si vino sa forumesti cu noi (asta pt dimineata cand o sa citesti )


Aida ...
povestea nasterii
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine



ma crezi ca in timp ce citeam randurile astea eram cu telu in mana,imi descarcam niste teme de pe net si zic "ha? de unde stie ce fac?" si am inceput sa ma uit ca disperata in stanga si dreapta sa vad pe unde stai ascunsa God....n-am minte nici cat o gaina

Da,sunt f fericita pt telefon,dar nu el e motivul iesirii din butoiAveti si voi o parte de merit....dar mai ales niste discutii cu husbandu'


Va multumesc tuturor,din inima,pt cuvintele frumoase

Trimit ca deja au inceput baietii sa manance si am o foame in mineee

Primul Craciun in 4

_

Mos Craciun vine la Alexandru si Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata.

aida, multumim de capitol . SA sti ca al meu doarme cel mai bine in sforaiturile lu injineru' . Eu NU POT .

Nela, plimbari placute

kawaichan, nu te uitam, cum a zis si Luci, sa mai intri sa ne arati migdalatul din cand in cand

andraiulia, micuta frumoasa sa treaca de tot. Ce bine ca nu e nimic ingrijorator.

Eu azi ma duc sa cumpar brad . Dar de impodobit il impodobesc abia pe 23-24. Sotz vrea deja saptamana viitoare dar ma tin tare sa respect traditia, sa imi retraiesc copilaria prin fii-miu
Dragos s-a trezit azi-noapte la 4, a papat, l-am pus inapoi in patut (de obicei il luam cu mine), a tras un chiot de suparare si a adormit . APoi s-a mai trezit la 8 cand l-am pus pe sotz sa-l ia, sa-l schimbe si apoi l-am luat cu noi, a papat bine, tragea nesatul din tzitzi, si acum inca doarme cot la cot cu tasu sforaitor. DAr cam e ora lui de trezeala asa ca va las la cafeluta si ne vedem mai tarzior.

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Fetelor la noi ninge!. L-am dus pe Andrei la geam sa-i arat primii fulgi de nea! Eu sper totusi sa nu se puna(nu dati cu rosii) pentru ca eu pe zapada nu ies cu masina si asta inseamna sa nu mai ies in parc la plimbare!

Uca, multumesc mult. Poate ai timp sa il pui sip e Andrei pe colaj! Noi am fost la dr. Dumbrava, ca de medicul de familie nu prea sunt multumita!

Ralucapaun eu noaptea il pun in patut, sic and se trezeste il iau din patut (care e la noi in dormitor), ii dau sa suga si apoi il pun la loc. Este cam obositor ca el inca se trezeste de 2 sau 3 ori noaptea, dar nu am vrut s ail invat in pat cu mine

Mary ce poveste frumoasa, si ce curajoasa ai fost, la 20 de ani sa ai doi copii!

Lucia sa stii ca sie eu am o pofta nebuna de dulciuri si mai nou imi place sa mananc bomboane de ciocolata cu nuci, sau Tblerone din ala alb (Manga sa stii ca tu mi-ai facut pofta si aveau si la noi la oferta cate 5 bucati) tot cu nuci. Dar bag un pumn de nuci, nu asa oricum. Asta pentru ca mi-a adus tata o cutie mare cu mieji (oare asa se scrie?) de nuci! Ieri ma gandeam sa pun o limita, sa zicem doua bomboane si 2 triunghuri de toblerone pe zi (cu nucile aferente bineinteles) dar nu prea mi-a iesit! Si eu ma uitam ieri pe pozele de la maternitate si nu imi venea sa cred cat de mic era. Ce departe mi se par zilele alea!

Andraiulia multa sanatate pentru frumusica Sophie!

Madalina sa stii ca am comandat si eu costumas de ren de pe site-ul ala (asta pt ca lui Adi ia placut mai mult, ca eu initial vream de Mos Craciun, dar el a zis ca el o sa fie Mos Craciunul). In cat timp l-au livrat? Ce frumos ca bunicul e topit dupa Irinel!


de Andrei-Alexandru
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

buna mamici
va urmaresc de ceva timp dar mi s-a parut ca nu am nimic interesant de spus. sunteti tare haioase. eu ma numesc madalina si pe bebe doi il cheama mihai (bebe unu e mare, are 7 ani). ma bucur sa va cunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madyrizi

buna mamici
va urmaresc de ceva timp dar mi s-a parut ca nu am nimic interesant de spus. sunteti tare haioase. eu ma numesc madalina si pe bebe doi il cheama mihai (bebe unu e mare, are 7 ani). ma bucur sa va cunosc.


ti se pare ca posturile mele sunt mai interesante ? totul e sa povestim care cum ce-a mai facut si sa invatam fiecare din experientele celorlalte fete. Mai hai pe la noi cu amanunte despre copilasi

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neata,

Si la noi ninge, offf si nu-mi place deloc vremea asta rece...


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

neataaaa! la bucuresti ninge! ce bine-mi pare... poate asa scap de vizite de sarbatori ca n-avem cauciucuri de iarna si nu putem iesi, domne, cu copilul asa...

mai tineti minte ca aseara va ziceam ca mi s-a spart o teava la baie? ei bine NU era o teava era tocmai boielerul. de unde pana acuma nu aveam apa calda la bucatarie acuma nu mai nici la baie (dar nici rece) pentru ca nu mai pot sa dau drumul. dupa ce ca trebuia sa incalzesc mereu apa ca sa am pentru cpalat copil plus parintii lui acuma nu mai am deloc. de inlocuit nu se pune problema. nu este garsoniera noastra (are o situtie juridica incerta - dar nu platim chirie).

pe de alta parte iar imi amintesc de toate cele de pe lume. cum ar fi ca mama s-al laudat la tot poporul roman ca dupa ce se naste copilul ne lasa pe noi in apartamentul ei (care are 3 camere de altfel) si vine ea la garsoniera. acuma nu se mai poate lucrul asta pentru ca brusc are claustrofobie. culmea e ca la ea sta o tanti care nu-i plateste cam nimicuta si ceva pe luna. acolo nu ne putem muta. este cumplit de dificila si cicalitoare. ca sa nu mai vorbim ca este putin spus dezordonata si mai are si un drac de caine in casa. daca o sun sa vina sa stea cu Carol nu poate ca are treaba. trebuie s-o anunt din timp. mama ei de viata ca nu mai pot.

garsoniera asta e construita prin 1940, incalzirea e la soba cu gaze, apa nu mai e de ieri... ce mama dracului fac?

nu stiti pe cineva care inchiriaza? si nu vrea chiar luna de pe cer! sau dati-mi si mie o solutie ca eu nu mai stiu ce sa fac!

ma plang ca o dar efectiv ma afund. si cu toate eforturile mele de a ramane sus incep sa pierd.

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madyrizi

buna mamici
va urmaresc de ceva timp dar mi s-a parut ca nu am nimic interesant de spus. sunteti tare haioase. eu ma numesc madalina si pe bebe doi il cheama mihai (bebe unu e mare, are 7 ani). ma bucur sa va cunosc.


bine ai venit la noi! nu ma lua in seama, te rog. de obicei suntem foarte vesele

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetele,

Imi pare tare rau ca nu am mai putut intra sa vb cu voi. Noi suntem relativ bine. Inca sunt cu cititul la capitolul 21 deci va dati seama ca nu are rost sa incerc sa mai raspund ceva.

Am intrat totusi sa va spun ca azi avem botezul. Sper sa fie cumintel si sa ma pot lauda cu el cand va mai scriu.

Vreau sa ii spun si Ellenutei distractie placuta si un botez reusit pt ca stiu ca si ea isi boteaza fetita tot azi.

Am fost si eu la vopsit si coafat. yupppyyyy. Nu imi vine sa cred. Promit sa pun poze saptamana viitoare.

La multi ani tutror sarbatoritilor, forumeala placuta voua si sa ne auzim cu bine saptamana viitoare cred pt ca am multi musafiri weekendul asta si sigur nu reusesc sa mai intru si cu atat mai putin sa pun si poze.

Va pup cu drag pe toate si pe toti bebelachii.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
pentru prima data in asteptarea lui in trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

AM uitat sa va intreb aseara ce fac ai vostri la baie. Ca al meu a prins smecheria ca e funny sa pitrocesti apa si da din maini si din picioare de numa. Aseara a trebuit sa schimbam asternuturile la pat de ude ce erau. Sotz a zis ca gata, trecem la cada, vrem sa luam suport din acela. Are cineva?
Si inca o intrebare. DRagos incepe si plange cand ii fac masaj la manute. Mai a patit cineva asa? La picioare si la talpi rade dar la maini si pe spate incepe si urla cu niste neervi. Ma gandesc ca ori il doare vaccinul, ori are ceva la manute. PLease

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput