Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *26*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

ioana in garsoniera mea de la Brasov tot asa nu era caldura ca se perindau pe la administratie diversi care fugeau cu banii asociatiei si nu era strop de apa calda si caldura...
Su cand s-amutat adi la mine am cumparat un incalzitor dinacela instant ....numai la baie, cu tot cu dus. Sa stii ca isi facea treaba ...doar ca sarea ceasul de curent din perete ...la cum se invartea. Dar faceai dus ca la carte. Si mai avea un buton cu care puteai comuta de la dus la teava de la chiuveta sa te speli pe manute
Cred ca te-ar ajuta...platesti in plus la curent dar nu te chinui cu copilul...si nici voi.

Cat despre ajutor ..lasa draga mea ca uite cate suntem singure cuc si mai plangem, mai cadeam in genunchi, ne ridicam, ne scuturam, luam copilul si plecam la plimbare.
Tu sigur te descurci si singura ...ce rost are sa te mai necajesti acum ?
Ia si tu si bea o cafeluta



Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

AM uitat sa va intreb aseara ce fac ai vostri la baie. Ca al meu a prins smecheria ca e funny sa pitrocesti apa si da din maini si din picioare de numa. Aseara a trebuit sa schimbam asternuturile la pat de ude ce erau. Sotz a zis ca gata, trecem la cada, vrem sa luam suport din acela. Are cineva?
Si inca o intrebare. DRagos incepe si plange cand ii fac masaj la manute. Mai a patit cineva asa? La picioare si la talpi rade dar la maini si pe spate incepe si urla cu niste neervi. Ma gandesc ca ori il doare vaccinul, ori are ceva la manute. PLease

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei




Carol e cel mai fericit in apa. da mai mult din picioruse decat din manute. il ridic si calca apa. e tare simpatic. in momentul in care l-am pus la masaj zbiara de dudie peretii. nu-i place nici de frica. cu crema sau fara crema lui nu-i place masajul!

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

ioana in garsoniera mea de la Brasov tot asa nu era caldura ca se perindau pe la administratie diversi care fugeau cu banii asociatiei si nu era strop de apa calda si caldura...
Su cand s-amutat adi la mine am cumparat un incalzitor dinacela instant ....numai la baie, cu tot cu dus. Sa stii ca isi facea treaba ...doar ca sarea ceasul de curent din perete ...la cum se invartea. Dar faceai dus ca la carte. Si mai avea un buton cu care puteai comuta de la dus la teava de la chiuveta sa te speli pe manute
Cred ca te-ar ajuta...platesti in plus la curent dar nu te chinui cu copilul...si nici voi.

Cat despre ajutor ..lasa draga mea ca uite cate suntem singure cuc si mai plangem, mai cadeam in genunchi, ne ridicam, ne scuturam, luam copilul si plecam la plimbare.
Tu sigur te descurci si singura ...ce rost are sa te mai necajesti acum ?
Ia si tu si bea o cafeluta



Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul




Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

monikus si Ellenuta sa aveti o zi minunata si plina de emotia crestinarii puiutilor va imbratisez si asteptam cuminti pozele

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

dana ai plecat la shopping ?


Neatza buna!

Fusai la shopping..fusai! am lasat barbatul cu copchila acasa, ca nu a fost chip sa-i trezesc asa devreme (la 8)..la 8:30 eram in fata la Cora..practic, am deschis magazinul, ca cine naiba sa mai mearga la cumparaturi cu noaptea-n cap
am umplut plasa de globuri, beteala, stelute, fundite, clopotei si alte grozavii minunate..acestea sunt primele noastre decoratiuni de Craciun;
buun!! maine..acelasi program..pentru instalatie!!! (chetuim inteligent,domne, inteligent)
PS: am luat o mica teapa, dar asta sa fie baiul al mai mare: nu erau reduse decat globurile, nu si beteala, stelutele & co..ata este!
PPS: astazi am condus ca nebuna pe stazile Clujului..prima data de cand am nascut! (marturisesc in soapta...eram cam singurica pe sosele)
sa aveti o zi minunata!
ninge la Bucuresti?!!! vreau si eu zapada!!!

Monikus, Elle sa aveti o zi si mai minunata!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Bun venit madyrizi! Cum nu ai nimic interesant de povestit? Uite, de exemplu poti sa incepi cu povestea nasterii.

Nela, ce ai facut draga de au plecat aseara toate fetele de pe forum dupa ce ai aparut tu?

Dana, pt Ana nu ati cumparat nimic?

O sa incerc sa fac si eu un pic de curatenie ca in ritmul asta ma prinde ajunul Craciunului dar mai revin pe aici.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza!
Mary f frumoasa povestea voastra, ma bucur ca ati gasit maturitatea sa luati o decizie asa grea la o varsta asa frageda...de obicei povestile astea de liceu nu prea tin, dar uite ca voi ati reusit! si tu cred ca o sa te duci cu baietii tai la club peste ceva ani, si o sa zici ca esti sora lor

Luci sa stii ca si eu cand vad pozele din primele zile ma gandesc ca era chiar...uratica Ebruska, dar mi-a fost rusine sa va zic ceva ochii umflati, vernix peste tot, buzita de jos o tinea tot timpul inauntru, si era asaaaa, trista parca.....

Monica nici al meu sotz nu e cu florile si alte alea...cadourile mele sunt cumparate numai la cerere, nu-mi face surprize, doar in primul an m-a pacalit ca mi-a luat ceva si de fapt imi luase un ceas frumos, dar atunci era inca la faza de impresionat, ca trebuia sa ma cucereasca anul trecut m-a foarte surprins cu un buchet de flori superb de ziua mea, trimis la munca prin curier, ca dupa cateva zile sa comenteze cat de scumpe sunt ale naibii flori, si ca la banii aia el se astepta la un buchet mult mai frumos asa ca anul asta n-am mai avut parte de flori de ziua mea, DAR..mi-a adus zilele trecute un buchet, asa, tam nesam! cica ce, trebuie o ocazie??! ca stie ca nu mi-a luat si de ziua mea si de aia (de fapt l-am prins eu dup-aia ca era fericit ca-si facuse targetu pe anul asta, dar nu mai conteaza)...hai ca m-am lungit, vroiam sa zic doar ca injineru nu e singurul

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Buna dimineata si de la noi
MONICA lui Irinel ii place masajul si cel mai mult pe spate dar la manute nu le desface sub nici o forma,le tine strans de se fac albe
SANTORINI mie mi-au trimis mail ca in jur de data de 4 dec le primesc si au sosoit pe 7 dec.Eu le-am comandat prin curier rapid,poate daca le-ai comandat prin posta dureaza mai mult
IOANNA sper sa rezolvi cumva problema casei
MADRYZI bine ai venit la noi
LUTO sa sti ca si eu cand m-am uitat la pozele de la nasterea baiatului,primul lucru care l-am zis a fost"vai ce urat era si mie mi se parea atat de frumos "
DANA felicitari pt shoping,asteptam poze cu bradutu
ELLE,MONIKUS sa aveti distractie placuta si copii sa va fie plini de noroc si sanatate
Si la noi ninge,sper sa nu se puna cine stie ce ca vreau sa ies si eu cu baiatu afara
la toate mamicutele

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

io trebuie sa merg la soacra vai vai , abia ne asteapta si se pregateste ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Andra bine ca n-are pitica altceva, si ca a trecut febra

fetelor, la voi ninge?? ca aici cam da, si as fi scos-o afara putin, la prima ei ninsoare, dar bate si un vaaannt!

La multe lunite Leon MIhai, Darius Alexandru, Mihnea Costin si Leya!

Kawaichan dar nu trebuia sa-ti ceri scuze pt asta normal ca ai crezut ca nu stiu, ca eu n-am zis nimic de ele si de uitat stai linistita, ca nu suntem {inca} asa babe uituce

vad ca v-a anuntat deja [b]Santorini[b] ca aici ninge si au raspuns si bucurestencele ca ninge si acolo....uf, asta inseamna sa te trezesti tarziu, vorbesti in reluare




VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput