Fiv in Ungaria 83

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

kitta bafta zi! cand iei rezultatul?
luck probabil ai ramas cu ideea ca am doze mai mari deoarece am raspuns rau la primul fiv! am avut doar un ovocit cu o stimulare de 150 puregon! habar nu am cum o sa reactionez la stimularea data de kovacs! vedem... te pup si iti urez bafta la hormonale! asta ai zis ca-i primul pas, nu?

la unguroaice!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

bytzi
ce mai , asta este cireasa de pe tort
Da , mai am facuta o laparoscopie in urma careia am ramas fara o parte din rezerva ovariana si rezultatul ei este acest hidrosalpinx , sunt sigura.
Ma tot gandesc la ce dr sa merg sa imi faca inca 2-3 ecografii sa vedem daca intr-adevar acela este hidrosalpinx sau nu.
Bytzi , ce parere ai de dr tau , nu-mi vine acum numele lui , crezi ca este destul de experimentat incat sa vada la eco hidrosalpinxul?
Ar trebui sa-l sun sa ma programeze la eco sau ma pot programa de la receptie la el?


luck,eu zic ca e ok si dr Ispasoiu
chiar am vorb prin oct cu o fata din Bucuresti care ia vazut dr un hirdosalpinx si ia facut el laparo la Polisano si acum face fiv
daca vrei pt programare suna la nr 0269224482,programarea o obtii repede ca el e tot timpul acolo
si eu tot in urma laparoscopiei pt chisturi pe ov am ramas fara rezerva ovariana
apoi am mai facut una pt vizulizarea trompelor fiindca nu reusisem 6 IA si dupa aceasta operatie (in iulie anul asta) am stat mai prost cu ovulatia ca pina atunci aveam ovulatie pe CM natural,la ovare nu s-a mai umblat dar nu stiu ce s-a intimplat

a, mi-am adus aminte ca fata respectiva a facut in oct laparo si in dec fiv,deci a lasat sa treaca CM acela apoi la CM urmator a inceput cu AC
bafta multa iti doresc

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria08 spune:

Buna, fetele, am o intrebare .Am facut sambata analizele ginecologice, din nou. Am schimbat medicul, cel vechi mi se parea cam superficial. Baiul este ca asta nou mi-a facut testul Papanicolau, si restul, dar asa m-a racait de mi-a dat sangele, mi s-a facut rau pe masa. Acuma, oi fi fost eu stresata de am perceput totul ca si cum vroia ala sa ma taie, pe loc, bucati sau asa trebuia sa fie? Ca medicul vechi avea o mana de nu simteam aproape nimic, si nici nu-mi dadea sangele.La voi cum a fost? Ca nu stiu care a procedat corect si as vrea sa stiu daca am nimerit pe mana vreunui sadic, sau asa trebuie sa fie.
Va pup pe toate fetele, Kitta iti tin pumnii sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

mai asteptati....ce sa fac va fierb si pe voi, de-abia in jurul orei 19.00 iau rezultatul si o sa ajung acasa dupa 22.00...Dar sincer nu cred...K mi-a raspuns deja ca sa nu ma bucur ca s-ar putea sa fie sarcina biochimica sau in cele mai multe cazuri cand e o valoare cat de cat si scade inseamna ca aa fost ceva gresit cu embrionul si de aceea nu a evoluat.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

kitta daca ti ai facut testul la victor babes, poti suna si mai devreme si iti trimit rezultatul pe mail, eu asa am facut cu ei, ca imi spuneau ca dupa 19 am rezultatul, dar cei de la laborator mi au spus ca pot suna dupa 15 si am rezultatul. bafta oricum, nu se stie de unde sare iepurele

eu sunt ok fetelor, sunt in provincie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

daria08,fac Papanicolau de 10 ani,de doua ori pe an,dar asa ceva n-am patit niciodata. E cam bruta medicul sau a fost neatent.Acest test e inofensiv,deci n-ar trebui sa patesti astfel...Nu l-ai intrebat nimic de sanatate...? E batran si-i tremura mina ca si la Ciomu ? Urita experienta,eu zic sa-i spui adio!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricia spune:

Buna fetelor! Acum m-am intors de la Debrecen si am 2 bebelasi mari si grasuni de 15,1 si 16 mm.
Didllo bravo fato, in a cita zi de la ET esti? Cit a fost prima valoare?



Bunul Dumnezeu si Maicuta Sfinta sa ma ajute sa-i pot stringe pe amindoi in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

KITTA,Patricia, asteptam super vesti!!!
Acum merg la cina porcului,va voi citi la noapte. Sper sa nu ma intorc cat o "scrofita",ca am o pofta de soric...de zile mari.
fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

Patricia,doar ce ma gindeam la tine si hop si tu cu vestea cea buna. DD sa ti-i creasca mari si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria08 spune:

Dent, , si eu fac de cativa ani testul asta si am ramas socata de ce am patit, a fost chiar traumatizant, am simtit ca lesin de durere...si toate mostrele pentri bacterii, mycoplasma, erau pline de sange...si mi-a zis ca e un control perfect normal, de ce ma crizez?? Are vreo 40 de ani si se pare ca e unul dintre cei buni din oras , daca asta e bun si asa face, ce sa mai zic?

Mergi la inceput