Fiv in Ungaria 83

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daria08 spune:

Patricia, Doamne-ajuta , sa te vezi cu ei mari, voinici si sanatosi. Ce minunat trebuie sa fie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didiloo spune:

patricia felicitari, bravo. ce frumos! sa creacsa mari si sanatosi. ce mi-as dori si eu gemeni.
eu sunt la 14 zile dupa ET.
daria nici mie nu mi se pare normal ceti-a facut medicul, putea sa fie o neatentie, sa-ti fi atins vreo vena, of....
dent pofta buna
mirela
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

daria08,bun la ce? La traumatizat si jignit "de ce te crizezi?" Banuiesc ca-l platesti pt ce-ti face...Tu faci cum vrei,dar eu i-as da papucii si o scrisoare de recomandare...O fi invatat meseria in abator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

didiloo,ai valoare frumoasa de bHCG,poate pui si tu de doi. DD ajuta!
Ma amuza lista de gravidute...plina de gemeni.
Mai jumatate de ora si ma infrupt din porcusor si voi bea si o bere in cinstea gravidelor de pe forum,ca eu imi permit...Apropo,cind eram gravi cu cel mare,zilnic serveam un pahar cu bere,de la nimic altceva nu-mi trecea setea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Patricia, Didiloo FELICITARI si sarcina usoara sa aveti ! Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Citat:
citat din mesajul lui patricia

Buna fetelor! Acum m-am intors de la Debrecen si am 2 bebelasi mari si grasuni de 15,1 si 16 mm.
Didllo bravo fato, in a cita zi de la ET esti? Cit a fost prima valoare?
Bunul Dumnezeu si Maicuta Sfinta sa ma ajute sa-i pot stringe pe amindoi in brate.

FELICITARI !!!
Sa ai o sarcina usoara si BB-i sanatosi, la termen.

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Citat:
citat din mesajul lui KITTA

mai asteptati....ce sa fac va fierb si pe voi, de-abia in jurul orei 19.00 iau rezultatul si o sa ajung acasa dupa 22.00...Dar sincer nu cred...K mi-a raspuns deja ca sa nu ma bucur ca s-ar putea sa fie sarcina biochimica sau in cele mai multe cazuri cand e o valoare cat de cat si scade inseamna ca aa fost ceva gresit cu embrionul si de aceea nu a evoluat.....


Tin pumnii stransi.

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

am revenit
cine vrea sa afle povestea alinei de doar 28 ani
cu cancer cranian
poate citi aici
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

ajutati-o sa traiasca

donati prin sms gol
la 879 2 euro
pana la sf lui decembrie


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

PATRICIA, felicitari sa ai o sarcina cat mai usoara si la termen. sa-ti traiasca BB, am zis noi fetele ca-s 2 sau trei
Kitta, sper sa vii si tu cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor acesta este raspunsul care mi la dat kovacs vis a vis de hidrosalpinx..eu iam spus ca potrivit diagnosticului de la HSG mia gasit hidro in stare avansata pe ambele trompe

Hi,
A hydrosalpinx is a not functioning tube and only rarely can be opened
successfuly to allow a spontaneous pregnancy. Clippping is not the best
solution as the tube stays there and whatever abnormal cytokines it
produces they may still negatively influence implantation. My
recommendation would be the removal of the hydrsalpinx.
Following the procedure (if there are no problems during the surgery) it
takes 6-8 weeks to fully recover and to be able to proceed with infertility
therapy which would IVf at that point. Write me following the surgery and
we can start planning treatment.
Regards,
P Kovacs MD


luck..cand am fost la budapesta nu aveam hidro atunci..el sia facut aparitia la 2 luni dupa..desi la eco lam inrrebat de 2 ori sigur nu vede hidro pe trompe?? si mia asigurat ca nu...desi stiam ca acest hidro apare pe nepusa masa

eu urm sa ma operez in febr dupa lucrarea de disertatie..caci nu pot mai repede..ce sai fac , fac masterul acuma

mai devreme sau mai tarziu......minunea va aparea si pe strada mea..............

Mergi la inceput