Fiv in Ungaria 83

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Citat:
citat din mesajul lui dia_na

multumesc mult adipapazi si fetele care mi-au mai dat sugestii de cazare

adipapazi si la mine durata ciclului s-a redus la 22-26 zile, de pe la 29-30 (dar doar dupa ce am lasat Marvelonul, de parca s-ar fi zapacit organismul si nu mai stie); mai am cite 2 luni pe an (acum a fost febr si noiembrie) fara ovulatie cu ciclu de 37-47 zile - nu stiu ce sa mai zic

oricum clar o sa refac amh acolo si o sa cer si cariotip asta daca e util - ai vreo info de cit costa?, cariotip se face si in RO?

eu HSG nu am facut ca ma gindeam ca daca mergem pe FIV nu mai conteaza, oricum pina la consultatie nu am un verdict clar; daca nu e necesar nu vreau sa il fac pt ca este risc de infectii, alergii, etc

la mine testosteronul era okay, l-am facut o singura data dar era in regula

si ca sa fie complet am si tsh intre 1,97 si 4,04 parca, de mai iau si Euthyrox pt tiroida

oricum, sunt complicate toate astea, dar ce e simplu in viata asta?



Citat:
citat din mesajul lui adipapazi


draga mea, stai ca stiu cu HSG, ca am facut de 2 ori: intai mergi si faci testele de alergie la substanta de contrast, iar ca sa fii tu sigura sigura, iei prednison inainte (iti zice alergologul cate, eu am luat 12 pastile, ca un cal). apoi faci HSG inainte de ovulatie, ca sa nu cumva sa-i dai in cap ovocitului care ar pleca pe trompe spre uter. NU DOARE deloc daca trompele nu sunt infundate. eu nu am simtit decat o crampa minora. oricum, dureaza f putin. am inteles de la fetele care au trompele infundate ca doare. nu pot crede ca insuportabil. eu am facut la giulesti cu dr. manaila - o bomboana, mana usoara etc. gratis!
tu ai facut si insemninari?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

dia_na: am uitat de cariotip: nu mai stiu clar cat a costat. eram trotilata de vesti proaste, dar imi amintesc ca am platit pt cariotip si prima parte din fiv (la Kaali, un fiv se compune din 3 plati: punctia, fertilizarea in sine din laborator si ET, la care adaugi medicamentele) maxim 500 euro.cred ca e peste 100, dar sub 150-200.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Alrak, merci mult de complimente! Sarbatori fericite si numai bine si voua, tuturor!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

laura sa va traiasca puiul de kovacs

sincer iti spun ai un ingeras de las manca tot...atunci cand mam hotarat sa merg la budapesta cred ca tu esti cea care mai convins..semnatura ta mia dat incredre totala.in dct kovasc.desi la noi e mai complicat....dar cu celioscopie vom rezolva hidrosalpinxul..apoi FIV...te asteptam la budapesta sai faci pereche lui nicolas..ca de vrea si el o surioara nu...

mai devreme sau mai tarziu......minunea va aparea si pe strada mea..............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Luck, imi pare rau pt diagnostic! Oricum, pt toate exista rezolvare. Hidro il rezolvi usor. Dar daca te-ai da pe mana lui Tutunaru in ceea ce priveste scoaterea trompelor? Eu am incredere in el cand vine vb de laparo. In treaba asta e f f bun!

Kitta, n-are sens sa compari cele doua valori. Asteapta pana luni si considera-te gravi!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

totusi, nimeni nu stiu nimic despre punctia alba? I have an obsession! cin e apatit si ce a facut dupa? please, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Adipapazica sa te linistesc eu putin, eu am avut o punctie alba o data, dar era pe CM natural cand vazusem 3 foliculi si am crezut ca am dat lovitura....Mi s-a mai intamplat sa se fertilizee si sa fie aiurea, adica aveau mai multi pronuclei, de unde rasarisera nu stu. Aici se pare ca nici medicii nu au stiut sa dea explicatii ca la punctia oaraba, numai ca asta nu inseamna ca se va intampla de acum incolo al fel de fiecare data, asa ca nu te dispera! Cam asta e incurajarea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Lauragarner, ti-am vazut si eu minunea in poze, felcitari! sa il cresteti un om mare si sa va bucurati de el! Toata radiezi de fericire, ma bucur ca ti-ai implinit visul, mai tii minte cand vorbeam la telefon si eram eu disperata si ma linisteai? am invatat din atitudinea ta si acuma am si eu o minune mica in burtica si sper sa fie bine !

te pup, sarbatori fericite alaturi de familia ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

claudia79, ca tot te vad pe aici: fetele de la trombofilie (printre care si eu), ar dori sa stie ce doza de Clexane faci pt mutatia PAI1. Ai facut si in timpul stimularii Clexane? Multumesc.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

LuaraGarner, multumesc pentru urari! Sa va traiasca baiatul, sa creasca mare si sanatos si sa va bucurati de el!!!Ma bucur ca sinteti bine si sanatosi toti!
Luck, nu te ingrijora. E bine ca ati descoperit problema si ca aveti solutii. Te pup
Eu sint bine, azi am fost la eco sa-mi vad bebeloii si totul e ok.

zapp 8+

Mergi la inceput