Fiv in Ungaria 83

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Duminica nu am cum sa fac tot la Victor Babes adica la prima clinica, ca le si strica pompa cica..Ei zic ca pana luni nu se poate, poate nici luni, ca asa am io norocu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Buna fetele, kitta stiu ca nu mai ai rabdare,dar poate cel mai bine ar fi sa astepti sa-ti faci in acelasi loc,chiar daca stai pana luni sau marti. Sa dea DD sa fie bine. Dia-na, un alt hotel bun in Budapesta este belvedere,aproape de clinica si ok la pret, 4* cu md 60 €/ camera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

Buna fetelor,legat de cazarea la Budapesta,am gasit un hotel de 3***(hotel BUDAI)unde e 20 euro/camera/zi ptr doua persoane cu mic dejun inclus.Eu zic ca e cel mai bun pret si e la 10 min de mers cu masina pana la clinica.Cred ca ar fi bine trecut pe prima pagina.
Daca mai gasiti ceva oferte de cazare le asteptam.
Azi am trimis si eu e-mail la Kovacs pentru programare.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

buna dragi fete! pentru cine mai este interesat de cazare ,eu am stat la Villa Korall
http://www.budapesthotelstart.com/budapest-hotels/hotel-pension-korall/informatii-hotel.ro.html

este in districtul 11, in mod normal la vreo 10 min de mers cu masina de clinica, dar din cauza traficului se faceau si 25 min. Este foarte curat, intim, iar proprietarul este un roman care e f amabil si va da toate informatiile necesare unui sejur la Budapesta.Eu am platit 320 eur pe 12 nopti, mic dejun inclus si parcare asigurata in curtea vilei.
kitta eu imi mentin parerea, ai bebe la purtator, asa ca bucura te linistita de we si luni mai fa un beta. Nu sunt eu mare specilalista, dar valorile de la 2 laboratoare diferite nu pot fi comparate, stiu ca au fost fete care au facut beta in aceeasi zi la 2 laboratoare si rezultatul diferea sensibil.


sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Kitta, Mirela a facut analiza in aceeasi zi la 2 laboratoare diferite si era diferenta foarte mare intre rezultate. (nu intervalele de referinta, ci valoare HCG-ului). Asadar... rabdare. Daca nu poti face maine la Victor Babes, poti face luni la Medlife, si compari cu rezulatul de azi. Saracuta de tine, te inteleg f bine... eu am slabit vreo 2-3 kg de la un test la altul.
Luck, tare rau imi pare ca ai parte doar de surprize neplacute... E bine ca aveti un plan, si variante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

multumesc mult adipapazi si fetele care mi-au mai dat sugestii de cazare

adipapazi si la mine durata ciclului s-a redus la 22-26 zile, de pe la 29-30 (dar doar dupa ce am lasat Marvelonul, de parca s-ar fi zapacit organismul si nu mai stie); mai am cite 2 luni pe an (acum a fost febr si noiembrie) fara ovulatie cu ciclu de 37-47 zile - nu stiu ce sa mai zic

oricum clar o sa refac amh acolo si o sa cer si cariotip asta daca e util - ai vreo info de cit costa?, cariotip se face si in RO?

eu HSG nu am facut ca ma gindeam ca daca mergem pe FIV nu mai conteaza, oricum pina la consultatie nu am un verdict clar; daca nu e necesar nu vreau sa il fac pt ca este risc de infectii, alergii, etc

la mine testosteronul era okay, l-am facut o singura data dar era in regula

si ca sa fie complet am si tsh intre 1,97 si 4,04 parca, de mai iau si Euthyrox pt tiroida

oricum, sunt complicate toate astea, dar ce e simplu in viata asta?



Citat:
citat din mesajul lui adipapazi





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta70
Tannoo25 fetele au dreptate. Ele isi spun parerea. Eu de exemplu nu am ce sa-i reprosez lui Zadori, si daca ma hotarasc sa mai fac un fiv, tot la el merg. Insa nu poti vorbi de el ca de un medic perfect. Nu exista asa ceva. Apropo, erati foarte vorbareti si interesati de cum a decurs la mine procedura si altele, dar vad ca acum sunteti cam scumpi la vorbe. Cred ca m-am cam inselat! Bafta multa va doresc si sa dea Dumnezeu sa reusiti. Salutari lui Betty
Sa stii ca in noiembrie, la sfarsit, au mai fost 2 fete (care nu sunt aici pe forum) care au reusit cu Zadori.
Dumnezeu este alaturi de noi
Adriana

ai un mesaj pe mess de la Betty ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

fetele! M-am uitat pe prima pagina (ca timp sa citesc din urma n-am) si am vazut niste gravidute noi.

Felicitari Zapp!! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Felicitari tuturor gravidutelor. Sa duceti sarcinile cu bine si sa aveti copilasi sanatosi!

Luck Nu-ti pierde speranta, te rog. Mergi pe mana doctorului si cu Doamne-Doamne inainte! Mult succes!

Liana, ma bucur sa te 'vad'

Noi suntem bine. Crestem, papam bine, suntem cumintei. Azi ia tati bradul si maine il impodobim

O sa incerc sa pun poze la semnatura. Sa vad daca si reusesc...

Va pup pe toate! Sa va dea Domnul reusite si bebei sanatosi!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Poze la semnatura

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Garner

Poze la semnatura

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze

Ce bucurie maaaaaaaaare mi-ai facut, ca ai postat pozele cu Nicholas James. Este un scump , dragut si mie mi se pare ca este mare, cel putin in pozele de la cateva zile, zici ca are celputin o luna.
Sa va traiasca ,sa fie sanatos si sa va bucurati de el
Sarbatori fericite !

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput