*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (256)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ziua buna!

Sanatate multa bolnaviorilor! -am Stefanutz si Saralina! S-auzim de bine!
Dariuca e si ea cu mucisori (de la care eu ii zis "Muchachita" si ea se amuza copios).




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

My Creative World

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Multumesc Roxisialexia..m-ai linistit...deci pot sa merg linistita...Eu credeam ca e contagioasa atata timp cat exista bubite...si cum la primul baiat au tinut vreo 3 saptamani am si facut socoteala ca se nimereste exact de Rev.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

catuta, imi pare rau... a fost decizie de moment, eu si azi si maine aveam de lucru, cristi avea si el, nu aveam cu cine sa-i lasam...

aseara mi-a raportat buni ca iris sare in pat, deci n-o mai doare piciorul... bine ca n-a fost mai rau!

ioana, eu am preferat varilixu' sa ma asigur pe perioada de gradi. daca face, e o forma usoara, iar cand ii mai scade efectul, pe la 10 ani e perioada "optima" sa faca boala.

alexandrina, e mai greu sa lucrezi pe munca altuia. de multe ori prefer s-o iau eu de la 0 decat sa stau sa vad cum isi gandeste fiecare site-ul, ce trb sa modific... pe-al meu l-am facut de la 0, la blog am cautat o tema care sa se muleze pe ideea mea.

ina, iti recomand cu caldura cateva doze de indiferenta. daca copiii mei imi spun ca ma iubesc, si ca-s cea mai buna mama, petru mine e suficient.
pe tema laudelor m-am certat cu tata. ex: fac mancare. iese buna, am ceva talent. eu nu gust mancarea, si nici nu pot fi prima care mananca din ea (pitici multi pe creier...). trb intai alt "cobai". intreb... e buna? "mi-e foame, tata!" ca ce am nevoie de laude... pai am, ca nu te doare gura sa spui ca e buna, daca e buna. ca am stat 2 ore in picioare, si o lauda mica ma face sa uit efortul, si sa ma simt bine. e chiar asa greu sa ma faca sa ma simt bine? se pare ca da. al meu hasband imi zice uneori ca mi-au murit laudatorii. pai mi-au murit...? am primit feedback pozitiv pt site, colegii lui ii spuneau "ce tare e nevasta-ta!", si el se enerva. pai de ce ma lauda toata lumea... ei uite pentru ca merit, si pentru ca pe ei nu-i doare gura sa zica o vorba buna. lui i-au trebuit doua luni de cand l-am lansat sa-mi spuna ca e f misto!
asa ca, nu te mai consuma. oricat te-ai stradui tu, ceilalti nu vor vedea niciodata si munca din spate. incearca sa fii multumita, si sa te pui si pe tine pe lista. daca esti mama si sotie, nu esti si mielul care trebuie sacrificat pe altarul familiei...



Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite
Ce sa agatam singurei in pomul de iarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Yuuuhuuuu, reintoarse de la serbare cu mare brio!

Bufnita mea a fost mandrete de ingeras - multumiri calduroase si cate o dragelor Lavi si Corapino, fara sprijinul carora nu ne-am fi descurcat logistic atat de eficient.

Strategia de lupta impotriva bolii a dat roade si iacata ca dorinta de a merge la serbare (si Nurofenul+siropul de patlagina) au invins boala.

Roxi, taman i-am expediat lui Lumi pozele. Atata m-am mosmondit la ele, de numa'. Hai, mai, oi fi io denaturata, da' era destul de cald atunci afara. Amu sunt grade minus, normal ca are caciulita.Eram sigura c-o sa-mi reprosezi asta...

Ando- ce faci, soro? te-ai afundat in casute de nu tragi o cronicuta pe larg a petrecerii lui Nic? Tort mai ai? Era sa te procopsesti cu mine si sambata.

Lavi- pe ce litoral bantui? Ce cazare rezervi si unde? [:-)]

Cristina- asa-s unii oameni, mai ales barnatii, chitrosi cu complimentele.

---

Mie mi s-au cam dat planurile peste cap. De ce mi-a fost frica nu am scapat si anume, rechemarea din concediul in care trebuia sa intru de vinerea asta. Asa ca pana miercurea viitoare (minim) putrezesc la serviciu. Asa ca daca plec la Bistrita (cam trebe, ca insista Adi), va fi in stilul "smuls" adica plecarea miercurea viitoare seara, ajuns noaptea etc.Cica final "linistit" de an.




Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

fetelor am trecut printr-un cosmar acum 2 ore, a cazut comoda cu 4sertare si televizorul si erau sa ii faca praf pe matei si alexia, matei se juca la comoda eu eram cu spatele le ei pregteam solutiile pentru aerosoli..cand am auzit o bubuitura matei era cazut nu stiu cum de l-am tras de sub rafturi aproape ii prinsesera picioarele tv-ul a cazut fix pe langa alexia si nu stiu ce k-a lovit pe matei la cap in cadere..nu i s-a umflat nimic, l-am palpat pe burta sa vad daca are ceva efectiv sunt nauca si nu imi vine sa cred. am plans pana acum...off doamne bine ca sunt intregi si sper ca matei sa nu se fi lovit rau la cap.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

roxi, wow, cum adica a cazut? asa, din senin? s-a rupt mai intai?

noki, muncesc la serv, ce casute... am facut o casuta. una. one. sper sa nu se adevereasca ce-am zis cu satul in ultima noapte... cand e termenul? 17 sau 18? sper ca 18.
ti-a cam placut tortul, observ:)) ce cronicuta sa trag? ca doara n-am fost invitata de data asta:)
mi-a parut rau de bolnavii care n-au ajuns (3 bucati) plus o bucata copil sanatos cu parintii la serviciu (tzitzi). tort nu mai am, dar gasesc altceva sa-ti dau, dk ne mai vizitezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Doamne, Roxi, cat e de sbitire linia intre normalitate si dezastru. in momente ca astea ne dam seama cat de norocosi suntem cateodata. Pupam copilasii neavariati si mamica pe-buna-dreptate-speriata.

Anda- oricand ma poti ademeni cu salata ceea de andive cu pui si nuci. By the way, vreau musai reteta (la sos, mai ales, ca restul ingredientelor le cam stiu).



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Poze de la SERBAREA BUFNITEI. Pardon, ingerasului.
Enjoy!

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

cum mai sa cada comoda???
o doamne...

s-a rupt? erau sertarele deschise, pline, si s-a dezechilibrat?

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite
Ce sa agatam singurei in pomul de iarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu, Roxi! apropo de lovitura la cap, urmareste-l pe matei sa nu aiba nimic neobisnuit: somnolenta dubioasa, voma, samd. In cazul asta de urgenta la spital. Doamne ajuta sa nu fie pb si sa va fi ales doar cu sperietura.

Noki nu rezerv nimic, am facut ceva curatenie si dupa aia m-am rasplatit cu un film, Los abrazos rotos, de Almodovar. Acu' s-a terminat filmul si am zis sa bag un ochi pe forum.

Super "ingerasul" tau, iar Corapina aura e de senzatie!
Si-a zis poezia? a fost de acord, I mean?

Putrezim deci impreuna la servici, pe baricade, pana miercuri.

Mergi la inceput