Idei de cadouri de Craciun

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

pt sotz un iphone ca asta isi doreste musai,dar nu stie ca i l-am luat iar lui i-am zis ca n-avem bani acum de "avioane"asa ca va fi surpriza totalasi un hanorac de polar adidas ca ii trebe si e f practic

pt copiloff doamne are deja vreo 4 cadouri ascunse in garaj(jucarii)dar sigur va primi mult mai multe plus diverse carticele si alte minuni

mie mosul mi-a adus deja cateva parfumuri si cosmetice comandate pe un site

pt baiatul nasilor un lego,pt nash vesnica sticla de chivas,pt nasa un set creme loreal si o ct bomboane fine,pt nepotele-colanti,carti cu puzzle,carti colorat,creioane colorate dulciuri si cate o bagheta de printesa
pt nepotel o mitraliera cred un puzzle dulciuri si ceva de imbracat

pt restul familiei zicem pas anul asta,adik vor primi cate o st de vin domnii si o ct de bomboane doamnele,dar e subtire fata de alti ani

sarbatori fericite tuturor!


de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Va multumesc tuturor pentru idei!
Pana la urma i-am cumparat tatalui meu un telefon, mamei mele o bluzita si cercelushi asortati, soacrei mele tot o bluza si o icoana, bunicelor cate o esarfa... plus ca pentru fiecare am facut cate un calendar 2010 personalizat cu noi 2... cumnatilor le-am luat un set de trollere, nashilor cate un set fular+caciula si un cos de plin cu bunatati de craciun! finutului si nepotilor multe jucarii! iar sotului un trening pe care il vazuse si ii placuse si o rama cu foto cu noi 2!
Acum sa vedem si ce primesc eu
Va urez Craciun fericit, sa va aduca Mosul tot ce va doriti si va astept sa povestim dupa Craciun ce ati primit in dar!



Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leleaco spune:

Eu le fac cadou nasilor (ai mei sunt la 50-60 ani), parintilor , bunicilor si unei matusi care e singura ...cosuri cu BUNATATI la zic eu .Ceva dulce prajitura , cozonac, fructe, ceva de baut ....Dar cred ca cel mai mult conteaza ca mergem la colinat impreuna cu copii ,in seara e ajun ducem si dar si colind .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

Se apropie Craciunul cu pasi repezi... si eu sunt iar in pana de idei...
Din cate am observat, nu sunt singura cu aceasta problema...
Asa ca va invit sa discutam despre ce idei de cadouri aveti (pentru sot, copii, parinti, nasi, etc)... si, de ce nu, despre ce ne-ar placea sa primim de Craciun!


Laura




Si subiectul de la "Parinti", "Goana dupa cadou"?

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Al doilea blog al meu - felicitari realizate manual!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

Se apropie Craciunul cu pasi repezi... si eu sunt iar in pana de idei...
Din cate am observat, nu sunt singura cu aceasta problema...
Asa ca va invit sa discutam despre ce idei de cadouri aveti (pentru sot, copii, parinti, nasi, etc)... si, de ce nu, despre ce ne-ar placea sa primim de Craciun!


Laura




Si subiectul de la "Parinti", "Goana dupa cadou"?

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Al doilea blog al meu - felicitari realizate manual!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii









ramane si el in picioare, era mai mult dedicat copiiilor.


mie mi se pare ff buna ideea cu scrisoarea (Deus), dar si cea cu calendarele personalizate asa ca pls, si la mine un PM cu link-ul, va rog.

asadar, ptr bunici cate un calendar personalizat cu nepotii, o sticla de vin ptr domni, o esarfa ptr doamne (nimic f scump) si un portofel ptr socrela ca tanjeste dupa al meu.
ptr huni (a se citi copii) cate un trenulet pe sine, mai de bebe, nu f scump si cateva carticele. asta de la noi, ca sigur vor mai primi o caruta si de la bunici si verisori.
ptr mine toale, cizme, genti, mai triez si ma limitez si eu la cateva, ptr sot, tot hainute, daca nu descopar intre timp ca vrea altceva.
ptr nepotei n-am idei, caut si cercetez inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu urmaresc tot anul ofertele si orice imi face cu ochiul si stiu ca s-ar potrivi de minune unei persoane, cumpar. Asa ca, la fiecare aniversare ori de Craciun / Paste am deja cadoul perfect care asteapta sa fie inmanat (uneori chiar de luni bune)

Urmariti si siteuri gen acesta unde sunt promotii de 50 - 70 - 90% off, am vazut brazi, cosuri cu bomboane, abonamente fitness, cursuri dans, excursii, personalizare calendare, vinuri din anul '82 sau '84 (la 16 lei bucata), etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Si la noi e deja traditie cu calendarele personalizate: aleg poze ale copiilor din anul care a trecut, fix din ian/feb etc. si le duc la un centru foto sau la o tipografie pentru clienti mici (sigur gasiti si in Buc!). Imi ies pe la 30 Roni bucata, format A3.
Tuturor din familie ne face mare placere sa-i vedem pe copii (mai ales cum au crescut de la un an la altul).

bb ralukutza, unde se pot face CD-uri personalizate?

eu am probleme mari cu barbatii din familie, o sticla de ceva nu-i incanta in mod deosebit, si sunt vesnic in pana de idei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu am o familie foarte numeroasa asa ca o sa insir ce am luat pentru toti, sper sa nu ma injure nimeni dar poate va dau ceva idei:
-pentru copil (4 ani) am luat un joc Mesterul Manole si o sa mai iau o jucarie mai ieftina, sa vad ce gasesc cand ajung in tara.
- pentru sot am luat ceva ce stiam sigur ca-si doreste: un adaptor pt casetofonul din masina: e o caseta obisnuita in care insa poti baga un card SD cu muzica si astfel sa asculti MP3 in masina.
- pentru mine am luat un puzzle cu 500 de piese si un DVD. Mi-as dori mult de tot o masina de cafea Senseo si o masina d efacut paine, dar o sa mai am de asteptat pt asta.
Pentru nepotei:
- nepoatei de 19 ani i-am luat un breloc cu rama foto usb, in care poate sa incarce poze cu cei dragi
- nepoatei de 13 ani i-am luat casti cu microfon pt computer si un joc "Picteaza dupa numere"
- nepotului de 11 ani i-am luat 2 jocuri "Micul arheolog", unul cu dinozauri si unul cu Egiptul antic, un calendar de advent si un tricou mai smecher.
-nepotului de 6 ani i-am luat o masina de pompieri cu sunete si lumini si care face si baloane de sapun, un calendar de advent plus o bluza.
Pt. un var am luat un ceas mai smecher, pt. alt var un set de cosmetice Nivea cu gentuta.
Pt. o verisoara si prietenul ei am luat o masina de facut popcorn.
Pt. parintii finutului am facut un calendar pe 2011, personalizat cu poze de-ale copilului.
Pt. finut am luat hainute, o carticica de bebe, din plus, un premergator si consumabile (pampersi, servetele umede, cereale, aleze...)
Pt. mama am luat o pereche de papuci, ca asta si-a dorit. Soacra-mii i-am luat un parfum, socrului o galeata de tutun ca asta a vrut.
Pt. bunici, unchi, matusi am luat cafea si dulciuri traditionale de Craciun (turta dulce, biscuiti cu mirodenii, etc).
Si gata ca v-am zapacit.


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Anangel lexi eu nu sunt prea fericita cu Senseo, adica trebuie sa iau paduri de cafea f f tare ca sa-mi iasa ceva baubil si da si multe rateuri. Eu acum ma uit dupa altceva.

On topic:
copil - nenumarate
tata - un pulover, eventual rosu, ca in fiecare an (asta vrea, in fiecare an)
mama e fan Twilight de-ala inrait si va trebui sa gasesc ceva, am vazut o biografie a lui Robert Pattinson...
frati-miu, nu stiu.
eu si tati ne facem cadou combinat bilete la concert Sade in primavara, ne gandim inca in ce tara.

J si Carla (05.02.2006)
in the rear garden

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Aproape am terminat si eu cu cadourile (a mai ramas sotul, inca sunt in pana de idei):
-fiica-mea: Beados, o calesca de printese cu cal, o papusa printesa Aurora, un Little Poney si un parfum Disney. La gradi va primi un Zhu Zhu Pets. Probabil va mai primi si de la ceilalti asa ca....
-mama: o jumatate de proteze dentara (tocmai si-a pus proteza dentara si am platit-o eu si fratele meu )
-socrul meu: o bluza sport
-soacra: cosmetice
-cumnata: pantaloni de trening
-pentru socrii si cumnata un cadou comun: un aparat de facut popcorn
-fratele si cealalta cumnata nu sunt in tara deci vor primi cadouri cand ne vor vizita
-fetita nasilor: o cutie muzicala si un parfum Disney (are 6 ani)
-baietelul nasilor: un circuit cu 2 masinute (are 2 ani jumate)
-cea mai buna prietena a fiica-mi: un parfum Disney
-eu? sper sa se bucure toti de cadouri swi sa avem un Craciunfrumos

Calendare personalizate am dat acum 2 ani, bilete la concert anul trecut deci nu mai mergeau cu toate ca mie mi se par niste super cadouri.
Astept sa vad ce idei aveti pentru soti (dar nu de imbracat ca nu mai are loc in dulap).

Mergi la inceput