Idei de cadouri de Craciun

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LindaZ

Pentru bunici insa facem cate un calendar de perete cu 12 pagini cu pozele copiilor si doua cani la fel cu pozele lor. Cred ca nu se asteapta la asta si mai ales soacra mea va fi incantata pentru ca acum e bolnava si de cativa ani si singura si mereu spune ca ii e dor de copii.


Spune-mi, te rog mult, de unde comanzi calendarele? Am cautat pe gugl dar nu sunt multumita de ceea ce am gasit... DA-mi un link pe PM pt a nu se considera reclama. Multumesc!

Mami de Denis (17.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eldeea77 spune:

[/quote]
Eldeea,nepotica mea e innebunita dupa Sportacus asa ca i-am cumparat un costum complet ! Stiu ca fetite de varsta asta sunt dupa Hanna Montana,personaje din desene!

La baietei merge intotdeauna o masina,un joc sa-i capteze.

Multumesc mult; la costume de desene animate chiar nu ma gandeam; o sa caut sa vad ce gasesc:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

La 3 ani e cam devreme Hanna Montana. Merge mai pe la 5 ani :) La 3 poti sa-i iei costum de Stefania (personajul feminin din Oraselul Lenes, personajul masculin fiind Sportacus). La 3 ani fetitele sunt cu papusile (mai ales bb-lusi sau printese) iar la baieti masinile cu telecomanda sau circuitele merg bine. Tuturor le plac si personajele din Winnie the Pooh. Poti sa le iei si DVD-uri cu desene animate (din pacate copiii se bucura mai mult de dvd-uri decat de carticelele cu aceleasi personaje).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Ieri am fost la tocat banii asa ca pot sa va zic ce am luat.
Sotul si-a ales singur niste pantaloni de ski si o bluza sport. Ii mai pun eu un fleac "de surpriza" si gata.
Copii si-au facut scrisoari: sabii laser si navete de lego (toate din razboiul stelelor).
Mama va primi un telefon (asta care-l are e un jaf si ii moare bateria). (e un avans, ca e si ziua ei in perioada asta)
Tatalui meu i-am luat niste pantaloni de trening de firma.
Fratele meu - o camasa de fitze si firma
Cumnata - o jacheta moderna
Nepoatele - paturici cu personaje din desene, pijamalute, aripi de zana/fluture si cate o papusa, dulciuri
Baietii prietenilor - backugani si dulciuri.
Soacra - papucii , o bluza si un sutien
Socrul - e treaba sotului meu
O matusa - papuci si cosmetice
Niste prieteni cu care ne vom intalni - cosmetice si un joc yenga (niste cuburi de lemn...)
Alti prieteni - ciocolata de "fitze"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Am vazut ca multi avem bugetul subtiat, acum de sarbatori...
va multumesc de idei! eu am mai stat si m-am gandit si am ajuns la concluzia ca nasilor le voi cumpara cate un set caciula+fular+manusi si ceva simbolic de craciun! tatalui ii voi lua un telefon (mersi anya de idee )... probabil pentru cumnata si cumnat ma voi orienta tot la fulare... inca nu m-am hotarat pentru mama si soacra! oricum vad ce gasesc si cand merg la cumparaturi! va tin la curent!


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Pana acum le-am rezolvat pe fiica-mea (jucarii multe) si pe mama si soacra mea (bilete la concert Stefan Banica).
Socrul meu va primi un pulover sau o camasa (lui ii place sa primeasca cava mare si util), cumnata ceva de imbracat iar sotul......sper sa imi vina o idee pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Nici mie nu mi-a venit idee pentru sot! dar garantat va primi o ciocolata pe care sa scrie "Te iubesc!" Ma mai gandesc si la o rama foto cu o poza cu noi 2!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doamnele vor primi de la mine si Giulik - set fular/caciula hand-made si domnii cate o sticla de vin frizzant de Modena si gata, ca e criza

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

La 3 ani e cam devreme Hanna Montana. Merge mai pe la 5 ani :) La 3 poti sa-i iei costum de Stefania (personajul feminin din Oraselul Lenes, personajul masculin fiind Sportacus). La 3 ani fetitele sunt cu papusile (mai ales bb-lusi sau printese) iar la baieti masinile cu telecomanda sau circuitele merg bine. Tuturor le plac si personajele din Winnie the Pooh. Poti sa le iei si DVD-uri cu desene animate (din pacate copiii se bucura mai mult de dvd-uri decat de carticelele cu aceleasi personaje).

Anya


Anya,draga mea,te contrazic !Nepotica mea a facut 3 ani in noiembrie si a vrut costum cu Sportacus si nu cu Stefania si e innebunita dupa Hannah Montana (cand am fost in iulie in tara i-am dus o chitara gen HM ) .Iar de carticele s-a bucurat mai mult decat orice !Si ea si fetitei unei prietene care are aceeasi varsta .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

fiind criza mare anul acesta am luat :
-ptr finul nostru un joc creionul fermecat si un puzzle pentru ziua lui pe 2 ianuarie iar de Craciun o sa ii iau o bluza si ceva ciocolata buna
-ptr nasica mare tot un joc creionul fermecat si ceva dulce
-ptr nasica mica un costumas (body, pantaloni, jacheta, caciulita si botosi)
-ptr Bia noastra o papusa alba ca zapada si un pitic si un puzzle

si cam atat de sarbatori, sotului meu nu ii iau nimic, cand vrea ceva isi cumpara singur





Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput