Copilasi de Iulie-August2004(34)LaMultiAni!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Oliv wwaw felicitari!! premiul III pe tara e ceva! si tu care ziceai ca nu are rabdare copchilu' sa picteze
mai sa stiti ca aici nu s-a facut ca ninge, a nins bine de tot aproape 24 de ore. bineinteles ca din cauza viscolului nu s-a pus mare scofala dar macar au fost fericiti copiii. iar azi au fost maxim -2 grade. asa ca gheata scrie pe noi, maine as cam avea de iesit cu masina, sper sa nu fie nasol pe stradute.
Daria, o fi auzit de la cineva faza cu lasatul dupa moarte.. da a plasat-o bine
azi am avut o stare cam de cacao. sper sa fie mai bine saptamana viitoare.
pup tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata.. ati inghetat de tot?
gata cumparaturile pentru cadouri?
eu sunt cam codasa - mai am restanta vreo 3 persoane, dintre care si una importanta...zau daca mai am idei....
o saptamana excelenta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata
Cine vrea cafea ???
Care cum sunteti ???
Noi bine mandra crizata ca nu merge la gradi

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!
Io la cafea. A sunat ceasul la 5,30 sa ma apuc de invatat si nu stiu cand l-am inchis. Si ne-a trezit bona la 7 jumate...
Olivia, felicitari pentru Luca!
Roxane, doar vreo 3 persoane? Io n-am luat nika
Frig si-n Bucuresti. Si toti membrii familiei sunt virusati: Victor in recuperare dupa faringita, Paul a ramas de ieri fara juma din voce, haraie in gat ca o placa de patefon - sper sa-i treaca, sotul da semne de viroza. Pe mine doar ma zgaraie gatul...

Mey, cu Victor io poci aplica teorii si discutii interminabile, tin de joi pana mai apoi. Am incercat si treaba cu "datul la schimb" - vezi ca eu fac tot ce vrei tu, iar tu nu ma asculti - dureaza 30 secunde.
Iar treaba cu "ne vede Moshu'" a decretat-o: Moshu nu ne poate vedea, suntem departe, el e la Polul Nord. Stiu eu.
Din fericire (zic eu) functioneaza treaba cu "a fost serbarea lui Moshu' dar n-a avut nimic pentru tine." Stie ca la cumnata-mea Moshu' vine la teatrul de papusi, i-am povestit ca a ratat serbarea si cadourile, a bazait putin si s-a mai linistit. Frica cea mare acum e sa nu rateze si serbarea de la gradi, care reprezinta penru el singura speranta de cadou de la Mosh... Asa ca am sperante de mai bine...
Dupa o saptamana de stat acasa (cred si eu ca s-a saturat copchilu') azi s-a trezit si s-a imbracat in 2 timpi si 3 miscari. Si a executat tot ce i s-a cerut, fara prea mari fasoane. Deci, se poate cand vrea.
Aaa, si inca ceva: Victor face exercitii de dictie. Din proprie initativa. Am primit acasa poeziile pentru Mosh (din motiv de imbolnavire, deh) si le stie aproape integral. In plus aseara le recita, straduindu-se sa-l pronunte pe "r". Pe care-l mai trantea ocazional si in loc de "l", dar pe ansamblu a nimerit-o cam de fiecare data. Asa ca estimez ca-n vreo 3 luni pronuntam corect.

o zi usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui roller025
Roxane, doar vreo 3 persoane? Io n-am luat nika


da, da, ca am avut noroc cu un super magazin online de bijuterii si am rezolvat toate doamnele dintr-un foc . felicitari pentru pronuntia lui "r". si sanatate... sa treaca virusarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata dintre cutii si hartii
Am reusit ieri sa mut un sfert de casa la soacra-mea, azi dimineata a plecat Petro sa duca la tata baxurile cu poze, acte, lenjerii si tot asa si eu cu Matei impachetam, impachetam...
Matei e iar bolnav, se pare ca nu am tratat suficient ultima raceala si a recidivat urat, febra, tuse de parca i se rupe pieptul, antibiotic, frectii, cam asta e situatia...


Dupa cum spuneam, am fost sambata la control la gineco, nu-i situatia prea roz, asa ca voi sta in stres maxim pana vine rezultatul la Papanicolau. Doctorita a zis ca nu-i place cum arata colul dar ca am si o inflamatie si... Doamne ajuta sa fie de la asta, ea oricum nu se pronunta pana nu vede rezultatul.
Incerc sa ma concentrez pe mutari si sa nu o iau razna...inca...


Olivia, felicitari pictorului!
Roxana, eu nu am cumparat nimic pentru Craciun.
Ioana, tare Mariuca!
Daria, Matei deja isi face planuri ce va face cu casa dupa ce noi...
Dana, felicitari pentru motz! Ai baieti mari!

V-am pupat, mai revin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta, pumnii stransi pt rezultate Mult spor la mutari si multa sanatate lui Matei
Ce tare e si el in proiectele de viitor
Rox, spor la cumparaturi !
Roller, sanatate la toata trupa, pupam seniorul sa se cuminteasca

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ieri am fost la un loc de joaca superb..am sa pun poze,a fost ziua unui baietel..
Azi m-am tuns..miine depilare totala ,acum plec la tata sa-i gatesc si sa-l anunt ca plecam de Craciun..s-mi tineti pumnii!
Roxa cum arata bijuteriile ..live?Ce-ati facut in weekend? Afara nu-i ghetus..
Robi felicitari!!! Super veste! Nu te stresa..pina nu ai rezultatul? Bine?
Dana poate vine totusi Mosu'..
Daria..Luca este fericit ca sta acasa!
Ioana..i-a placut filmul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatzaio am inceput bine saptamana,ne-au colindat studentii si a venit si mosh craciun,cu cadouri,tort,sampanie
Vivia da' i-a placut tare mult filmuletzul,singura problema este ca se termina cu "va urma"asa ca ne intreaba din 5 in 5 minute cand este partea a doua....spor la facut bagaje,ce a zis Uka de zapada?
Robi tinem pumnii sa iasa bine rezultatulsi insanatosire grabnica lui Matei.
Roximeii ce harnica esti,nici eu nu am luat nici un cadou de craciun...poate azi ne intra ceva bani pe card..
Daria si a mea este crizata ca nu merge la gradi asa ca singura preocupare este sa se gandeasca unde sa mai mearga...azi sta cu tati si cand am plecat i-am zis sa faca exercitii grafice si de matematica...raspunsul a fost clar"tu nu intelegi ca sunt in concediu si nu am voie sa fac asa ceva?"
hai sa avem o zi buna si caduroasa ca la noi este un frigg,brrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi, spor mult la impachetat! si sper ca Papanicolau sa iasa bine.
Oliv, azi nu, ieri in schimb prin tomis nord era cam nasol. bijuteriile arata superb live. la ce loc de joaca ati fost?
mai eu de obicei la data asta am deja cadourile luate si impachetate... urasc sa alerg prin aglomeratie... cateodata iau cadouri cu o luna inainte

Mergi la inceput