Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Eu va zic noapte buna. Ma bag la TV.

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Alina - am uitat cei mai important. Poti foarte bine si usor sa cauterizezi la dr negul. Nu doare.
Nu stiu daca ar trece de la sine, am mai auzit, eu am asteptat un an sa treaca si nu a trecut. Eu l-am rezolvat cu plasturi.
Roxana- eu am mancaat azi niste cartofi cu branza pe care i-am impartit cu Petic, 2 bucatele de turta dulce si..... o ceapa calita cu ciperci. Atat. Dupa cum vezi foarte sanatos !
aaaaaa... si pt maine am in plan , felii de paine date prin lapte, ou si prajite. Nu am mai mancat din generala.
Sotul se cruceste cand ma aude ce mananc. El daca mananca un pic de grasime sau prajeala nu doarme toata noapte din cauza arsurilor.

Denisa, 23 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

delia ti.am gasit Parfum ONLY THE BRAVE diesel :))

noapte buna , oana

roxana 24 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Scuze, Rebiana!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

M-am pierdut pe drum.. de ce scuze?


Pai nu am anunta ca fac eu capitol si erau 2 capitole 60...dar ai sters tu unul si ai pu slink...scuze, data viitoare anunt ca fac capitol nou ca sa evitam duplicatele.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Yaia ! Am crezut ca am realizat eu doua, apasand de doua ori tasta "Trimite raspuns". Data viitoare faci tu capitol nou!

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Eu finetul vreau sa-l folosesc ,pt pus bebe pe pat, sau unde mergem in vizita. Pt infasat ( daca o sa se agite si o sa-si dea cu manutele in cap. Stiu ca pe unii ii calmeaza sa se simte un pic stransi). De pus pe umar cand o pun sa scoata aerul. Ma gandesc ca o paturica e prea groasa si cum la noi vara vine repede ....

Denisa, 23 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Yaiatermenul pt rahianestezie, in engleza, este spinal block

www.brizamarii.sunphoto.ro/bebe/" target="_blank">poze

22+ Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Raspund repede: Rebiana, Dayanara, Camilecu multumesc pt lamuririle in legatura cu placenta anterioara.
Stefimic, nu a fost acelasi doctor, morfologia am facut-o in alta parte, iar primul mi-a zis sexul la 18 sapt, deci nu chiar foarte devreme. Plus ca precizia era de 90%. Daca zicea 70% mai asteptam si eu a doua parere, dar la 90% mi s-a parut aproape sigur si doream doar confirmarea, nu infirmarea!
In fine, m-am mai obisnuit cu gandul, am trecut cu sotul prin lista de nume si am ramas la cateva. Cand e definitiv va spun, evident.
Ioanact, Honeybaby, ala pt negi care ingheata (Cryopharma) nu e chiar grozav, l-a incercat sotul pt niste negi pe degete, dar s-a dat cel putin de 4-5 ori la fiecare neg, i-a mai taiat... acum insa nu-i mai are. Oricum, e scump (65-70 ron) si nu se recomanda pe fata, zone sensibile, cred ca nici la copii. Mai sigura e rostopasca. Parerea mea...

21+ cu ???
Pictura pe sticla
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Yaia ! Am crezut ca am realizat eu doua, apasand de doua ori tasta "Trimite raspuns". Data viitoare faci tu capitol nou!


Aoleu...trebuie sa fiu pe faza! Incerc sa fiu, promit!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui briza_marii

Yaiatermenul pt rahianestezie, in engleza, este spinal block


Mersi...mi-era chiar lene sa caut pe net si nu imi venea termenul in engleza nicicum. Aici se foloseste epidurala.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput