La multi ani!Clopotei ianfeb '08 in sarbatoare 243

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Mary, si eu ma gandesc la un ulcior...sper totusi sa nu fie! Il mai las o zi doua sa vad cum evolueaza si apoi merg la oftalmolog.
Cat despre domnul sot....cand o fi Dambovita mai mare si mai involburata, iti dau de veste! Il legam pe-al meu de-al tau si le dam drumul la apa! Asa-i si-al meu! Fix la fel! Nu-i mai da importanta ..deocamdata!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!




offf. deci stii despre ce este vorba..
ma gandeam ca nici nu ai auzit de "ulcior" ca boala...
uite ce am gasit:
http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/Inflamatiile-ochilor/orjeletul-si-salazionul_388


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

iarna2009-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

LA MULTI ANI ADELUTA!
LA MULTI ANI ERIC!
Sa cresteti mari sanatosi si sa va bucurati parintii clipa de clipa!

La multi ani Silvia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Adeluta
Eric
Sa aveti parte numai de bucuri in viata alaturi de parinti vostri dragi.

Silvia sa fi fericita mami draga alaturi de cei dragi.

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beinazutza spune:

LA MULTI ANI!ADELUTA!
LA MULTI ANI ERIC!

SA CRESTETI MARI SI SANATOSI!

CRETULINA, La multi ani!
sa fi sanatoasa si fericita alaturi de minunata ta familie!

si pentru toti sarbatoritii zilei!




beinaz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Laura_dimitrisce adorabili sunt pici tai,ce imi place cum papa Eleni singurica,a mea nu vrea decat de la mami.
Alina felicitari,superbe pozicile de la spectacol.
Ven felicitari....am vazut si pozele baietilor,poti sa te lauzi mami ca ai cu ce.(referitor la cioara)
Ioanact nastere usoara si felicitari pentru surioara Ioanei.
Eliza e scumpa foc Emma,Bia mea tot asa are parul micut si nu prea des.
Stancutza etajul 16,eu sunt cam fricoasa,nu stiu cum m-as obisnui la asa inaltime.Noi nu avem probleme cu imbracatul deocamdata caci abia asteapta sa iasa afara.
Fetelor eu sunt obosita rau,a treia noapte cand Bia imi da scularea la 3 si sub nici o forma nu se mai culca pana la 5.Eu nu mai pot sa adorm deloc iar ea mai baga cam o ora si jumatate.Vad ca e vorba despre o eruptie dentara ne ies 2 maselute si un canin,nu ii mai iesise nimic de 3 luni jumate.Imi vne sa rad ca saptamana trecuta dormise mai bine iar tacsu nu mai stia cum sa o laude.Vestea buna este ca ne vin ajutoare,bunici sunt aici de sarbatorisi va dati seama cat sunt de fericita.
Va pupam cu drag


Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

La multi ani Adela si Eric!. Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi!

Nemary, sa stapaniti sanatosi si fara evenimente neplacute masinuta. Eu zic altfel descpre sot, inseamna ca are incredere in tine ca esti prudenta.

Noi ne pregatim de serbare pentru maine. I-am gasit costum de oita (cred ca mielusel de fapt ) si m-a expediat educatoarea la cofetarie... sa aducem prajturi si sucuri! Alti bani, alta distractie, dupa ce sotul a mai cotizat dimineata 80 ron.



Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Fetelor Bia mea cazut acum cateva saptamani si vad ca ia ramas un semn cam uratel in barba,ce credeti se va face remedia?Imi este asa ciuda caci a cazut o singura data mai nasol si are semn in barba.Culmea este ca eram langa ea cand sa intamplat,sa impiedicat de o jucarie si a cazut cu barba in ea,mor de necaz.

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Of, tare greu merge DC!

Ieri am trecut la "educatie" in privinta somnului la pranz: l-am depus in patut cu pernuta, oaia si pistolul cu apa (gol) si am iesit. A carait destul de multe vreme, fara sa planga si a adormit pentru ceva mai bine de 1h cand a trebuit sa il trezesc sa mergem la circ. Azi l-am depus iar acum 30min in patut cu pernuta, oaia si masina de data asta si inca mai povesteste, m-a si strigat de doua ori.... Sa rezist sa nu merg? Incerc.
Azi am dus formularele pentru inscrierea la gradi, din vara s-a scumpit cu 28,-EUR! (138,-eur/luna pentru 4h!!!!)
Incepem pe 3 ianuarie cu saptamana de acomodare atunci ducem si fisa medicala. Cat am discutat cu educatoarea gaza cu bunicul se plimbau prin fata gradinitei, acolo i-am lasat. I-am gasit in curtea gradinitei, gaza luase in stapanire o masinuta si se intrecea cu un baiat de 5 ani, ala pe trotineta!!!!! Bunicul siLuky priveau peste gard. Am aflat ca l-au chemat copiii in curte si gaza si-a luat singur masinuta parcata in "garajul" de sub treptele gradinitei. Acuma gaza vocifereaza despre gradinita, cred ca prelucreaza impresiile de azi, inainte de somn: "bald kindergarten" (curand gradi).
Spune oricui are timp sa-l asculte: "burtstag (zi nastere), weihnachtsman (Mos Craciun) dann kindi (apoi gradi)-Yuhu!"astea sunt evenimentele, milestones ale urmatoarelor 30 de zile.

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ceska, daca nu urla, lasa-l sa-si povesteasca pana adoarma. Mama, mama ce mai vorbeste el acolo...pai lenesutul meu e tot la stadiul cuvintelor bi-slabice: ma-ma, ta-ta, na-na, pa-pa, pi-pi, k-k, au-au (catelul), pi-pis (pisica), goiu (gunoiu), baia, kia (amandoua bunicile), co-co (orice pasare), pu-pu (papucii) si Ma (frate-sau).

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

A...ma scuzati... si oaia (oala) pe care mi-o arata tot timpul, dar daca vine vorba sa stea, sa te tii urlete..."neee-neee" (nuuu-nuuu)

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput