Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *119*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

www.youtube.com/watch?v=UNJMGbbGu6Y" target="_blank">Gustam mar



Intradevar era privat. Desi mi-am luat multe rosii in freza pt filmuletul asta , l-am lasat 'la vedere' inca o data pt voi, DAR ,promit ca nu mai fac, a fost doar o curiozitate
Uitati si cum www.youtube.com/watch?v=eW12lj_AzMU" target="_blank">vorbim cu buni

Ne-am cantarit azi si, fata are 4.600kg, adik a luat 2.300kg in 6 sapt, iar eu am cu 3kg mai putin decat aveam deobicei (adica innainte de a ramane gravida).Pentru asta merit o ciocolata
Avem si poze noi la semnatura

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!
[/quote]

Felicitari! Ce frumoasa e grasunica Si Ianis avea 4600 gr la 6 saptamani, dar el luase numai 900 gr (a slabit mult in maternitate)

Nu e cam devreme pentru mar? De fapt, doar asa pus limba nu cred ca afecteaza intestinelor



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Ela, eu i-am luat un astfel de cilindru in urma cu vreo doua saptamani si nici nu s-a uitat la el pana acum vreo doua zile. Acum cand il vede se bucura de zici ca e una din jucariile preferate. Asa ca poate il place mai incolo. Sau nu.
Mi-ar place daca ne-am arata de care jucarii sunt incantati puii nostri. Eu ma straduiesc cat pot sa nu umplu casa aiurea de jucarii. Daca o umplu, macar sa stiu ca ii plac, ca se joaca cu ele, nu stau aruncate aiurea intr-un colt, cum se intampla cu jucariile de plus acum de ex. Din astea nu-i dau ca suntem la faza in care totul se gusta.


Keutu cheliutu


Asa o fi...



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am zis eu noapte buna da fimea e de alta parere are si acum ochii cat cepele iar eu sunt cheauna de somn ca azinoapte am stat planton iar azi am umblat toata ziua, n-am putut dormi cu ea

Ilinca pedi asta ne-a facut pe noi mari ,toti copii din bloc si juma' de cartier, stie ea ce stie. Este mai batrana si probabil si stilul ei este de genul "pe vremea noastra..."dar asta nu inseamna ca o sa-i dau si o sa-i fac tot ce zice ea.

Shasa de mar era vorba

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Se vede ca eu trebuie sa inchei capitolul si sa urez "Noapte buna!", dar n-am cui , numai eu mai bantui pe aici

Am fugit la nani



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

PISIGRIIIIIII!Cuscra......
Bantuiam pe blogul tau si am gasit link-uri spre cantecele de munteChiar ca nostalgii din adolescenta. Zau ca le uitasem pe toate dar mi-au revenit in minte de parca au fost ieri......wow Am asa o senzatie ciudata. Eu mama de acum amintiindu-mi cum eram acum 15 ani. Ascultand cantecele astea parca m-am intors in timp si amintiri vechi au prins forma. Te iubesc pt. link-urile astea chiar daca nu stiai ca vor ajunge la mine si ma vor "atinge"

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:


ce primire frumoasa..acu chiar ma umflu in pene.
Multumesc fetelor si mie mi-a fost dor de voi, dar cateodata chiar nu am dispozitia necesara sa va scriu ,nu vreau sa par baba care se plange de fiecare data asa ca mai bine ma abtin.Da sa stiti ca ma conversez cu voi in gand.
Multuesc pt sfaturi referitor la caca, mai astept pareri ,pana acum am incercat cam tot ce s-a mentionat, inclusiv trataent homeopat (Cati ). Pisigri , multu inca nu i-a dat gluten, dar in lipsa de altceva o sa incerc si asta.
Am rasfoit un pic poze la cine am apucat..mama ce copii frumosi si mari, si mai ales ghiocelul de toaman Maya ce mare e...
Am vazut ca tot cumparati tot felul de jucarii, ma simt cam prost pt ca eu nu i-am mai cumparat , dar el nu le baga in seama, indiferent ce i-a luat pana acum.Dar imi reprosez ca poate nu am luat ce trebe, asa ca va rog puneti poze ,dati idei ce ar putea acapara un copil care se plictiseste in secunda 2 si care nu se joaca deloc singur.
Ela vezi ca nu bantiu singura pe aici..













de berbecut DARIUS ANDREI (27.03.2009)
poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Asa am o stare .....
Ma duc la somn! Noapte buna!

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27


ce primire frumoasa..acu chiar ma umflu in pene.
Multumesc fetelor si mie mi-a fost dor de voi, dar cateodata chiar nu am dispozitia necesara sa va scriu ,nu vreau sa par baba care se plange de fiecare data asa ca mai bine ma abtin.Da sa stiti ca ma conversez cu voi in gand.
Multuesc pt sfaturi referitor la caca, mai astept pareri ,pana acum am incercat cam tot ce s-a mentionat, inclusiv trataent homeopat (Cati ). Pisigri , multu inca nu i-a dat gluten, dar in lipsa de altceva o sa incerc si asta.
Am rasfoit un pic poze la cine am apucat..mama ce copii frumosi si mari, si mai ales ghiocelul de toaman Maya ce mare e...
Am vazut ca tot cumparati tot felul de jucarii, ma simt cam prost pt ca eu nu i-am mai cumparat , dar el nu le baga in seama, indiferent ce i-a luat pana acum.Dar imi reprosez ca poate nu am luat ce trebe, asa ca va rog puneti poze ,dati idei ce ar putea acapara un copil care se plictiseste in secunda 2 si care nu se joaca deloc singur.
Ela vezi ca nu bantiu singura pe aici..













de berbecut DARIUS ANDREI (27.03.2009)
poze





Ce faci cuscra, nici tu nu ai somn ? Ar trebui sa mergem la somn, ca imediat ne dau desteptarea copii astia

Apropo de jucarii, Arianei cel mai mult ii plac cartile. De craciun , i-am luat catelul vorbitor de la fisher price. Dupa ce i-am prezentat o gramada de jucarii se pare ca aceasta ia placut cel mai tare (ia placut si cd playerul de la aceasi firma, dar nu chiar asa tare).

Va pup. Noapte buna.


purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui aditapop

Fetelor, sunt asa de tristaaa ... si revoltata in acelasi timp.
Printre mamicile de aici de pe site e LEDITIA, de la licuricii de ianuarie-febr. 2009. Acum am citit acolo ce probleme grave are David al ei fibroza chistica!!! Doamne, nu inteleg bolile astea la copilasi! De ce??? povestea ce mizerie de sistem exista in RO, cum l-au chinuit azi pe copil la Budimex... offf, ca mi se rupe sufletul. Ma gandesc acum la Dyana ca am citit de sora ei care e in domeniu...poate reusim sa le punem in legatura!(Ledi e din Constanta) ce se intampla, oameni buni? chiar nu mai exista pic de omenie, de suflet, mai ales cand e vorba de copii??
Sunt efectiv socata!in ce tara traim? parca e lumea a treia!!

POZE NAZDRAVAN


Nepoticii mele i sa pus acelasi diagnostic, dupa ce i sa facut testul sudorii, din fericire dupa mai multe teste sa aflat ca de fapt nu avea nimic. Am inteles ca la Timisoara sunt mai specializati doctori pentru aceasta boala.

Pe langa ca doctorita nu ia facut testul bine, cand ia dat raspunsul sorei mele a zis, pai oricum mai aveti un copil asa ca de ce va stresati



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adee

Citat:
citat din mesajul lui joanna27


ce primire frumoasa..acu chiar ma umflu in pene.
Multumesc fetelor si mie mi-a fost dor de voi, dar cateodata chiar nu am dispozitia necesara sa va scriu ,nu vreau sa par baba care se plange de fiecare data asa ca mai bine ma abtin.Da sa stiti ca ma conversez cu voi in gand.
Multuesc pt sfaturi referitor la caca, mai astept pareri ,pana acum am incercat cam tot ce s-a mentionat, inclusiv trataent homeopat (Cati ). Pisigri , multu inca nu i-a dat gluten, dar in lipsa de altceva o sa incerc si asta.
Am rasfoit un pic poze la cine am apucat..mama ce copii frumosi si mari, si mai ales ghiocelul de toaman Maya ce mare e...
Am vazut ca tot cumparati tot felul de jucarii, ma simt cam prost pt ca eu nu i-am mai cumparat , dar el nu le baga in seama, indiferent ce i-a luat pana acum.Dar imi reprosez ca poate nu am luat ce trebe, asa ca va rog puneti poze ,dati idei ce ar putea acapara un copil care se plictiseste in secunda 2 si care nu se joaca deloc singur.
Ela vezi ca nu bantiu singura pe aici..













de berbecut DARIUS ANDREI (27.03.2009)
poze





Ce faci cuscra, nici tu nu ai somn ? Ar trebui sa mergem la somn, ca imediat ne dau desteptarea copii astia

Apropo de jucarii, Arianei cel mai mult ii plac cartile. De craciun , i-am luat catelul vorbitor de la fisher price. Dupa ce i-am prezentat o gramada de jucarii se pare ca aceasta ia placut cel mai tare (ia placut si cd playerul de la aceasi firma, dar nu chiar asa tare).

Va pup. Noapte buna.


purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze


acu imi doarme copilul si nu dorm eu...
vad ca tu te-ai bagat la nani. de jucarii te intreb eu mai multe face to face..poate ne vedem duminica,da vb la telefon.
Deci eu cand o comit o comit...
astea sunt orle la cre stau eu pe forum ..deci cu cine sa vb ..ca oamenii cu scaun la cap vb lui mama dorm la ora asta.
Va tuc si eu.

de berbecut DARIUS ANDREI (27.03.2009)
poze


Mergi la inceput