Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *119*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am fost si noi la Real si ne-am luat balansoar chicco , iar maine ma duc sa-i iau o www.chicco.ro/produse/nou-nascut-2/lenjerie-intima-mamma-donna-2/papusa-cocolla-roz-0-luni-1141.html" target="_blank">papusica ca intra la oferta cu 100 lei

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Fetelor, va multumesc mult pt sfaturi si pareri. M-ati ajutat mult. M-am decis sa am mai multa rabdare si m-am culpabilizat o gramada ca sunt o mama rea, ca nu imi apreciez copilul, etc. In teorie si eu stiu si imi spun toate astea, dar parca atunci cand se maraie toata ziua nu mai e asa usor. Ma apuc de auto-educare, pt ca, pe masura ce cresc ei vor deveni tot mai energici si noua ne va trebui tot mai multa rabdare

Ma bag la un film cu sotu. Noapte buna

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





pisik ceva kineto-masaj-exercitii ati incercat?

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Mai fetelor, eu nu stiu ce are Ana de vreo 3 zile, mi se pare ca se comporta f razgaiat si capricios. Sa nu dati cu rosii, dar mie a asta imi suna comportamentul ei. Daca ii iau din mana ceva ce apuca si nu e jucarie, de ex. tubul de Bepanthen, telefonul, etc. incepe sa urle efectiv; cand sta singura, chit ca eu sunt langa ea, are un sunet ca de raget asa (eu ii zic ca face ca un maagarus, exact asa mi se pare) si nu se opresete pana nu o iau in brate. Ba mai strecoara si cate un "ma-ma"enervat; cand sunt langa ea sau trec pe langa ea se agata de hainele mele si tipa sa o iau in brate. Acum e in centrul de joaca si tipa si se tanguie, trebuie sa ma duc la ea. Oare devine un copil din ala cu aruncaturi pe jos? ca mie deja mi-e groaza

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





PISIK eu cred ca este vorba de perioada in care devine nesigura de prezenta ta. Si GAZA avea aceleasi nelamuriri acum vreo saptamana. Nu este musai sa treaca toti bebeii prin faza asta, dar cei mai multi trec in diverse moduri si manifestari. Eu cred ca nu trebuie sa te ingrijorezi, mai ales sa nu te mai gandesti ca va fi copilul care sa se arunce pe jos si sa faca crize. Alunga gandurile astea.

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am vazut in Real acel cilindru de la chicco cu 30 (si ceva) de ron.Mi-a atras privirea pt ca-l vazusem la mutzunelul in poze

NOAPTE BUNA

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:


Intradevar era privat. Desi mi-am luat multe rosii in freza pt filmuletul asta , l-am lasat 'la vedere' inca o data pt voi, DAR ,promit ca nu mai fac, a fost doar o curiozitate
Uitati si cum www.youtube.com/watch?v=eW12lj_AzMU" target="_blank">vorbim cu buni

Ne-am cantarit azi si, fata are 4.600kg, adik a luat 2.300kg in 6 sapt, iar eu am cu 3kg mai putin decat aveam deobicei (adica innainte de a ramane gravida).Pentru asta merit o ciocolata
Avem si poze noi la semnatura




fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!


Pai nici nu ma mir ca ti-ai luat rosii in freza. Si zici ca ai o pediatra care ti-a zis ca poti sa-i dai sa gusti mere, pere, mandarine? MOAAAMAA, CE DESTEAPTA E!! Bate la kur de departe orice madam ficatzel. Si abia astepti sa vezi ce-ti mai zici la vaccin. Hm, si eu sunt curioasa...poate va da liber la ardei iute. Vad ca tot ce-am spus noi de-a lungul timpului aici nu conteaza, mai isteatza e "pedi" aia care te sfatuieste sa-i dai "sa guste" fructe...
Noapte buna tuturor!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008

Hello, hello

Va invit sa vedeti doua (prime) poze din "shootingul" special de Craciun... www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006
Aaaha-haa.. de cand asteptam eu! De prin iulie de cand i-am achizitionat body-ul cu Let It Snow de pe maxbebe. Ce sa-i faci mama nebuna, nesanatoasa, emotionata, disperata, superfericita, moarta de ingrijorare... toate in una (cum se zice).
Maine o sa incarc mai multe poze.

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006


Foarte frumos!!!!
Mi se pare mie sau are si Raru costumas la fel....amandoi sunt foarte dragalasi

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Magdy, ma bucur ca e totul in ordine!

In legatura cu trezitul noaptea si alimentatia de seara...eu nu-s foarte convinsa ca au neaparat o legatura. Al meu daca mananca cereale ziua, tot la 4 ore cere urmatoarea masa, iar ultimele doua mese din zi sunt tot de lapte, ca si atunci cand se trezea la 3, la 4 sau mai tarziu la 6 ore. Cred ca pur si simplu cresc si isi schimba programul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Time pana la 5 luni a avut probleme cu kk si dureri de burtica si am folosit Debridat.Acum problema se rezolva cu pere

Am admirat si noi pe Calin si Maya vorbareata
Am vazut costumasele de pe bebeshop ,sunt superbe dar dureaza pana la 2 saptamani livrarea
Sa va spun cat de smechera e fiemea.Dupa ce am facut baita sa pus pe un strigat dar fara lacrimi protesta la faptul ca o imbracam.Pe mine ma amuzat, era evident ca se chinuie sa strige si am ras si ce credeti ? in secunda urmatoare rade si buburuza cu o pofta de a uita subit de plans,mare figura e


Monica mami de Timeea Alexandra , avem 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Citat:
citat din mesajul lui anamariame


Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

PROBA : (multumim Ela )

www.youtube.com/watch?v=UNJMGbbGu6Y" target="_blank">Gustam mar



Mie imi scrie ca e private, si nu vad niciun filmulet


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Si mie la fel

IriTeoPetru
New Life Is Born


Intradevar era privat. Desi mi-am luat multe rosii in freza pt filmuletul asta , l-am lasat 'la vedere' inca o data pt voi, DAR ,promit ca nu mai fac, a fost doar o curiozitate
Uitati si cum www.youtube.com/watch?v=eW12lj_AzMU" target="_blank">vorbim cu buni

Ne-am cantarit azi si, fata are 4.600kg, adik a luat 2.300kg in 6 sapt, iar eu am cu 3kg mai putin decat aveam deobicei (adica innainte de a ramane gravida).Pentru asta merit o ciocolata
Avem si poze noi la semnatura




fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!



Multumesc ca m-ai lasat sa vad filmuletulDar rosii in freza nu inteleg de ce ai luat!!!!

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

Bine v-a regasit!

Am mai aruncat cate un ochi sa vad ce faceti ,da la ore neomenesti asa ca nu am scris ca eram ori prea obosita,ori se trezea piciu.
In fine am citit asa mai mult in diagonala asa ca ca nu prea sunt in tema cu ce si cum.
M-a mai tinut Adee la curent cu ce se intampla si draguta de Anca m-a tras de maneca pt o poza pt surpriza de grup.Tare curioasa sunt ...
Vad ca va intalniti din nou... imi pare tare rau da de data asta nu vom fi prezenti,da promitem sa fim la urmatoarea.
In rest ce sa va zic ca sa nu ma intind kilometric...
am un copil sucit rau, incapatanat, puturos,mofturos.
Are de abia 7,900 la imediat 8 luni jumate, 76 de cm, deci lung si slab.
De mancat ..numa cand are chef, are zile si zile.De cand am introdus mai mult alimente a reinceput sa vomite,dar in limite rezonabile.
Nu se taraste, nici nu vrea, nu sta pe burta mai mult de 10 min, vrea in picioare da nu se ridica singur, nu se intoarce de o parte pe alta, sta in fund da nu mai mult de 10-15 min.
Nu doarme nici ziua nici noaptea..e mai rau de cat acu cateva luni, e mai mult cu noi in pat de cat in patut, nu sta singur, nu se joaca singur, jucarille de nici un fel nu prezinta interes, in schimb ii mereg gura de te doare capu, lalaie vrute si nevrute pe diferite tonuri de mori de ras cateodat.
A si cea mai mare problema e ca nu face caca, am incercat cam tot ce se stie la noi , nci supozitoru nu da rezulate, siropri, picatiri, uleiuri, fructe,nimic...face o data pe saptamana cu urlete si tipate pe olita pt ca e atat de tare caca , ca pempesru nu ii permite sa iasa.
Asa ca daca stiti un remediu v-as fi recunoscatoare.
Mentionez ca nu bea din sticla, doar cana si nu vrea suc de fructe sub nici o forma.
Cam atat..ca iar am scris cat o zi de post.
Va pup si imbratisez si ieratare ca nu sunt in tema, da ma gandesc la voi oricum.

de berbecut DARIUS ANDREI (27.03.2009)
poze






Bine ai revenit! Sa stii ca toate fetele ti-au simtit lipsa Da mai des pe la noi, macar sa te descarci...



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput