Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*22*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

salutti!

Suede sanatate va doresc!
cand am citit de rotavirus mi-am amintit si eu
de prima noastra internare la spital
ne-am internat cu infectie urinara(prima) cu Eric
si pe cand sa plecam a inceput diareea
numai ca in spitalul asta imputit din Arad nu ne-spus
ca e rotavirus si noi disperati am plecat la Szeged
au zis ca nu stiu ce e si e mai bine sa il ducem acolo
s-au scapat de noi
Eric avea 2 luni
a fost cosmarul vietii mele
am ajuns la spital ,dupa 2 zile ne-au transferat la contagioase
ca macar acolo exista asa ceva
sa nu va spun cat am putut plange
la contagioase nu m-au lasat noaptea sa stau cu el
nu puteam inchide un ochi noaptea de grija lui
nu ai ce face cu rotavirusul asta,trebuie sa se elimine din
organism ,ce e important sa fie hidratat
eu am avut noroc ca Eric manca de numa,nici perfuzie nu a trebuit
sa ii puna
cam 5 zile am stat
la Arad ii dadeau medicamente pt. diaree ceea ce nu e bine ca trebuie sa se curete virudul din organism
cu toate ca Eric a avut,lui Marc nu i-am facut rotarixul
sper sa ne ocoleasca
nu sunt fan vaccinuri ,lui Eric i-am facut numai prevenarul optional

Raluca
stiu ce inseamna sa ai copilul in sala de operatie
la Eric a durat aproape 4 ore
am crezut ca nu se mai deschid usile salii de operatie
dar in acelasi timp eram constienta ca trebuie facuta operatia spre
binele lui
am fost foarte optimista si tare pana nu mi-a spus anestezista
"si acum luati-va la revedere de la fiul dumneavoastra"
nu o sa uit fraza asta cat traiesc
asa a sunat ca si cum l-as fi vazut pentru ultima oara
a fost groaznic dar a fost sotul meu care m-a scuturat si m-a incurajat


va pup

http://community.webshots.com/user/blanka75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ralucu: "gata e ..."

Au montat tubuletele , au curat timpanele , la 10:50 deja poate sa ii dea tzitzi sa pape ca era asa de infometat , si atat de tare urla micutul Stefanut si avem mari sperante ca va fi bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

buna dimineata fete cochete. Nu ma mai laudati asa mult ca incepe sa-mi placa si dau din coada ca Grivei

Ma gandesc si eu la Stefanel si sper sa nu-l doara tare si desigur imbratisam mamica curajoasa.
Aiducule sa ne tii si pe noi la curent si-ti multumim. Ce bine ca ai binedispus-o pe Ralu....
Suede nu mai am cuvinte...oare chiar nu e nimeni sa-i traga de maneca sa le spuna ca sunt tampiti ? sau ignoranti ? sau nesimtiti sau mama lor .....Nu zic ca pt adulti e frumos dar intr-o sectie de copilasi e inadmisibil. Acum nu te mai necaji si tu cu vaccinul pt ca nu stiu cat de repede incepe imunitatea la boala dupa vaccinare...adica nu stiu daca e pe loc. Parca trebuie intai sa evolueze putin...sa produca organismul niste anticorpi....Lasa-l incolo de vaccin ca nu l-ati facut. Nu te mai gandi la asta. Ma rog sa fiti bine si voi

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

ralucu: "gata e ..."

Au montat tubuletele , au curat timpanele , la 10:50 deja poate sa ii dea tzitzi sa pape ca era asa de infometat , si atat de tare urla micutul Stefanut si avem mari sperante ca va fi bine





ioiii ce bine. Acum papa Stefanel lapticul bun de la mami...si se va linisti imediat la san....
Doamnne ajuta ca aceasta interventie sa fie alegerea cea buna si de acum sa se poata bucura cu totii de sarbatorile ce vin.

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

blankar acum am vazut si eu pozele ...ce minunate sunt cele in care te joci cu puiul mare si il tii pe cel mic in brate...esti foarte draguta si baieti tai de asemenea. Mai imi place cum Winnie The pooh il pupa pe cel mic de ceafa si sunt moarta dupa caciulile acelea rusesti...am ochit si eu una aici si am sa-i cumpar lui David....imi plac la nebunie. Poate nu chiar asa deschisa la culoare dar cu siguranta am sa-i iau. Felicitari

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:


Ioiiii...in sfarsit scriu si eu...ca de citit va citesc aproape zilnic....da` mai greu cu scrisul
Si asta pentru ca bebele meu e din specia urlator, la inceput de colici, acu de mofturi... om vedea...ceai nu vrea(am vrut sa ii dau ceai de noapte de la humana ca sa dorm si eu macar 2 ore legate)....nici vorba...daca nu curge din tzatza degeaba...azi ma duc sa ii iau calma baby..a mai folosit cineva??
Am pus si noi cateva pozici la semnatura


Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
http://picasaweb.google.com/catalina.po

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Mersi Luto!
caciula aia am primt-o de undeva
am vrut sa ii fac poza ca are asa o fata de eschimosi
Marc
intr-o zi ii puneam caciulile lui Eric in cap dar nu
se potrivesc
Marc are capul mai mic si cu Eric am si prins alta perioada
avea 9 luni in dec pe cand Marc 3

sambata plecam la munte ,sper ca o sa fie bine

http://community.webshots.com/user/blanka75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

neata fetelor si de la o mamica deprimata... din nou!


dar ce-mi vad ochii? mai este un Carol Ioan???!?! ce tare

Ioana de Carol Ioan

Pataniile noastre

Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Buna dimineata dragelor!
In primul rand: Suede imi pare rau ca puiul este bolnav si umblati prin spitale..sper din tot sufletul sa fie totul bine cat mai repede! din pacate asa este cu rotavirusul...numai din spital se poate lua! te duci acolo pentru o chestie mica, un banal rosu in gat sau mai stiu eu ce, si te pricopsesti cu altceva..de aceea si eu recomand mamicutelor sa nu se duca la spital cu puii decat daca este absolut necesar..mai bine sa vina medicul de familie acasa intai si el sa faca recomandarea de a merge intr-un spital;
Iulia am vazut ca si tu ai probleme! multa sanatate!

Ma gandesc la Raluca si Stefanut..oare cum sunt? or fi intrat in operatie? Doamne ajuta!

Maria ma bucur ca ti-a placut refrenul..sunt niste melodii super acolo; am crezut ca ai uitat cu Spotify..dar se pare ca nu ne putem si noi bucura de el; nu-i bai, multumim oricum!
Lucia a fost o placere pentru sufletel povestea voastra...atat de frumos spusa! ce ma distrat faza cu cerutul in casatorie la benzinaria din Mizil..si cu dusul! deja pusesm mana la gura (stii? ca atunci cand faci speriat "Hi!!") si iti spuneam in gand sa nu te bagi in cada ca drumul la apa;
si povestea lui croco mi-a placut;



Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15


.......si iti spuneam in gand sa nu te bagi in cada ca drumul la apa;


ha ha ha ce draguta esti pai nu avea cum sa dea drumu' la apa ca eram la primele intalniri si avea si el sperante ca evoluam catre altceva ....Cu dusul in cap se gandea si el ca nu mai "evoluam" deloc

Ce face Ana ? e o fetita cuminte, asa-i ?

Ioana care-i baiul de data asta ?

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput