Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *21*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

raluca eu am spus de mult ca Natalia e una din fetitele mele preferate de la clubu notru. am omis sa ma inscriu la petit. suntem mai timizi. Sunt convinsa ca sotul va trebui sa-si cumpere pusca in curand.

am citit atatea si am uitat ce am vrut sa spun. ah, im primul rand sa-mi fie rusine si m-am tras singura de urechi: diana La multi Ani pentru Nicholas. sa creasca mare si frumos si sa va umple sufletele de bucurii.

ma inscriu si io la concediu de toamna...sper sa se poata...ca asa mi-a promis Sergiu pe patul de spital dupa ce am nascut.

Iulika si Monique sa va fie de bine cumparaturile. . ma duc sa ma intind pana mai doarme si el. am fost afara pe ploaie, dar daca trebe, atunci trebe.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

La multi ani si multe lunite sårbåtoritilor de azi!!så fiti sånåtosi si voiosi!!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Dana, ce bine te prinde culoarea, imi place tare mult. Si mi-a placut si cum ti-a aranjat parul, ti l-a intins un pic. Arati tare bine (si inainte aratai, oricum).
Ana se dezvolta foarte armonios, imi place mult. Si cum ii canti tu acolo... sunteti tare frumusele amandoua. Pupa Nela fetele tatii!

Multumim frumos pentru aprecierile la adresa pozicilor.

Pai fetelor, ca m-ati intrebat ce e cu masina aceea: cu aia merem noi in concediu, la toamna...asa, sa fim glamour...
Cand am vazut-o la mall mi-am zis ca tre neaparat sa ii fac o poza, ca n-am vazut neam de neamul meu masina cu pietricele pe ea. Nu m-am prins daca erau pretioase sau nu (mai sa ma duc sa dau cu unghia, ca taranul, sa vad ce si cum), dar era tot un luciu, era si pacat sa nu facem o poza.

Mie mi-au placut foarte mult in schimb calutii aceaia albi, de la carusel. Tot asa erau, cu margelute pe ei.

Monique, enjoy maine coaforul. Te asteptam cu pozici.
Ce dragut a fost sotul tau cu cadoul... nici prea prea, nici foarte foarte. ce le-ai luat pana la urma, asemanator, si totusi nu foarte?

Cristina, si eu am o problema cu parul, aparuta dupa nasterea Anei. Am un fel de cojici, cum zici ca ai avut si tu. Nu imi cade parul, doamne ajuta, insa nu stiu de ce mi-au aparut cojile, ca nu este matreata, banuiesc ca este ceva carenta de vitamine din cauza alaptatului, eu neluind nici un supliment de vitamine. Sper sa se remedieze problema de la sine, ca eu nu ma apuc de tratamente si mi-as dori sa alaptez cat mai mult.

Maria, ce-ati mai facut azi? Cu durerea de spate, poate ar fi mai bine daca ai investi in ceva ergo carrier din acela, nu stiu, zic si eu. Cert este ca nu trebuie sa te joci cu asa ceva. Noi trebuie sa investim neaparat, desi Ana nu este mare, pentru ca umblam mult si plimbarile noastre sunt de regula tare lungi atunci cand mergem in afara complexului (5-6 ore).
Cu suplimentul de vitamine, nu stiu ce sa zic. Ana este micuta, mi-e frica sa incerc sa ii dau sucul de morcovi, mai bine mai stam un picut pe lapte de tzitzi, cat se mai poate.
Dar de abia astept sa aud parerile mamicilor cu experienta.

Iulika, frumos, frumos, ai gatat cu cadourile de Craciun, asa da. Noi am scris ieri vederile numai, maine la pune sotul la posta. Cadouri noi nu cumparam, ca nu avem la cine, decat unul altuia.

Monica, iti tin pumnii cu eco, sa fie bine. Sanatate puiului!

Aida, multumim frumos de aprecierile la adresa pozicilor.
Ca de altfel tuturor fetelor.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Va salut
mangulico odihna placuta
selenico azi mi-a mancat urechile si davidelu....daca nu l-am frecat de pe leagan pe bouncer, pe canapea ....l-am schimbat, a vomitat de cateva ori...la un moment dat era ud tot dar chilotelul nu ....acum da semne ca adoarme....... sper
monique ai fost tare cu cadourile fa fel dar nu chiar identice

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Maria, si mie imi place de Aidan tare mult! Dar eu vorbisem demult cu Adimercedes sa se ia copii nostri, ca altfel eu veneam la tine, ca noi suntem fete moderne, nu ne sfiim sa curtam ceea ce ne place.

Fetelor, va pupam, urmez exemplum Mariei si merg la somnic.

La noapte alaptez cu beculete in ochi, de la brad...este superb... si mirosul si tot. Va povestesc maine mai multe.

O seara buna va doresc si o dupa amiaza asemenea.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

nela mai da-mi si mie linkul cu pozici ca l-am pierdut in capitolul trecut, multam

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

So, am fost la eco. PEr ansamblu e ok bebelu si e bine dezvoltat neurologic pt cele 3 luni si ceva pe care le are. Fizic este dezvoltat cat pt un copil de 6 luni .
In schimb distanta intre creieras si cutia craniana este cam mare, adica e de 7 mm si normal este in jr de 3 mm. A zis ca poate sa nu insemne nimic dar trebuie urmarit. REvin cu el la 6 luni sa vedem cum a evoluat. TRebuie si urmarit sa nu ii mai creasca capsorul foarte mult pt ca deja a luat 10 cm in 3 luni si e destul de multicel. VEdem la 6 luni daca sta in fund, daca prinde bine si tine lucruri...

NU pot sa spun ca am piticii dar cat de cat m-a linistit cu plansul . Adica i-a facut eco inclusiv la inimioara si organe si e f ok, deci nu are nimic. Mi-a zis sa-l las sa planga daca e mancat, spalat, schimbat, ca nu se potoleste pana nu isi face damblaua, ca asa se exprima ei. Si adevarul e ca eu chiar daca il iau in brate el tot maraie si pana nu se linisteste singur pot sa ma pun eu si in cap si in . Sa nu ii dau sub nicio forma de papa mai devreme de 3 ore. SA ii fac program si sa il obisnuiesc cu o rutina pt ca haosul ii destabilizeaza si din cauza asta si plang asa mult. Adica sa fie masa masa, joaca joaca, baita baita etc.
Ce sa mai zic. MAi astept 3 luni... si sper sa fie ok...

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

nela mai da-mi si mie linkul cu pozici ca l-am pierdut in capitolul trecut, multam

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

la plimbarica



SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Monique ce cadouri ai cumparat pt doamnele de la gradi? Eu sunt in pana de idei...
In pozele de la Nela nu intru ca vreau sa raman bine dispusa
revin ca ma cheama seful

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

De cand nu am mai scris m-au delogat astia...

Buna fetelor

Am intrat rapid sa va spun ca in sfarsit am reusit sa va recuperez, dar nu mai tin minte mare lucru, desi, ma stiti, as fi avut ce sa spun ca fiecare in parte. Poate o sa-mi aduc aminte.

Am vrut vineri sa intru sa (ma) plang la voi, dar cand am vazut postul Ralucai_u am zis ca ale mele sunt praf si am ramas eu singura cu depresia mea... Poate o sa va spun candva supararile mele... Apropo, am vorbit azi cu Raluca_u si maine au operatia cu tubuletele, va rog sa ne gandim toate maine la ei! Doamne ajuta!
Nu numai asta m-a facut sa intru rapid acum inainte sa merg la pediatru (sper sa nu intarziu, ca tre sa fiu acolo la 5 si eu stau cu voi). Am vrut chiar sa-i trimit sms la ralucapaun ca-i curtez minunatia, dar uite ca a fost mai prompta Monis. Maria, pe tine nu te pun la socoteala, ca mai aveai ceva fete pe lista zilele trecute .

In aceeasi ordine de idei, tin sa-i spun lui Radulescu din partea lui Alex sa aiba grija ca suntem cu ochii pe ei, ca Alex se simte ca un fratior mai mare cu cateva ore decat Ana si are mare grija de ea

Dana, am vazut pozele si filmuletele, sunteti minunate! Esti asa frumoasa si calda si Ana e minunata! . Si noi vrem Grecia in septembrie!!!

M-ati distrat de am ras in hohote cu discutia de aseara! Va multumesc mult ca m-ati binedispus!

Va pup cu drag si sper sa pot sa revin.




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput