Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *21*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Monica, vestile de la doctor sunt bune.
Ma bucur ca te-ai mai linistit un picut si ca Dragos este ok din toate punctele de vedere, asta este ceea ce conteaza. Va pupam.



SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Monica, ce bine ca te-ai linistit nitel! La Stamate ai facut echo?


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Aida ce mai face raluca_u cu puiutul Stefanut?in fiecare zi ne gandim la ei poate vine cu vesti bune...daca era din zona ii recomandam szegedul.tare greu trebuie sa fie...

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Eee, asa duamnelor, sariti cu petitul! Maria, Raluca multi

Maria, ta-su e foarte relaxat! El zice ca e bine sa cunoasca mai multi, ca o s-o incurajeze sa-si faca iubit si sa nu se opreasca la primul!Ma rog, vedem ce zice cand va creste!




de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

moni teoria e usoara si o stiam si eu..aia cu masa, masa si joaca joaca si tpate pe cat se poate la ore fixe....Stiam ca copii care au program sunt linistiti....
Dar uite ca nu e chiar asa usor...insa eu nu ma las ...insist.
Acum din pacate de cateva zile ni s-a cam stricat rutina din anumite motive si cred ca de-aia e asa agitat davidelu....dar il aduc eu pe calea cea buna inapoi.
Care este de fapt scopul unei ecografii transfontanelara ?


Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM
Pai fetelor, ca m-ati intrebat ce e cu masina aceea: cu aia merem noi in concediu, la toamna...asa, sa fim glamour...
Cand am vazut-o la mall mi-am zis ca tre neaparat sa ii fac o poza, ca n-am vazut neam de neamul meu masina cu pietricele pe ea. Nu m-am prins daca erau pretioase sau nu (mai sa ma duc sa dau cu unghia, ca taranul, sa vad ce si cum), dar era tot un luciu, era si pacat sa nu facem o poza.


vai, mai Nela ce-mi place cand zici tu "neam din neamul meu"
ioi, parca si vad..o gasca de mamici (ne) bune gonind pe o strada din grecia/turcia cu masina aia fitzoasa..si asa, in stanga sau in dreapta sa se vada marea; sa rupem gura targului

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Am reusit si eu sa scriu in sfarsit, de citit va citesc tot timpul dar de scris nu prea reusesc ca am mainile tot timpul ocupate.
Fetitele mele s-au nascut pe 30.10.2009 la 39 sapt si 5 zile, Alexandra cu 2700 gr si Georgiana cu 2650 gr.


Alexandra Carmen & Georgiana Maria 30.10.2009 si Sergiu 28.04.2002

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

De cand nu am mai scris m-au delogat astia...
Buna fetelor
Am intrat rapid sa va spun ca in sfarsit am reusit sa va recuperez, dar nu mai tin minte mare lucru, desi, ma stiti, as fi avut ce sa spun ca fiecare in parte. Poate o sa-mi aduc aminte.
Am vrut vineri sa intru sa (ma) plang la voi, dar cand am vazut postul Ralucai_u am zis ca ale mele sunt praf si am ramas eu singura cu depresia mea... Poate o sa va spun candva supararile mele... Apropo, am vorbit azi cu Raluca_u si maine au operatia cu tubuletele, va rog sa ne gandim toate maine la ei! Doamne ajuta!
Nu numai asta m-a facut sa intru rapid acum inainte sa merg la pediatru (sper sa nu intarziu, ca tre sa fiu acolo la 5 si eu stau cu voi). Am vrut chiar sa-i trimit sms la ralucapaun ca-i curtez minunatia, dar uite ca a fost mai prompta Monis. Maria, pe tine nu te pun la socoteala, ca mai aveai ceva fete pe lista zilele trecute .

In aceeasi ordine de idei, tin sa-i spun lui Radulescu din partea lui Alex sa aiba grija ca suntem cu ochii pe ei, ca Alex se simte ca un fratior mai mare cu cateva ore decat Ana si are mare grija de ea

Dana, am vazut pozele si filmuletele, sunteti minunate! Esti asa frumoasa si calda si Ana e minunata! . Si noi vrem Grecia in septembrie!!!

M-ati distrat de am ras in hohote cu discutia de aseara! Va multumesc mult ca m-ati binedispus!
Va pup cu drag si sper sa pot sa revin.

Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Ralukule drag..ce m-am gandit astazi la tine!!! vroiam sa-ti trimit un sms, dar ezitam..ma gandeam ca poate nu ai chef sau..nbu stiu..
ma bucur ca ai intrat pe forum!
hai si spune-ne cum iti mai este! de ce esti tristuta?

si ce m-ai emotionat cu grija lui alex pentru ana..pupa dana baietelul drag!

mai fetelor..dar ar fi chiar grozav sa ne decidem pe un concediu "la gramada" in grecia/turcia ..(in septembrie, va rog)...deci, nu stiu cum sa va spun dar, ar fi extra mega super fain!!! facem colaje cu dovleceii la malul marii..ei or sa fie deja maricei..unii umbla in picioare, altii dau cu nasucul in nisip..visez frumos, nu?

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Monica imi pare bine de vestile bune de la doctor..sper din tot sufletul så te mai linistesti si så te bucuri de minunea de Drågoshelu. si asa e cu rutina..si Bruce cum sare putin din schema lui zilnica e mai marait..are si parturile alea periculoase la ora fixå stiu cand vin ( chiar daca vin in somn ia o pauza de la somn)..eu te imbratisez tare

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

dragelor , Stefanel de raluca_u va fi operat maine intre 9 si 12 si i se vor monta niste tuburi de dren care sa dreneze infectia de acolo pentru un an . Sperante ca va fi bine sunt foarte mari avand in vedere ca este luata problema din timp si nu a fost lasat sa se complice si sa se mearga la extrem. Sigur ca intre timp vor mai cauta varieante si se vor mai interesa de alte tehnici ... dar pana atunci trebuie drenata infectia aia.
Cu toate astea si ralucu este foarte increzatoare si cumva linistita mi s-a parut si impacata de situatie si sigur ca cu speranta ca totul va fi foarte bine in final.
Asa ca dragelor , eu zic ca maine sa transmitem toata energia pozitiva de care dispunem spre doctor sa faca treaba buna si spre Stefanutz cel micut dragul de baietel.

Mergi la inceput