Pepenasi de iulie - august 2008 (161)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Haide domne Ano de la Ieshi, ca eu am zis ca e "in gen" Britney... Ce sa ma pricep frate, ca eu am ramas in urma cu modernismele din musica de cand s-au desfiintat New Kids on the Block De structura sunt mai rock asa, catre un Malmsteen, Un Oldfield, un Whitesnake... Asa-i ca-i misto jucaria? Imi pare rau ca nu m-am filmat cantand si eu frenetic Sper sa ii placa sorelei

AteBeule... daca ma intrebai aseara, ziceam ca as fi multumita. Am visat toata noaptea numai votare si stiri electorale. Dupa cifrele de azi dimineata, m-a apucat panica...
Nici nu vreau sa ma gandesc ce haos va urma, si inca o data ma gandesc ca noi plecam din tara, dar parintii raman aici...
Nu sunt deloc dar DELOC social democrata, din contra, dar cand ma gandesc ca o luam de la capat cu "uite premierul nu e premierul", cu uite bugetul nu e bugetul, si cand imi dau seama ca este foarte probabil sa se ajunga la dizolvarea unui parlament votat tot anul asta, ma ia cu frig!
Nu numai ca va urma un balamuc, cu schimbarea constitutiei, dar ce se va intampla cu modificarea constitutiei si cu celelalte legi care ard? Ce se va intampla in urmatoarele luni, daca dupa ce vor lua forma eventualele legi, o sa facem alte alegeri de parlament?
Habar n-am ce sa mai cred, oricum stiam ca amandoua sunt variante proaste, e imposibil sa spui ce preferi - un hot smecher sau un hot prost?
Si ma mai intreb ce o sa urmeze cu TVA-ul, taxele si impozitele care vor creste, in noul context (cel putin dupa declaratiile de pana acum...) Ce o sa se intample cu somajul in crestere, cat timp la noi se distrug si firme care functionau, si o sa se mai distruga si mai multe, cu fiscalitatea crescanda? Si o sa se incurajeze si mai abitir munca la negru si salariile mici? Vai de fundul romanilor de aici...
Si ma mai gandesc, vai de fundul educatiei si sanatatii din Romania.

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Cand ma gandesc ca si nepotii copiilor nostri o sa plateasca la datoria externa, iar mi se ridica parul in cap. Pana mai ieri, parca erau sanse sa plateasca numa' copiii copiilor nostri...
Maine poimaine ajungem la 100 de miliarde de euro...
Cica da, zic unii, e mai putin decat datoreaza ungurii... numa' ca ungurii au facut autostrazi cu banii aia. La noi ce naiba s-a facut? Exact, nimic! Chiar nimic!
Ei produc ceva. Noi... nimic.

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

De fapt imi dau seama ca nu o sa plateasca nepotii lor... Pentru simplul fapt ca nu o sa mai existe! Sau, daca o sa mai existe, o sa fie toti someri.
Ma duc sa pun de-o supa. La munca nene, ce atata teorie.

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Am ramas cu un gust amar dupa tot circul asta cu alegerile, nu ca as fi crezut intr-un viitor stralucit cu psd-ul, dar sunt convinsa ca nimic bun nu are cum sa mai iasa de acum. In fine, asta este...

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Fetele care ati tuns pepenasii, cum ati procedat? Ati fost la frizerie sau acasa ati rezolvat problema? Ioanei i-a crescut bretonul si ii intra in ochi, tot da cu manuta pe fata ss-l dea deoparte. Am incercat sa-i pun clama sau coronita sau omiduta, dar nu sta cu nimic pe cap. Nu prea as vrea sa-i tai bretonul ca o sa arate urat, tot timpul m-a enervat bretonul taiat, da' acuma chiar nu am ce face. Si mai mult decat atat, nu va sta la tuns, si de asta sunt sigura. Asa ca ma gandesc ca degeaba as merge la frizerie cu ea, ca nu va sta cuminte.

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Am uitat sa fac si eu urarile de LA MULTI ANI pt toti care si-au sarbatorit ziua numelui ieri!!!!!

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

nu mai are nimeni nici o veste despre bebe Stefan Andrei al Monicai (DMA)????
Sper din inima sa fie bine

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

anna nici eu nu sufar bretonul, eu nu mai am breton de la 12-13 ani cand am reusit sa-i conving pe ai mei ca fetele nu trebuie sa fie tunse baieteste ioana mea nu are breton, dar ea nascandu-se cu pleata i-am prins parul din frageda pruncie si are impresia ca face parte din viata ei, sta sa-i fac ce vreau eu la par, la botez i-am prins clama in par asa mare il avea la 6 saptamani dar daca nu ar mai vrea cu siguranta i l-as taia, sunt dragalase oricum ar fi si daca mergi la coafor cu siguranta ii fac o tunsoare ciumega

atb aia era pt monicine te-a pus sa citesti? glumesc uite hai sa-ti zic si de un caz invers decat celalalt. am o cunostinta cu un copil de 6 si unu de 1 an. primul de-o cumintenie rara, unde-l pui acolo sta, acum merge la pictura, deci iti dai seama ce copil e l-au dus la fotbal ca sa nu-l mai sterseze pe taica-su cand pleaca cu baietii si i-a zis antrenorului sa alege si el, de ce numai ei. acum sa zic si de celalalt. de mic parca avea man picioare, in carul sucea de maini, de picioare din incheieturi, nu avea stare, daaaaaaaar n-are probleme cu el cu somnul si nu te mint ca e post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

Anna dupa ce i-am luat turta Dariei am incercat sa o tund acasa dar fara succes ca se smiorcaia degeaba am lasat-o sa se joace cu masina de tuns fara succes asa ca ce am inceput eu au terminat fetele de la coafor...Daria stand la mine in brate...nici Daria nu sta cu coronita sau clame de par

_

buburuza mea


strengaritzei Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estrella80 spune:

Buna fetelor!!

Chiar.. aveti vreo veste de baietelul lui Dma? Sper sa fie totul bine... sa treaca peste hop si sa ajunga cat mai repede sanatos acasa!!

Si la noi a venit Mosul... cu multe multe chestii(adunate de la parinti, bunici, unchi...)Cel mai mult s-a bucurat de jucarii, normal!!A primit masinutza Fifi care scoate baloane de sapun si o poate impinge cu mana.A mai primmit o broasca imbracat in costum de mos... care merge si canta, e foarte incantata si de ea...o ia in brate si danseaza cu ea. Carioci stampile... hainutze!!!Dar dupa cum am spus, cel mai mult au impresionat-o jucariile. Mie mi-ar fi placut sa ii pun doar dulciuri... ca de Mos Niculae.... insa eram sigura ca ea nu va intelege si nici nu se va bucura pe masura. Asa ca, pentru anul asta am renuntat la acest obicei... si cred ca il vom pune in aplicare de las 2 sau poate chiar 3 ani. Sa inteleaga si ea!!


Urez si eu LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele Sfantului Niculae!!!


UN VOT

http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1061&ord=&pg=1&keyword=Maya-Elena&srch=yes#


Mergi la inceput