Pepenasi de iulie - august 2008 (161)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Pe unde umblati toate?? Ati mers la vot?


Dia, mami de Miruna stapana toboganelor (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Noi n-am mers inca. De acum incolo ne pregatim...

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

la multi ani sarbatoritilor zilei!

a venit si la noi nishcolaie aseara il intrebam pe david ce vrea sa-i aduca mosu ca eu am uitat bine ca nu isi schimbase dorinta pe ultima suta de metri ca sa nu fie dezamagit. tremura de bucurie dimineata cand a vazut si nu atat jucaria cat ca a primit ce si-a dorit

moni inainte sa nasc eram pregatiti psihic pentru ce e mai rau, am stabilit sa dorm cu ei in camera in caz ca e bazaitoare ca sa poata el sa se odihneasca pt ca mergea la serviciu, parca ne pregateam de razboi. (cand era david mic nu aveam decat un pat in 3 camere si sotul dormea la job cu capul pe niste cutii) dupa vreo 2 zile in care se trezea la 12 noaptea sa pape, ma refer la ioana, si apoi trezirea pe la 5 jumate, ne-am dat seama ca ei chiar nu-i trebuie mancare noaptea dormea toata ziua, copilul ideal dupa parerea multora, se trezea ziua doar sa manance si cam atat, sa zic ca statea 2 ore treaza ziua, ne-am dat seama ca ne plictisim si ca ne-am ambalat degeaba. cu david nu a fost asa, la el a fost greu tare. o luna jumate n-am dormit. a avut niste colici de plangea cate 7 ore fara oprire. am chemat salvarea de nush cate ori ca nu mai tacea si cand veneau alea el radea la ele si dupaia adormea, eram experti in tratarea colicilor si puneam direct soseta cu malai la microunde sa o incalzim sa i-o punem pe burta. la 7 luni l-am intarcat, dar tot se trezea de cateva ori pe noapte. eu am incercat sa te incurajez pt ca imi dau seama ca nu seamana unul cu altul si am mai auzit cazuri de genul asta si n-am auzit de 2 copii cuminti sau 2 necuminti intr-o familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

KATA, wow, sa stii ca a functionat incurajarea... Eu ma mir ca ai avut tu curaj sa-l faci pe al 2-lea dupa ce a fost asa primul Si mie mi-a zis f. multa lume cu 2 copii ca au fost foarte diferiti dpdv al obiceiurilor de somn, asa ca mai am o speranta mica-mica, insa incerc sa ma pregatesc psihic si pentru cazul in care va fi precum Luca.

Lui Luca i-au placut cadourile de Mos, i-am luat un castel superfain cu activitati de sortare si constructie, azi toata ziua aproape numai cu ala s-a jucat si de la buni a primit un scaunel care piuie cand te pui si te ridici de pe el, mie imi place la nebunie, lui Luca ii e putin frica de el. Si dupa-masa am iesit in oras sa vedem luminitele, a fost tare incantat, mai ales ca intr-o vitrina era un Mos maaare, de vreo 2 m si i l-am aratat si i-am zis ca ala e Mos Nicolae care i-a adus cadourile, ca ii tot explicasem noi ca sunt de la mosul da nu prea pricepea el cine e mosul ala. Dar cand l-a vazut pe mosul din vitrina a fost tare entuziasmat, ni-l tot arata si zambea.

Monica, mami de Luca Andrei si 15+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Am fost la vot. Asteptam cu ochii in teveu, rezultatele de la sondaje.
Dar'ar sa avem guvern frate, cat de curand, ca altfel e vai de fundu' natiei noastre...

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

moni de ce crezi ca am facut-o dupa 5 ani? si nu a fost programata. aveam de gand sa mai facem un copil, dar mai tarziu si uite cum a venit mandra pe nepusa masa.

a si nu cred ca v-am zis cum am anuntat neamurile ca vine bubulina am aflat cam pe 10 nov ca sunt bortzi si am hotarat cu sotul sa nu spun nimanui pana de Craciun am stat si m-am gandit cum sa le spun acum si am cumparat felicitari unde le-am urat una alta si la sfarsit am semnat: cata, gabi, david si BEBE!

nu se uita niciunu la felicitare si a trebuit sa-i atentionam ca nu mai aveam rabdare. cand au vazut au ramas masca, a fost el mai frumos cadou, le-au dat si lacrimile apoi cumnata cealalta a mea a citit felicitarea si la fel a fost foarte mirata, a citit-o din proprie initiativa

fiica-mea isi pune marul in sandale si apoi il scoate si musca din el, s-a invatat cu mosu care aduce cadouri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

LA MULTI ANI tuturor ce poarta numele SF.NICOLAE!
Azi am fost la socrii la curte sa-i serbam pe socrul si cumnatul meu si bineinteles sa vedem ce ne-a lasat Mosul in ghete.
Ralu a primit vreo 5 jucarii,dulciuri,carti,fructe,o cana cu pai si 2 perechi de pantaloni si un dres.A cam rasfatat-o Mosul.
De cateva zile cand o intreb pe Raluca cum o cheama zice:Auca ,e tare scumpa.
mada sanatate multa! Imi pare rau ca nu va simtiti bine.
V-am pupat,noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:



primiti o oaie ratacita?

la multi ani sarbatoritilor cu numele si nu numai!

ma si eu pt bebe Andrei Stefan sa ii dea Dumnezeu sanatate!

strulu multumesc mult pt ajutor maine probabil afla marina cat ne-ar ajunge transportul si te anunt daca ma hotarasc sa apelez la tine

anko mama nu te pricepi diloc e aguilera aia bre nu britney tztztz merci mult pt rabdare! ne-am jucat noi cu ea si e super tare frate! sper sa o incante si pe sor-mea la fel de mult

nu am mai intrat pe motiv de saptamana agitata in care mi-am vazut marmotelu' abia seara si asta aproape zilnic. a nascut fina mea duminica trecuta o fetita, scumpa foc, dar care a avut ceva problemute si am stat, m-am invartit, m-am sucit si eu alaturi de parintii ei. au botezat-o marti si de miercuri lucrurile au inceput incet-incet sa se linisteasca si astazi au ajuns acasa cu totii sa le dea Dumnezeu sanatate si o viata colorata impreuna

baby meu e un dulce si un scump! si nu e zi in care sa nu ma induiosez pana la lacrimi si sa nu ii multumesc Domnului pt minunea noastra! e superb sa iti retraiesti copilaria prin ochii lor, sa le vezi incantarea cand mai descopera cate ceva...e absolut fascinant Slava Domnului in toate!

am fost si noi cuminti si a venit si la noi mosu am pus si ceva poze pe picasa cu evenimentul partea tare a fost alaltaieri cand am pus sacosa de la mosu pe balcon in ideea ca am sa o iau de acolo pana sa o descopere piticu'. ei as...m-am dus la o tigara si cand intru in casa baby lipita de geamu' de la balcon: "mamiiiiii, maaaam! ute, ute!" fix la sacosa se uita, evident asa se explica de ce in poze o sa vedeti numai 6 din cei 7 pitici si evident fara alba ca zapada. ea si cu unul dintre pitici faceau nani cu baby

sanatate multa piticilor si parintilor bolnaviori!

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Sa dea DD ca bebe Andrei Stefan sa fie bine!!!

Anka, multumim din suflet de urarea speciala!
Mno, multumita de rezulatate?

Katalyna, deci la mine bebe2 va fi musai plangacios si urlacios? Cu Nicholas n-am avut nici o treaba, dormea 5 ore legate, apoi se trezea din 2 in 2 la inceput si-apoi tot mai rar. Acum doarme si 10-11 ore legate noaptea.

Adriana 25+ Denis Alin si mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna fetelor, am intrat sa va salut, suntem bine, suntem cuminti, a venirt si mosu', zilele astea o sa pun si poze de la serbarea cu mos craciun

Va pup!

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput