Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *118*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Eee da nu pot sa plec fara sa ma laud un pic. Am uitat sa va zic ca mai avem un dintisor, acu sunt 3 la numar. Si de vre-o doua zile fata mea vorbeste si canta. A inceput cu baba, bubu, a evoluat la dada, si azi i-a facut o surpriza Gazului mare si a reusit sa scoata un dtadta. Iar cand ii dadeam sa pape un bpabpa. Si dimineata ii cantam si a inceput sa ma imite si sa cante cu dada dupa mine. Sunt foooarte incantata. Mi-a crescut inima cand am auzit-o ca incepe sa vorbeasca singura in patut. Dar cand a inceput sa si cante, m-a topit de tot. Ce e mai rau e ca inca e rusinoasa si vorbeste mai mult singura dar incet incet isi face curaj si incepe sa vorbeasca si cu noi, ca azi.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sapte lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Haoleu, best rock riffs pe vh1, toata "tineretzea" mea acolo, Rage Against the Machine, RHCP, Pearl Jam etc. Parca mai ieri eram liceanca si-mi scuturam pleata la "metaloteca", bagam cate o votca mica (atata ma tzinea organismul:))) sau o bere si puneam ochii pe cate un pletos mishto. Ce vremuri, dom'le! Da' si astea de le traiesc amu is faine, vorba aia, fiecare lucru la vremea lui

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni


Parca ai citat din tineretea mea

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cuscro !!

Merg la !! Am pregatit ghetutele

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Cuscro !!

Merg la !! Am pregatit ghetutele

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




si de la noi

Cat despre ghetute ... la noi s-au umplut din seara astaAu fost baietii innebunitiA fost asa de frumos cum si-au lustruit ghetutele (pe ale lui Petru le-am lustruit eu) si cum dadeau ture la fiecare 5 minute la usa sa vada daca a venit mosu'. A fost minunat

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

fetele nevorbarete

Noapte buna!

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata. Cafeaua e facuta, sa stiti, care cum va treziti, va serviti! E fara zahar si se serveste cu lapte. 1.5%, ca deh...

Adelake doarme, eu m-am trezit sa ii deskid usha mosului, ca aseara dupa ce l-am alergat prin tot Bucurestiul, ne-am intors rapushi acasa si am adormit cu totii... am uitat de Mos.

Am luat kestii superdragutze de la Kidex si ceva bunatatzi de la preparate traditionale. Cel mai tare ma bucur ca am vorbit si cu Mos Craciun pentru masinutza Chiccco Quattro (4 in 1). Sper sa avem rabdare sa asteptam pana atunci sa i-o dam.

Citat:
citat din mesajul lui novus

ARIS, si noi ne bucuram mult de tot ca ai mai intrat la o sueta aici si trimitem energie pozitiva pt surioara ta !!!

Si cand mai treci pe la noi, adu si niste poze noi cu Vitamina !!!


Salutam si noi vizita lui Aris, trimitem un gand bun pentru sora ei si un pupic pentru Alexandros.

Trimis poza la Anca, de fapt "poze": opera intreaga si detaliu.

Multumim celor care ne-au urat ieri "la multi ani". Evaluarea nu i-am facut-o (v-am zis ca am umblat toata ziua), dar fac azi si raportez cate kile de ratza am.

Si eu sunt sigura ca inteleg destul de mult din ce le spunem.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Ati vorbit acu' 2 zile (cred) de dormitul impreuna. Din pacate noi nu incapem toti 3 in pat, asa ca am de ales intre pui si sotz. Sincer, io as alege puiul, ca nu sforaie da' si ala mare tot puiu' meu e, nu?


Da.... asta cu sforaitul e drept... dar nu am loc in patutul ei. Pana pe la 3 luni jumate Adelake dormea aproape numai cu noi. O puneam seara in patut adormita (ca altfel nu se putea) si o luam cu noi cand voia sa pape, apoi adormeam amandoua linistite si fericite. Si tati tot linistit si fericit dormea, dar si sforaicios!!! Dupa 3luni jumate gata! Atata se frikinea daca era cu noi in pat, incat a trebuit sa o punem in patut, unde isi ia Piticul si pe Aiurel si... somnel mangaind piticul pe fes sau molfaind coada magarushului.


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Despre premergator versus antemergator si altele am gasit un articol interesant :

http://babydex.com/2009/01/16/stop-accidentelor-de-premergator/



Da... cam asta aveam si eu in cap. Am cumparat masinutza aia de la Chicco care (printre altele) este si "ante(pre)mergator". O alta varianta era cel de la vtech, care e dat ca exemplu in link. Cred ca la Luana l-am vazut si mi s-a parut interesant , dar masinutza asta ne-a placut si mai tare. Eu sunt asa de incantata de ea... parca pentru mine as fi luat-o. As incerca sa pun link, dar parca vaz ca zice ca e reclama... dar sa incerc totusi.
www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_342_10751_-173242_10001_" target="_blank">Chicco quatro

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Asa, daca tot stau ca huhurezul pe net de la 4 jumate am cautat kestii. So, am aflat ca sunt destul de multe sectii speciale de votare in Bucuresti, nu cateva cum intelesesem eu. Asa ca nu ramanem neexercitati si nici nu tre' sa dam o fuga la Targoviste azi pentru asta.


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatzaaaaaaaaa
LA MULTI ANI NICOLAE, NICOLETA!!!!
la mutzu A VENIT MOSUUUUUUUU!!!! ; sa-mi mai zica mie cineva ca e prea mic pentru jucarii!!! cat a putut sa se bucure cand le-a vazut!!!! au intinerit ai mei cu 10 ani; asa ma bucur ca au fost aici sa-l vada; bine, nu va ganditi ca sunt toate de la mine!!! ca doar avem 2 perechi de bunici plus unchiuleti disperati dupa mutz

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput