Trombofilia o cauza a infertilitatii - 19 -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi.81

feteor,va rog ajutat-ma cu o informatie!cum trebuie sa fie Pai ca sa fie bun...imi spuneti mai multe despre aceasta analiza?? eu o am 5g/5g.ce inseamna???

Silvi la mine PAI1 e 15,5 ng/ml val normala 3-43



Mutatia protrombinica G20210A - genotip heterozigot
Factor antinuclear pozitiv
OATS girl
FIV 1 +ICSI la Kinderwunschzentrum Mittelrhein Neuwied Germany, martie 2009 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetelor nu am mai putut intra zilele ac sper sa pot recupera in WE.
Lalala anal care le-ai facut nu prea pot arata dc esti bine dpdv hematologic. Dc vrei sa te linistesti du-te la Fundeni sa ti se faca un set de anal cu o trimitere de la med gineco sau de fam. Nu tb trimitere de CAS , un simplu biletel pe care sa scrie rog consult de specialitate, trombofilie in sarcina. Dc ai antrecedente in fam de AVC, TPV , infarct , embolie pulmonara, varice... iar tu ai acum picioare umflate at ar fi bine sa te investighezi.
Cami succes!! Dr Simona Avram ar fi bine sa-i spui si de ATPO pt ca dc iei cortizoni in sarcina tb sa faci doza mai mare de heparina.
Luck eu iau non-stop un aspenter, nu s-a pus niciodata pb sa-l intrerup.
Silvi La Pai1 nu stiu sa-ti interpretez anal dar am vazut ca se vb de combinatia 4G/5G ca ar fi rea , de 5G/5G nu am vazut sa se scrie ceva. Cel mai bine sa-ti interpreteze hematologul anal.




Miki La anul pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

anal de trombo au iesit bine.iar,dar in sarcina voi lua clexane.medical nu sunt probleme.acu,ce sa mai fac?nimeni nu stie 100% de ce pierd.de ghinion,zic eu.asta e.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Danny fa-ti anal imunologice. Dc ai luat prednison data trecuta (nu mai stiu ce doza ai luat )sa nu crezi ca tratam a fost corect, cortizonii doar ajuta ca embrionul sa nu fie atacat de sist imunitar dar NK produce citochine si TNF creste si ac afecteaza embrionul. Poate tb sa iei intralipid sau sa faci IVIG.


Miki La anul pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

Buna seara, fete mutante!!!
Am sa va dau si voua o veste: am un samburel mic, mic in burtica,de aproximativ 4 sap jumate si ... imi este foarte frica...

MTHFR- A1298C,genotip homozigot,2 sarc oprite in ev(7s,9s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Creatza felicitari si sa dea Bunul Dzeu sa fie totul bine
Ai ramas natural? sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Creatza, felicitari si ai grija de tine.
In locul tau, eu as merge urgent la un hematolog, fiindca ai sarcini pierdute si MTHFR; probabil ca ar fi bine sa iti decida hematologul doza de Clexane si sa iti spuna ce si cate vitamine sa iei.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Creatza felicitariii !!!
In sfarsit apar vesti bune si la subiectul nostru ....
Presimt ca anul 2010 va veni cu si la noi


Mutatia protrombinica G20210A - genotip heterozigot
Factor antinuclear pozitiv
OATS girl
FIV 1 +ICSI la Kinderwunschzentrum Mittelrhein Neuwied Germany, martie 2009 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

Multumesc din suflet, fetelor!
adrianaady, da, am ramas natural....eu nu am avut niciodata probleme cu ramasul....cand am vrut, atunci am ramas, la noi e mai greu cu pastratul.
Maine dim ma duc la Fundeni sa vad ce zice Uscateasca.
Momentan, eu mai am si o alta probema, poate ma ajutati voi....
In ultimele 3 seri cand ma puneam in pat, imi spunea sotul ca ard ca o soba, eu nu simteam nimic, dar dim ma trezeam transpirata.Nu stiu ce temperatura aveam fiindca nu am avut termometru. In seara asta am unul si am sa-l pun sa vad ce temp am. Va mai precizez ca la eco de luni, la 4 sap si o zi, dr era 90% sigura ca e in uter, se vedea apoape sacul gestational. Pe poza de la eco se vede o pata neagra, deci nu cred ca ar fi extrauterina, atunci????

MTHFR- A1298C,genotip homozigot,2 sarc oprite in ev(7s,9s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

felicitari,creata.uauuuuuu
ti-ai lut temperatura?
eu intrerup investigatiile,ca nu mai pot.numai daca musai zice medicul.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput