Trombofilia o cauza a infertilitatii - 19 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

luck,poti incepe cu o tableta/zi inainte de a ramane insarcinata.doctorita zicea ca hashi da trombi.asta e problema in sarcina.ea a avut un caz cu gemelara,chiar.unul a murit,celalalt a evoluat.mai,daca e sa fie,va fi.ce noroc sa se absoarba fara nici o problema o sarcina ca cealalalta sa poata evolua......
poate maine dupa-masa merg la ea.sa mai vb.daca ai intrebari,zi-mi.


mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

danny
eu fac fiv si nu stiu , sa incep inainte aspenterul de a incepe stimularea sau sa incep sa-l iau doar din prima zi de stimulare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

mi-am scris in palma sa nu uit sa intreb.dimineata ma intalnesc cu hematologul si apoi stabilesc intalnirea cu ginecologul.de aia nu stiu sigur cand ma vad cu ea.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

a fost vreo fata la imunolog?are rost sa caut asa ceva?

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

nicoleta, vezi ca este Uscatescu acolo toata saptamna, am sunat eu azi si asa mi s-a spus. Sa dea Dumnezeu sa inceapa sa ia fetita in greutate si sa stea cuminte acolo pana la termen

MTHFR- A1298C,genotip homozigot,2 sarc oprite in ev(7s,9s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

luck, eu am citit ca printre vitaminele care ar ajuta tiroida ar fi zinc-ul si seleniul. Mie de altfel mi-a dat dr un complex ce calciu, magneziu, zinc.
Vineri am programare la Corina Neamtu pt tiroida hashimoto( sau tiroidita cronica autoimuna, sau tiroidita limfocitara) si merg si la simona avram pentru MTHFR. Abia astept sa ma lumineze si pe mine vreuna din ele si ce sanse am sa mai fac vreodata un ploduletz mic si razgaiat.

cami


salpingectomie partiala+neosalpingostomie 2005
FIV 1 2008( oprita in evolutie)
SEU septembrie 2009: s-au rezecat ambele trompe
nou! MTHFR A1298C homozigot
FIV 2- daca strang bani in ianuarie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia78 spune:

cami tinem pumnii. Sa ne spui si noua ce te-au liminat. Eu sunt cam in ceata si mi-ar prinde bine o luminita




MTHFR - C677T heterozigot + Lupus anticoagulant + Tiroidita Hashimoto
1 sarcina IA si 3 naturale oprite in evolutie (5s,6s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

fetelor am si eu o intrebare...sunt speriata sa nu am probleme de acest gen si va intreb. daca am coagulograma si hemoleucograma buna e posibil totusi sa am probleme de acest gen?



----------------------------------------------
my somebody....

7+

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi.81 spune:

feteor,va rog ajutat-ma cu o informatie!cum trebuie sa fie Pai ca sa fie bun...imi spuneti mai multe despre aceasta analiza?? eu o am 5g/5g.ce inseamna???
va pupik si sa dea Domnul sa reusim si noi sa avem un bebe!


FVL-heterozigot,2sarcinipierdute la 4s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

danny
bafta la intaknirea de azi cu dr.
cami
sunt cu pumnii stransi alaturi de tine , hai cu vesti , daca zici ca e ok poate dau si eu o fuga pana la ele.

Mergi la inceput