Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra
al meu e - cum de te-ai prins , am scris la un alt subiect unde se zicea ca blenderu cica e o chestie "moderna" si furculita "traditionalism" si apoi cineva a luat bucata si a facut subiect din ea.
io folosesc mestecau' de piure

Vacanta cu Laura in Romania


Ai scris siaici la cozonacei despre blenduit vs furculita. Tin io minte.


ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

LA MULTI ANI Ana Teodora de Vrabiuta!
Sa fii sanatoasa, sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii!

poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

da mai, asa zic belgienii si mi se pare logic si corect.
apropo, care mai blenduiti ascultati la baba aici si ingrosati treptat structura (treptat, nu brusc) ca ii invatati cu narav si ajungeti sa le dati blenduit si la 3 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Si eu, si eu am citit aici scris de Alra! Si n-am dat cine stie cat la blender, datorita acestui lucru...am pasat cu furculita si apoi cu pasatorul de cartofi. Acum ii dau de pe la 11 luni bucatele mici, chit ca are doar 4 dinti.

poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

Citat:
citat din mesajul lui malinas
Ca urmare a acestui mesaj eu i-am dat mancarea lui David prin sita pana la 6 luni, abia dupa aia am inceput s-o blenduiesc.Nu de alta, dar obosisem iar David manca tot mai mult.




Vacanta cu Laura in Romania


stai linistita, ca nu am pareri de rau.Daca puteam sa dau si carnea prin sita si sa fac totul la super viteza, ca sa ajung cu mancarea la gura copchilului cand urla foamea in el, dadeam si acu' prin sita.

_

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr.10 luni, 76 de cm si 9700 gr. 11 luni, 76 de cm si 11,00 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

nicole mananca bucati de mult, biscuiti, cartofi prajiti, bucati de legume, si dinti are de nici 2 saptamani.
daca bucatile sunt moi nu au treaba cu dintii, si oricum nu mesteca ei in fata.

edit: acum tai carnea cu cutitul contra fibrei marunt, pestele il zdrobesc si restul legumelor le fac cu chestia aia de facut piure. din asta poti regla structura caci depinde cat timp le pasezi

edit iara: voi ce luati de mos nicolae/craciun/ziua lor la maimutoi?
eu am luat ceva de mos nicolae, de ziua ei sincer as sari ca fac petrecere pe 13 si primeste cadouri si de craciun habar-n-am.
orice iau sunt bani aruncati. afara de ghetute pe care le iau in ianuarie nu are nevoie de absolut nimic, am mult prea mult deja!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

http://moscraciun.eva.ro/cadouri-pentru-bebecris.html


poate acum merge....

la fl am patit si eu la ramo....insa am incercat si cu internet exporer si a mers..noi folosim mozilla...
eu nu pot avea cine stie ce pretentii pt ca alexandru se trezeste la 5.30 \ilnic si vine seara acasa la 21-22...
cand ajunge devreme si in weekend el se ocupa de baitza...eu stau si ma uit la ei...de culcat eu ma ocup...daca fac mancare sau vreo prajitura tati sta cu david...pana pe la 6-7 luni...in fiecare vineri se ducea la cumparaturi cand venea de la servici...stia ce trebuie...
sta pe net seara si se culca tarziu...recunosc...si ma enerveaza ca e fff obosit...

Cristina - mami de DAVID - ANDREI

UN VOT PT UN DAVID ADORMIT


Povestea nasterii



Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

http://www.duracell-romania.ro/galerie-foto/lorellay/2/#frm_vote
va rooooggggg muuuuuuuuuuulllllllllllltttttttttttttt

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu am Firefox. am intrat si de pe Safari si tot n-am putut vota pt Ramo. cum dau click, imi zice ca am gasit cadoul pt Ramo. Dar am putut sa mai votez pt Bebecris. Nici pt Micky n-am mai putut. Nu inteleg ce se intampla

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Lorellay, am votat de pe un tel, mai votez maine si de pe celelalte, ca sunt in camera unde doarme fata.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput