Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *19*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Luto pai tu esti fericita cu 3 nurori
Noi ne chinuim de-o gramada de vreme sa curtam o fetita p-aci da' mamica ei ne tine-n sah, nu zice nici da nici ba. Deh, ma consolez ca asa-s fetele, se lasa mai greu...da' tot o imbunam noi in cele din urma. Greu e pana cedeaza o data ca dup-aia toate vin de la sine. Nu-i asa Danutzo?



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Iulika de cate ori povestesti atat de linistita despre Bruce parca-mi vine sa rog timpul sa treaca mai repede ca sa ne intelegem si noi cat de cat.
pentru flacau dar si pentru o mamica atat de degajata, inimoasa, frumoasa si linistita.
ca o baba de-aia pe la colturi, vin si-ntreb: da' ce cadouri a primit? ca sa ne inspiram si noi cat de cat...sau sa ne ofticam

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Monis lasa ce-ai cumparat tu de la Carefour...ia zi, ai fost in brigada de vanatori de munte / vlastare voinice ale tarii, partidului, conducatorului iubit ????? (ca am vazut a doua poza si imi face impresia ca mataluta erai)

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul


pai eram la clubul scolar ca m-au dat ai mei si am invatat sa schiez inainte sa invat sa citesc si participam la toate imbecilitatile lor... iata inclusiv Daciada cand eram intr-a-6-a. Pare funny, dar n-a fost... dupa cum se vede costumul imi era mic ca eram cam lungana, am facut antrenamente peste antrenamente... la parada am avut o torta din care au picurat pe mine lucruri... Insa acum cand ma uit in urma cred ca am avut o copilarie super



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09) il asteapta pe Mos Craciun

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ce super tare e rochita lu' Santorini de la botez iar fiul e un barbatel adevarat.
danuta79 are o ochioasa frumoasa foc
Cecilia banuiesc ca e Viky, si are o minune identica cu sotul...ioiii ce asemanare Sa va fie de bine crestinarea.

Si inca un ursulet cu limbuta de la caciula scoasa....cred ca al AneiMaria frumos ....de-ti vine sa-l papi tot....
Ce motocicleta tare are baiatul cel mare de Diamar
L-am vazut si pe Alex de Raluk la baita si mi se pare un copil foarte cuminte, sigur nu ne minti Ralu ? ca plange tare ?
Si botezul lui Aidan plin de tineri si atmosfera calda cu un personaj principal drag mie

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Iulika de cate ori povestesti atat de linistita despre Bruce parca-mi vine sa rog timpul sa treaca mai repede ca sa ne intelegem si noi cat de cat.
pentru flacau dar si pentru o mamica atat de degajata, inimoasa, frumoasa si linistita.
ca o baba de-aia pe la colturi, vin si-ntreb: da' ce cadouri a primit? ca sa ne inspiram si noi cat de cat...sau sa ne ofticam

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei


..acusi ,acusi creste..inca o tura de alegeri, sårbåtorile si gata creste radulescu

Brucu a primit hainute, o chestie de ajuta la gingii cu tot cu legåtoare så nu o piardå puiul cand ii lumea mai dragå, suzete tot cu legåtoare din aia. un biberon, un termometru din ala de ureche , un unguent pt popou in caz de(ea lucreaza la farmacie)

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

multumim fetelor de aprecieri...asa e, fata mea e copia sotului (si asta am vazut de la 18 saptamini cind i-am vazut la ecograf mocutza) ...va dati seama ce mandru e el de fata lui. Mi-e ca va trebui sa ne luam pusca pe cind facem 13-14 ani....sa o pazeasca bine taica-su.

Luto...Cecilia e al doilea prenume, primul e mosternire "de familie" Victoria...de aici Vik...dar toata lumea ma stie de Cecilia..ai ghicit bine!

Am vazut ca era stresata Ioanna de frecventa kk...si noi am avut o perioada in care faceam o data la 4 zile...pediatra mi-a zis sa o las in pace ca normalul se intinde de la 6-8 kk/zi la 2-3/saptamina...acum are perioade cind face o data la 2 zile sau face de 3 ori/zi. Si e hranita doar la san.

Sper ca Stefanut de Raluca e mai ok...ma rog sa aiba Raluca putere sa treaca si peste incercarea asta!

Mamarutza mea si-a facut un program de noapte ok: somn de la 10 la 3 (pauza de masa 10 min), somn iara pina la 6 (pauza de masa 10 min), somn iara pina la 9-9.30....dupa care sa te tii...ca doarme doar afara legat cite 2-3 ore sau cite 40-50 minute in 2-3 reprize in casa. Asa ca ziua mea e plina...ne jucam cu marionete, citim povesti pe voci, stam in leagan, ne uitam pe geam, gangurim stereo...si din astea. Dar e super...imi place de mor. Si mi-e o ciuda cind primesc teme de casa si ma mai loveste cite un gand ca am de facut si aia si aia...hmmm .

Acum fug la dus si la somn!

Va , weekend fain!

de printesa mica Isabela Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Luto ti-e frica tie ca vei ramane fara norå?..så vezi tu ce metode prin eliminare va gasi Davidutzu

Eu am vorbit cu el ce-i drept cand am ochit pe Ebru si a zis ca ioanna DA!DA! EA e

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Luto pai tu esti fericita cu 3 nurori
Noi ne chinuim de-o gramada de vreme sa curtam o fetita p-aci da' mamica ei ne tine-n sah, nu zice nici da nici ba. Deh, ma consolez ca asa-s fetele, se lasa mai greu...da' tot o imbunam noi in cele din urma. Greu e pana cedeaza o data ca dup-aia toate vin de la sine. Nu-i asa Danutzo?



dam liber la "curte"..si lasam mandra sa aleaga!
dar am eu un "sintamant" ca ficiorashul tau pontos, destept si frumos ne va da pe spate
PS: cand am citit mesajul, grig era cu ana pe umar in spatele meu...s-a ridicat si a zis serios "ai grija ce-i spui! ca eu nu o dau asa usor..ia, spune-i Liliacului cat m-am trudit eu sa te iau"..iar eu ii raspund "lasa ma baiatu'..ca uite, incepe din timp"

mamica si puiutii!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DEci eu personal sunt terminata psihic astazi . Efectiv nu mai pot. A urlat Atomix al meu de la 2 pana acum 10 minute.
In momentul in care au iesit parintii mei pe usa a inceput show-ul, nu am stiut ce sa-i mia fac. A facut kk de s-a imbaiat in el pur si simplu si fara sa exagerez pana in gat, am zis ca s-a linistit, i-am facut baie, a adormit juma de ora si a luat-o de la capat. Ne-am plimbat cu randul cu el in brate sa-l calmam dar fara succes. NU stiu ce naiba a avut, cred ca ne stie deja tot cartierl ca blocul l-am fumat demult .

Am sperat ca 6 saptamani, apoi ca 3 luni si el tot urla si urla si urla si urla... acum i-am dat bibe, a mai facut un rand de kk si l-am pus in patut. Vad ca momentan e linistit.
Spuneti-mi si mie va rog ce sa-i mai fac pt ca nu m-ai stiu, sunt efectiv epuizata fizic si psihic

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Selene dragå cuscrå nu mai cauta ca am pus eu aici o poaza noua cu Brucu speciaa pt Ebru

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput