Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Astea doar daca apar complicatii la nastere, nu?
stiu ca inaninte de nastere cu cel putin 48 h se renunta la heparina pt a evita o eventuala hemoragie.
Scrie pe prospect, clar, cuvantul DECES?
Ca m-ai speriat...

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella_t spune:

Ufff Sabina acum inteleg mai bine ingrijorarea ta .Sa dea DD sa nu fie nevoie de nici un tratament si totul sa se normalizeze fara nici o interventie medicamentoasa.
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella_t spune:

De ceva timp tot ma chinui sa fac o listuta realista cu lucruri cu adevarat folositoare pt cand il aduc pe bebe acasa.Tot uitandu-ma pe net am dat peste patuturi din lemn si peste cele din material textil.Tind sa cumpar unul din material textil pt ca mi se pare mai usor de mutat si curatat, si in plus evitam loviturile lui bebe de barele de lemn ale patuturilor clasice.
Mamicile cu experienta ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Arturicii sanatate celui mic. Speram sa nu fie ceva grav.

Sabina 20+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Astea doar daca apar complicatii la nastere, nu?
stiu ca inaninte de nastere cu cel putin 48 h se renunta la heparina pt a evita o eventuala hemoragie.
Scrie pe prospect, clar, cuvantul DECES?
Ca m-ai speriat...

10+


Exista risc si pe tratament si da si la nastere. Iar cu aspenter e si mai rau. Pentru clexane mai exista antidot, pentru aspenter mai nasol. Acum sunt atatea care fac tratament, nu vreau sa sperii pe nimeni. Si chiar si la nastere? Nu imi trebuie sa stau cu securea deasupra capului. Cel putin inainte de a incepe acest tratament vreau sa am analize f bine puse la punct si parerei avizate. Vad ca acest clexane se da pe banda cum se da si no spa. De ex Tutunaru are o inovatie pentru IR crecsut si anume injectii cu pregnyl. Inca nu am apucat sa ma documentez si sa vb si cu dr mea, ptr ca abia am aflat de el de pe net si de la o prietena de a mea care a facut pe sarcina acest tratament.

Sabina 20+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Bine v-am regasit dragi burtici!!Nu am avut timp sa intru,dar ma apuc imediat de citit din urma,am ramas la pag 14 capitolul trecut.Ati fost tare harnicute cat am lipsit si l-ati dat gata.Sper sa citesc numai vesti bune.Noi nu avem de raportat decat niste contractii tare dureroase si programare la eco luni,cand sper sa venim cu caruciorul colorat.Pup,ma apuc de citit.

poze
my baby17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Gabriela- si mie imi fac cu ochiul patuturile alea textile.
Am gasit un site misto cu lucrusoare la un pret mai micut deact am vazut eu pe alte site-uri. au patuturi din pal tranformabile in pat junior+birou si am gasit si carucioare 3in1 2in 1 sub/un pic peste 1000 RON (am o pata; vreau si eu landou)
site-ul este: copii yumi . com (toate scrise legat)

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Mie imi plac carucioarele Bertoni 3in 1. Aveti ceva cunostinte despre marca asta? Ati comanda carucioare de pe net?

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella_t

De ceva timp tot ma chinui sa fac o listuta realista cu lucruri cu adevarat folositoare pt cand il aduc pe bebe acasa.Tot uitandu-ma pe net am dat peste patuturi din lemn si peste cele din material textil.Tind sa cumpar unul din material textil pt ca mi se pare mai usor de mutat si curatat, si in plus evitam loviturile lui bebe de barele de lemn ale patuturilor clasice.
Mamicile cu experienta ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?
15+



Gabriela, acum vreo 1-2 saptamani ma apucase si pe mine lista de cumparaturi, si aveam aceeasi dilema cu patutul. Am gasit atunci un site unde exista o comparatie intre cele 2 tipuri: http://www.nastereprinhipnoza.ro/cumparaturi/mobilier.htm

Eu m-am hotarta pe cel din lemn, si o sa-i pun aparatori (sunt de cumparat) ca sa nu se loveasca sau sa bage manutze/picioruse intre bare. Am o colega care initial si-a luta din ala de plasa, si nu a fost multumita, si apoi a cumparat din lemn, cu saltea de cocos (cica respira mai bine salteaua)

Ana 16+
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Eu am avut la Alexandra patut de voiaj din plasa, pe care l-am carat pe peste tot dupa mine. Carucior am avut de la Chicco 3 in 1, dar de un singur lucru nu am fost multumita, ca nu avea copertina calumea la carutul sport. Fata fiind inca mica peste iarna, a trebuit sa mai iau inca unul intermediar. In rest carutul a fost super, l-am folosit la greu, iar varianta sport ne-a fost f utila mai ales dupa varsta de un an si un pic.

Despre Bertoni nu stiu mare lucru. Avem patut de plasa de la ei si sunt multumita. Ale nu vrea sa doarma inca in patul mare si doarme tot in cel mic, caruia i-am cumparat o saltea f buna de la Valentino. A fost un pic mai scumpa, dar a meritat.

Sabina 20+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput