Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Gabriela, cand vii cu vesti de la doctor sa ni le impartasesti si noua, sa nu ne tii in suspans

Mira fericita 15+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella_t spune:

Am programare abia seara pe la 6 si dupam a duc sa imi iau creier...ca nu mai pot de pofta.Si dupa promit solemn ca vin cu vesti!
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella_t

Am programare abia seara pe la 6 si dupam a duc sa imi iau creier...ca nu mai pot de pofta.Si dupa promit solemn ca vin cu vesti!
15+


Bafta multa!!! SA vii cu vesti bune!

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 16+ cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_26

..am mai completat lista, July esti pe lista, Anamaria am modificat anul nasterii..


Neatza burtici. Sarumana. Am vazut.

Noi (adika mami si cu burtica) plecam la Busteni azi si ne intoarcem duminica. Poate om gasi un petec de zapada, ca tare mi-e dor. Cu colegii de la birou, ca tati e plecat. Abia astept sa vina Craciunul sa vina tati acasa sa nu mai dorm singura.

Va trimit niste bombonici virtuale cu ocazia mosului (Nicolae) si... de la Alexandru-Nicolae (bebe din burtica) ca doar e prima lui onomastica, nu? (pt. ca in weekend vom lipsi de pe forum)



Ana 16+
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Onana

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Buna dimineata,

bine v-am gasit la un nou capitol. Sa fie cu vesti cat mai bune. De azi sunt oficial in 20 de saptamani, nu am schimbat inca semnatura, ma duc acusi.

Sabina 19+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei




Buna dimineata fetelor!

Sabina, legat de ce vorbeam despre IR crescute, m-am uitat pe analize si la mine e asa: la eco de 13 saptamani, (dr Herghelegiu) scrie rezistenta crescuta artera uterina dreapta, fara valori, ir dr nu mi-a zis ca ar fi pb, ci doar sa revin la eco la 22 sapt.
La a 2-a co facuta la 17 sapt la dr Pop au iesit valorile de care-ti spuneam (IR stanga usor crescuta 0,54, IR dreapta crescuta 0,7), iar dr nu mi-a zis nimic, ceea ce nu-i de mirare, se stie ca dr Pop nu este f comunicativ.
La ginecolog ajung abia in 20 ianuarie, ca ma cheama la 2 luni, iar o prietena care e ginecolog rezident nmi-a zis ca ar trebui sa fac o analiza de sange la Coltea (ceva cu acizi fosfolipidici, parca). Tu ai facut asa ceva?
Ce-i interesant e ca m-am uitat pe eco de la prima sarcina si la 22 sapt am avut IR crescuta 0,61 tot pe arter uterina dreapta, nici atunci nu am facut nimic si la 31 saptamani erau valori normale.

Sper sa fie totul ok si sa ne stresam noi degeaba.

Fug un pic la Kidex, i-am cumparat deja cadouri lui Matei de Mos, insa mi-am dat seama ca i-am luat mai mult jocuri educative, iar el si-ar dori maini (a se citi masini) si onete (motociclete)
O zi frumoasa.

Sorana, mamica de Matei (21.02.2008) si 18+


Sorana pe mine ma trimite la Coltea daca se mentine IR-ul crescut si eco morfofetala de la 24 de saptamani. Se face aceasta analiza pentru a depista riscul de tromboza. Daca acest risc apare se incepe tratament cu aspenter sau clexane. La mine la prima sarcina a fost ok, si acum am valoare crescuta doar pe una. Dar, mai exista o parere emisa de 2 dr una ginecolog si una gine+exo, daca o artera functioneaza normal, atunci aceasta iriga placenta cum trebuie si riscul este diminuat. Totusi eu am sa fac si analiza la Coltea, ca sa fiu cu inima impacata, sa fiu eu sigura ca e totul ok. Apoi daca se pune problema de clexane, nu stiu, o sa vad atunci. Daca trebuie si trebuie o sa fac, desi nu ma impac deloc cu efectele lui adeverse. Vezi ca sunt si aici pe DC niste topicuri deschise despre IR uri crescute, clexane, aspenter sau heparina. Sper, ca te-am lamurit cat de cat. De ce te cheama la 2 luni? E cam rar. Parerea mea. Mai ales ca ai si o problema aparuta. Nu o poti suna sa o intrebi?

Sabina 20+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Cristina condoleante.
Fetelor multumesc pentru felicitari. Asa este am ajuns la jumatatea drumului. Peste aproximativ 17-18 saptamani cu ajutorul Domnului imi voi tine fetele in brate.
Mira ma bucur, ca ai luat o decizie, care sa te linisteasca. E foarte important pentru psihicul tau sa fii linistita.
Eu azi o las pe Alexandra la mama, ma mai odihensc si eu. Diseara am o actiune, dar mi-am propus sa dorm maine. Ale a mea de vreo 2 zile incoace se tot trezeste cu noaptea in cap sa vada la geam daca i-a adus ceva mosul. Cred nu mai are rabdare. Cu o seara mai devreme va veni mosul la mama si apoi maine seara la noi. Ieri am trecut pe langa Cismigiu, impodobisera un brad atat de frumos si vor fi si casute cu diverse ornamente. Cred ca duminica, daca va fi frumos, poate dam si noi o raita. De acum imi sta capul numai la sarbatori si am atat de lucru la birou, pe ultima suta mereu se inghesuie lumea. Eu nu mai vreau, vreau sa vina Craciunul, sa treaca o data balamucul. Desi, noi avem o vorba, mai ales cand muncesti pentru tine: No money, no honey.

Sabina 20+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariam79

Citat:
citat din mesajul lui cristina_26

..am mai completat lista, July esti pe lista, Anamaria am modificat anul nasterii..


Neatza burtici. Sarumana. Am vazut.

Noi (adika mami si cu burtica) plecam la Busteni azi si ne intoarcem duminica. Poate om gasi un petec de zapada, ca tare mi-e dor. Cu colegii de la birou, ca tati e plecat. Abia astept sa vina Craciunul sa vina tati acasa sa nu mai dorm singura.

Va trimit niste bombonici virtuale cu ocazia mosului (Nicolae) si... de la Alexandru-Nicolae (bebe din burtica) ca doar e prima lui onomastica, nu? (pt. ca in weekend vom lipsi de pe forum)



Ana 16+
bebica mea mica si scumpica

ticker


Petrecere frumoasa la munte. Poate ai noroc si de un pic de zapada.

Andra parca si voi plecati la munte. Drum bun si petrecere frumoasa. Sa va ganditi si la cele ca noi, care au interdictie la plimbareala. Uf. Mai e un pic si dupa aia plec in lume cu tot cu trupa. Abia astept.

Sabina 20+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Multumiri pt lamuririle cu botezul.
Gabriella- bafta diseara la eco!
Onana- eu am fost trimisa la analize inainte de a ramane insarcinata. a fost suficient pt dr. ginecolog sa vada trombocitele marite ca sa ma trimita la analize suplimentare.
Sabina- care sunt efectele negative ale Clexane-ului?

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

La kidex sunt numai jucarii de copii sau sunt si patuturi, carucioare, hainute, ca sa stiu daca maine dupa munca dau o raita pe acolo.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Multumiri pt lamuririle cu botezul.
Gabriella- bafta diseara la eco!
Onana- eu am fost trimisa la analize inainte de a ramane insarcinata. a fost suficient pt dr. ginecolog sa vada trombocitele marite ca sa ma trimita la analize suplimentare.
Sabina- care sunt efectele negative ale Clexane-ului?

10+


pai unul dintre ele si mie imi ajunge este deces.

Sabina 20+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput