Albinutze de Mai-Iunie 2009(44)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Nicuratze ... imi pare rau pt soacra...dar si mai rau pt tine...au picat toate pe capul tau! Putere multa....ca te descurci pana la urma ....

Ganesha... ma bucur mult ca ai revenit!!! Dar de la ce au pornit problemele stomacelului lui Amir?Am si eu o verisoara care sta in Canada si cand a venit cu fetitele (nascute...crescute acolo)... au avut probleme de la apa....

Ioana ... wow....da ai investit... Te intreb si eu ceva:acvariul sta undeva in living sau e pt camera Rebecai? Imi pare tare bine ca ai reinceput sa ne scrii

Carla...sanatate Sabinei si sa-i treaca repede burtica. Offf .... credeam ca numai a mea face schema asta ...cu plansul noaptea s-o intorc.Ziua nu are nici o problema cu intorsul si scoaterea manutei de sub ea. Chiar ma gandeam ca nu procedez corect intorcand-o eu noaptea....sa nu o invat gresit...acum ca te-am citit...m-am linistit




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ramona, troneaza in living, nu as fi dat atatia bani pt un acvariu care sta in camera fetelor si care ar fi fost uitat acolo la un moment dat. Cred ca ar fi murit pestii de foame

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Va salutam si noi!
Astazi nu avem nimic nou si nici prea mult chef de scris(stare naspa).Am intrat doar sa va salutam.Va urmarim din umbra.


Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Ramona, troneaza in living, nu as fi dat atatia bani pt un acvariu care sta in camera fetelor si care ar fi fost uitat acolo la un moment dat. Cred ca ar fi murit pestii de foame

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca


Te intrebasem ca citisem aici pe DC ...numai stiu exact unde ca acvariul ar dauna sanatatii copilului daca sta in camera lui....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!!
la multe lunite sarbatoritilor zilei!!

asa cum v-am spus ieri am facut vaccinul de 6 lunite, insa asta-noapte am avut si putina temperatura si astazi inca suntem tarree maraici. aseara am vazut ca a iesit un coltisor si de la al doilea dintisor, asa ca il cred ca are si niste zile mai aiurea..... or sa treaca si astea... tot pe asta dau vina si pt somnul agitat pe care il are de cateva zile. tot spun ca il voi culca in camera lui, ca voi incerca sa-i scot mesele de noapte, dar nu ma indur... e prarca prea mic pt asa ceva....

marti i-am bagat si ananas, a mancat tare bine, dar de marti seara imi cam refuza mancarea. am incercat sa o combin cu cereale, am incercat si simplu, dar nu merge, indiferent ce i-as da: fructe sau legume. am incercat si cereale simple, dar acelasi rezultat. o fi de la dintisori?? ati patit asa ceva?? un sfat....

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

alic pai daca bei cafea mai poti dormi?........si euuuuu
cuscra o visa ca o inseala Denis.Pup-o din partea lui si spune-i sa stea linistita ca il plesnesc eu daca face prostii
carla in curand o sa fac scurta la mana
ramona pai am vb eu cu ea sa-ti bage doar "preludiul"....vezi tu in noaptea asta
bamsy si eu ma uit la Badea.Mi se pare super tare
bebe beca si eu tot de la Campina m-am gandit sa-i dau...vrem poze cu acvariul chiar daca nu e in faza finala
carla of saracuta de Saby...stiu ce naspa e ,am simtit pe pielea mea dapai ea mititica sa treaca repede
laurraa eu nu am tinut cont de ce cartofi i-am pus in piure...i-am pus de care aveam in casa si a papat bineSa stii ca nu am nici un merit pt felul in care papa Denis.Asa a papat de la inceput...cred ca seamana prea bine cu tatal din dotare
alynta daca e vb de pretul la calendare sa stii ca nu am aflat nimic.Nu a dat de tipul ala.Mi-a promis ca o sa mearga la Unirea unde sunt aia care fac fel de fel de imprimeuri...da nu stiu cand ajunge
nemora vrem si noi cate o clona de-a suzetei minune
lavinia pai daca nu te mai dai la cuscra ma calmez
ganesha bine ai revenit,imi pare rau ca puiului nu i-a priit la Romanica.Bafta cu reeducarea
nicuratze forta frate ca prin cate treci....
ioana vezi ca ai functie de conducere asa ca e mai lung preavizul si poate pana la sfarsit te razgandesti
alic felicitari pt succes.Asa stiam si eu despre aportul de fier dar nu am zis nimic ca ....de la rosii ma balonez

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ioana, cerealele le-am vazut in selgros si am luat, sa fie in casa. Desi le stiam de la Saby, le-am gasit greu, le-au schimbat design-ul. Daca vrei le fac poza sa le vezi.

Acum o jumatate de ora mi-au adormit ambele fete in brate in acelasi timp, a fost destul de greu sa le tin, dar sentimentele sunt de neegalat, sunt happy .

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

yoanna_s, pt stefania. frumoase cadouri!!
dani3lla, bine ca iti merge cu sucul la bebe. la al meu ii vine sa vomite cand il simte... ii tare sensibil domnul... nu-i plac senzatiile tari!! cica biscuitii populari au termen de garantie 1 an... pt botos mumos.
anda_magda noi tot de la milupa folosim cerealele...poate ar trebui sa inceram si de la alte firme...poate asa o sa vrea si al meu sa manance ca inainte... clarei

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Otilia, e posibil ca in perioada eruptiei dentare sa-ti refuze orice mancare solida, sa-i creasca temperatura si sa se irite la fundulet. Daca mai alaptezi, ii poti da fara probleme cateva zile numai san.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

am o mandra langa mine cu jucaria in brate si ma urmareste de mama focului

alynta, cred ca perioada asta mai la toti e greu cu banii, trecem noi peste toate, La Multi ani sotului
ganesha, bine ai revenit si imi pare rau de experienta avuta
alic,eu merg pe schema stricta a pediatrei si intr-o saptamana vien iar acasa sa vedem cum continuam, numai ca a mea manaca fff putin tot tzitzi e baza si la fel mi-a zis sa inlocuiesc carnea cu un sfert de galbenus, o zi carne,o zi galbenus.
carla, mie dr mi-a zis sa nu-i dau cereale camdeodata ca e grasuna, parca are tzitzi a mea vreo vina
otilia, felicitari pentru al doile dintisor

asteptam pe tati sa vedem poate emrgem sa-l cautam pe Mos Nicolae

vrea somn si e maraita si ma duc sa o adorm o ora ca apoi adoarme la 8 si ii stri somnul

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput