Burtici de fluturasi pretiosi de Mar-Apr 2010 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Freedelia- nu te ignoram. numai ca ce povestesti tu de acolo , nu prea se poate aplica si aici in lumea a 3 -a .
Bafta in gasirea unei noi menajere.
Nu iei nimic pt tuse
Vad ca am inceput si eu sa tusesc. Iau Stodal , sper sa-si faca efectul ca nu ma incanta sa-mi zduncin burta la fiecare behait

Denisa, 22 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Vad ca mai toti bebeii sunt cu picoarele in col. Numai bebeluna mea e cu capul in col ca liliacul.

Tampoane de vata pt primele zile ok, dar nu ma vad cu alea 6 sapt. Mai trebuie sa mai ies din casa si nu stiu cand naiba trece de vata aia.
Am luat unele de la Bella pt ca erau cele mai mari din ce aveau in magazin. Ma duc sa bag nasul in ele sa vad a ce miros ( cand o sa pot sa miros ceva cu nasul asta infundat).

Denisa, 22 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianka1 spune:

Fetelor, Gabi, Oana, Vio, multumesc mult pentru sfaturi. Direct la farmacie ma opresc sa cumpar Rennie.
Honeybaby si eu sunt stresata in legatura cu bagajul de spital. Mai ales ca am tot cautat camasi pentru alaptat si nu am gasit. Voi de unde le-ati luat??? Cu prima ocazie cand ajung in Bucuresti vreau sa merg sa-mi cumpar si as aprecia daca mi-ati recomanda niste magazine.
Briza felicitari pentru rezultatul bun de la morfo.

Bianca 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

Vad ca mai toti bebeii sunt cu picoarele in col. Numai bebeluna mea e cu capul in col ca liliacul.

Denisa, 22 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE



si al meu e liliac, ne-a zis sapt trecuta la control ca este f jos capsorul. dar e liliac rau de tot, ca uneori simt ca ma ustura colul pe dinauntru

POZE

26+ - (Iustin???, Iannis???) Stefan
Viitori parinti, cei mai fericiti din lume, asteptandu-l pe micul nazdravan!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

gasiti aici http://www.mothercare.com/Mothercare-disposable-maternity-briefs-5pk/dp/B0011F1AXY/ref=sr_11_1/279-9372760-0957454?_encoding=UTF8&mcb=core

oricum pregatiti.va si din bumbac :)

denisa cred si eu ca nu poti sta tot timpul cu tampoane din alea mai ales ca.s destul de mari, doar asa la inceput pe urma am folosit si eu din cele normale dar cam dupa 2 saptamani

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

briza marii. FELICITARI!!!! pt morfo care a iesit bine. cred ca acum esti linistita si zambareata. cate griji ne facem pt puiutii nostrii. astept si eu, am pe 16 dec morfo, si sper sa fie totul ok. cu sotul, si eu ii zic clar ce sa faca, nu prea astept sa aiba initiativa, ca n-are niciodata, dar si atunci ii e lene si zice ca face mai tarziu sau tre sa trag de el. si mi se pare atat de aiurea sa stai non stop pe calc la 28 de ani!!! la mine e alta chestie, daca nu face el din initiativa lui sau sa fie o surpriza, nus sa-miaduca o floare, o prajitura, ceva, fara sa ii zic eu, nu conteaza. asa eu oricum ies si imi iau tot ce vreau, nu e problema. nu pot sa nu mai uit la alti soti sau prieteni, intelegi? asta e probl.


vio asteptand pe bebe 19+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2anke spune:

si eu am primit aceeasi chiloti de plasa, de unica folosinta si tampoane mari pe toata durata spitalizarii. moasa m-a invatat sa-mi pun cate 2-3 tampone deodata din cauza sangerarii f puternice la inceput, primele zile.



Anca 22+ cu si Lucas 4 1/2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:



Nu prea imi dau seama cum arata cei din linkul trimis de tine. Cei din spital de aici aratau cam www.everydaymaternity.com/bmz_cache/b/b5b668ed5e7b9efedc923260cd82c83f.image.327x600.jpg&imgrefurl=http://www.everydaymaternity.com/hospital-pants-p-730.html&usg=QyqBmfoSlaOc-TMc9G0kPw5eL18=&h=600&w=327&sz=22&hl=en&start=131&um=1&itbs=1&tbnid=eN6HENVKKwMAhM:&tbnh=135&tbnw=74&prev=/images%3Fq%3Ddisposable%2Bunderwear%2Bused%2Bin%2Bhospital%26ndsp%3D20%26hl%3Den%26sa%3DN%26start%3D120%26um%3D1" target="_blank">asa. Erau dintr-un soi de plasa care era elastica. Si stateau foarte bine pe tine. Poate va prindeti mai bine din poza despre ce vorbesc, ca nu prea stiu cum sa descriu.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

da cam asa sunt cei care mi i.au dat in spital, cei de la mothercare nu sunt cu picior sunt ca si chilotii normali, dar eu cand ii trageam pe mine simteam ca mi se rup, apoi prefer ceva sa ma stranga mai bine, asa.mi place mie
si papuci de unica folosinta am primit dar de data asta fara crocsii mei tot nu plec

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Bianka- din Bucur obor le-am luat. Daca nu le vezi intrebi pt ca sigur au, chiar daca nu sunt puse la vedere. Am vazut una cu o barza cu bebe in cioc, dar am zis ca 3 imi ajung.
Vio si am meu sta la calc si studiaza scheme pt diferite programatoare toata ziua si are 35 de ani.. Si nici nu e genul care vine cu flori ( ar fi culmea la cate am!!) sau cu prajituri, decat daca il sun eu sa-i zic. Nu mai il compara cu altii, si altii au defectele lor. Sotul unei preitene ii aduce mereu flori si bomboane dar are pretentia ca atunci cand vine el acasa mancare sa fie pe masa pusa si calda. Asta indiferent de cum se simte ea sau cata treaba a avut in ziua aia. Eu macar stiu ca poate sa-si puna si sigur sa mamance sau sa caute ceva prin frigider daca nu am avut timp de gatit.
Andra- deci mai avem un liliac

Denisa, 22 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput