Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (355)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Roxana, te cred ca ti s-a parut mai grea nasterea lui Andrei...la ce greutate a avut el...de fiecare data ma tot gandeam la tine ce puternica ai fost.

Yaia, multumesc...ca intotdeauna vesela si cu chef de viata. Asa e...durerile le uiti si ramane ce e mai frumos...comorile de nepretuit.

Erina, Greyeras, marunzika

Teodora, multumesc. Ma bucur ca ti-a placut povestirea si ai "trait" cu mine nasterea

Crishtina cu Robert(09.09.2007)
& Nicole (18.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
Esti tare calda si transmiti necenzurat tot ce simti


Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii



Cred ca partea subliniata un pic cam mult!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancasilv

Neata la prinz si de la mine. Ce faceti, sper ca toata luma este mai bine decit sapt trecuta.
Nana, sanatate multa Andreiutului si mamicii lui greu incercate. Va imbratisez!
Am fost si noi ieri la parada, n-am ajuns la Arcul de Triumf, am stat pe Kiseleff la restaurantul Doina. A fost super, am vazut si bine, nu a fost nici prea aglomerat, copii s-au urcat pe tancuri. Frumos chiar si pentru noi, caci era prima data cind mergem. Vlad a fost incintat de tancuri. In rest ne-am tinut doar de petreceri, simbata la ziua unui baietel Andrei (am ajuns acasa la 12 noaptea), duminica la fratele meu si luni a fost ziua sotului. Asa ca Vladut cinta non-stop la multi ani si imi cere in fiecare zi tort. Este un dragalas si ma topeste cum vorbeste si vad ca evolueaza.In fiecare zi spune cite ceva nou si face propozitii din ce in ce mai lungi.Offf, ca drag imi mai e!
Vorbeati de masuratori. Dudu are aprox 13kg si 90 cm, ceea ce mi se pare super ok (nici noi nu suntem prea inalti, asa ca nu pot sa cer prea multe la capitolul asta). Toti copii sunt bine, important e sa fie sanatosi, ca kg si cm au timp sa cistige.
Cam atitea de la noi, sint super adormita si vad ca deja cola nu mai are nici un efect, cred ca in curind o sa-mi pice capul pe birou.
Va pup si va urez o saptamana (ce a mai ramas din ea) excelenta!

anca, mami de Vladut... 06.10.2007


Super noutatile despre cretulinul blond!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Cu mare placere mi-as dori sa ne intalnimTinem ,,aproape'' si vedem cum evolueaza copiii,apoi fixam o iesire intr-un loc de joaca combinat cu un papa bun,vedem noi,sanatate sa fie!

Si apropos de papa bun,tocmai ce-am balotat(de la cofetaria Maria):
-un profiterol;
-un parfait de cioco;
-o praji Viena;
-o miniamandina;
-o minichoux-a-la-creme;
-un miniecler cu ness....

Vai de tartanul meuuuuuu

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii



Teodora,neparat ne vedem. Noi tot iesim pentru ca sa cum iti spuneam iincerc sa compensez drumurile acestea dese si schimbarea de casa cu a-i oferi Dariei noi si noi experiente.

Desi ma astept sa iau bobirnace sa stiti ca oferta de distractii pentru copii si adulti cu copii in Bucursti e limitata. Si aici ma refer comparativ cu alte orase ale lumii unde mergi fara grija la piscina, au zeci de parcuri tematice si de sarbatori frumoase.

Sa iti fie de bine desertul. Asa de pofta cind am citiot am mincat doua miini de cereale fitness-care numai fitness nu suntdar sunt deajuns de dulci...

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui greyeras

Buna fetelor!

La pempersi am renuntat definitiv ziua mai ramane sa vedem cum facem noaptea, deocamdata nu o stresez, vad ca sunt nopti cand se trezeste cu pempersul uscat. Apropo cam de o saptamana iau iesit pe piept niste bubite mici ca o iritatie, dar pe o suprafata mica , iar acum sunt uscate si nu stiu cu ce sa ii dau, aveti idee cam despre ce este vorba?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)




Bravo Adelina, nici nu ma ateptam la altceva!Despre bubite poate e doar o iritatie sau de la transpiratie, zici ca s-au uscat? Ar trebui o crema gen Trixera. frumoasei dulci si mamicii la fel!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui greyeras

Si apropos de cadouri am fost luni prin Carrefour dar nu ne-am putut hotari ce sa-i luam mandrei, mai o aveam si cu noi iar eu tin foarte mult sa nu vada ce va primi.

Ma duc sa fac niste paste cu pui sa pape fata cand se trezeste.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)




E dificil cu alegerea cadouriolor. Daria nu are foarte multe jucarii comparativ cu alti copii. la noi sunt si foarte scumpe iar de comandat pe net parca imi e frica. Intradevar e dificil de ales pentru ca noi ca parinti am dori ceva cu caresa se joace acum si de care sa fie super incintate!
Azi in parc am aflat ca ar exista truse medicale cu stetoscop care scoate sunete, lanterna, pager micut. Ei asa ceva ar incinta-o pe Daria. Eu vazusem numai din acelea normale.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Erina, daca as stii de unde se ia rabdarea asta zau as face stocuri. Eu stau prost la capitolul asta. Cat despre cumparaturi, pai cred ca iesiti si voi destul de des ca prea aveti poze din Mall. La Peek&Clopenburg nu ai gasit ce cautai?


Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


Te inteleg, mai ales dupa o zi de munca si responsabilitati! Si eu dupa doua luni de cind Daria nu mai merge alea 5 ore la gradinita am terminat rabdarea.

Cit despre cumparaturi iesim pentru Daria prin tot felul de locuri. Am mai scris ca cel mai frumos cadou pentru copilul tau este sa il duci undeva unde nu a fost niciodata.

O sa incerc la P&C dar acum vreo 3 saptamini nu aveau nimic de genul acesta.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora


Ca mascara,Lancome-ul e invincibil,Fatale!


Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii



Subscriu!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007


Trebuie sa incerc si eu. Acum am unul de la o casa cu G. Asa si asa multumita.

Ma gindeam cu comanda mea ca mi-am gasit tocmai de sarbatori cind disparcele mai multe pachete

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Multam Erina, mi-ai adus aminte de Avene Trixera, in sarcina am folosit pentru ceva asemanator.
Cat despre cadouri da este cam dificil, initial am spus ca ii luam Thomas si un plus Mickey Mouse, dar intre timp a primit Mickey si Winnie Pooh si de trenulet nu mai este incantata, de fapt nu prea e incantata de nici o jucarie, ea e mai mult cu cartile si puzzle-urile. I-am luat si cartile cu puzzle si le face si le desface toata ziulica. Oricum orice ar fi trebuie sa fie surpriza.
Ma oftic un pic ca nu-i place deloc sa se joace cu papusile, asa aveam multe idei. In carucior nu plimba de cat jucariile de plus si din astea avem casa plina.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marunzika
Erina sunteti o familie foarte frumoasa . I-ai taiat iar din breton Dariei? Energiei ii creste tare greu/incet parul.

Ieri ma uitam cu Puppi pe cartea electronica si ii spun ca aia e cioara, iar ea-mi spune "Ich hab' auch (si eu am) ceara" si-mi arata cu degetul in ureche!

O seara linistita va dorim!


Yannisa Milena
24.08.2007



Maruntzica multumim! Da, Dariei i-am tuns, cu plinsetele de rigoare, bretonul la coafor in PN. Ii creste repede desi nu e foarte des. Eu as vrea sa o tund din nou scurt dar se opune tati.
Nici ea nu suporta clamele desi mie mi-ar placea sa il tina prins intr-o parte. E foarte incapatinata si cu ce pune pe ea. I-am luat un set caciula cu fular bestial si nu il vrea neam.
Amatoarelor de cumparaturi de hainute-magazin Sam, nou deschis in Plaza Romania. O sa le porteu ca si asa ii sunt maricele.

Merg si eu sa vad filmuletul. Cam stu ce sa ma astept. Yannisa e foarteisteata si dulce!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput