Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*17*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ciao dragelor.
Noi de 2 ore suntem si de cand s-a trezit a inceput cu vorbaraia si tot vorbea si radea mai bine jumatate de ora cu ochii la draperie. Nu stiu daca v-am aratat pozele cu luminita din dormitor , poze facute cu aparate diferite dar apare cateodata o luminita ...
Acum a papat si cred ca e ora de putin somnic.

V-am citit si nu mai stiu ce am vrut sa zic , dar revin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

gata! mi-a adormit si mie puiul! ca azi noapte, daca am servit o singura gustarica ne-am trezit cu chef de vorba astazi

asa...

Claucia
la multi ani!!! sa ai o zi minunata alaturi de familia ta draga si frumoasa!

sa ne traiasca sanatosi si voiosi toti dovleceii pufosi aniversati astazi!

Monis am vazut ca a mai pus Maria linkul cu siteul unde arata modalitati de folosire a wrapului..eu de acolo am invatat! cum spunea si Maria, perseverenta este cheia! acum, eu nu stiu de care wrap ai tu..noi avem the sleepy one si scrie la instructiuni ca trebuie sa-l leg cat mai strans de mine si ca nu trebuie sa las loc pentru copil..pt ca materialul este suficient de elastic; o sa-ti iasa pana la urma, ai sa vezi;
ce tare este sotul tau! este deja super bine echipat, ii mai lipseste motorul..feelingul meu este ca il va avea pana la urma;
si..am uitat sa spun ieri..mi-a placut ce ai scris despre Rares in povestea nasterii: scurt si cuprinzator! suficient ca sa ne dam seama ca este un om minunat;

ce mai era?

Ioana tu intrebai despre cadoul de la Mosu'..pt pui? sau pentru noi? Anei i-am luat deja o salteluta de activitati; barbatul meu a spus ca fiecare primeste cadou in functie de marimea incaltarii...da' de unde! las' ca pune mama cizmele ei inalte la usa si scrie "ana" pe ele..poate baga Mosu un bouncer acolo (nu se va intampla cu siguranta..eventual, vine un ingeras in ajunul Craciunului cu el..eventual)
grig cred ca va primi o pereche de manusi groase sau un cutit de bucatarie mai smecher (din acela cu lama lata), ca tot ii place lui bucatareala (si incearca sa faca manevre profesioniste ca aia de la tv)..suna cam sadic treaba cu cutitul, nu? (no! trebuie sa fim si practici)
Mosule! eu vreau un sutien (de la Skinny, Mosule!..din acela cu dungulite bleu) PS:cateodata grig mai citeste forumul de la serviciu
voi ce cadouri luati?

Nela

am citit ca puiul mariei doarme tot mai mult! bravo cretzule!

no, ca s-a trezit!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

ma bucur teribil ca este activa domnisoara ta. cred ca facuse un repaos, asa, ca de ziua nationala. a auzit ea la TV ca nu se munceste

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa
ioana de Craciun ii iau asa leagan electronic(ca tare am ravnit la ale voastre) set caciula fular manusi si botosi, salopeta de plus, o papusa de plus(aia imi place mie mai mult) si cateva jucarioare niste cutii de lapte si vre-o 2 baxuri de pampers.
Dar tu/voi?


leagan as fi vrut si eu sa-i iau (v-am intrebat ca sa fur idei, va dati seama, nu?). am vazut unul care se poate folosi pana la 3 ani (se transforma din scaun de nou nascut, scaunel de masa si spoi scaun normal). i.am cumparat deja un costum de mos craciun o frumusete si un body cu mesaj pentru bunica-sa (ce smechera sunt si eu ) va pun si niste poze mintenas daca vreti!

Ioana de Carol Ioan

Pataniile noastre

Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

selen, eu asa incet incet am inceput sa ii mai ridic putin carutul, sa il pun pe o perna sprijinit doar de la mijloc in sus iar funduletul sa fie pe canapea. Nu il tin foarte mult dar trebuie pus din cate stiu eu.

De Mos Nicolae eu i-am luat un set de 3 cd cu muzica pt copilasi, o jucarioara multi-task iar de Craciun i-am comandat un fash overall (ca ce aveam si ce-am primit nu-s bune ) si niste body speciale de craciun, un clopotel rosu care clincane frumos, jucarii va primi de la toata lumea in mod cert dar sigur o sa ii iau si o jucarie. Doamne, abia astept Cat am mai plans Craciunul trecut, asta va fi cel mai frumos din viata mea. O sa fac brad mare (sunt disperata dupa brad in casa si sa fie mare si bogat ) Sunt curioasa cum va reactiona la luminite va avea deja 4 luni dragu lu mama...

Aseara au fost finii pe la noi si i-au adus o omida care canta, are 1,2,3, culori etc. Eh, baiatul meu este total fascinat de ea ... dar pana dau drumul la muzica.. atunci incepe si urla. De ce? Am o banuiala ca din cauza ca e in engleza. Faza este ca am mai incercat intr-o zi sa vorbesc eu cu el in germana si tot asa a inceput sa urle. Ma gandesc ca nu e doar o coincidenta...




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

mai zic ceva..

uka multumim frumos! ne-ai facut o surpriza tare placuta!
am mai admirat fetita voastra aseara! este o minune scumpa! si ce cumintica a stat la botez! si imi place ca ii faceti multe prim planuri! (asa-i ca este un aparat foto mai smecher?!!)

Mesaj de la Andre:
"Sublima durerea de sfarcuri, de brate, de shale, cand pe langa astea gangureste o printesa. Mi-e dor de voi, va pup"


Ioi!!!! ce frumoooos!!!
pupam si noi mamica si printesa scumpa!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ladies, am o dilema! Ce e mai eficient pt bebe, vibratiile sau leganatul?Vreau sa iau un leagan si nush de care.



de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Monica, ce cadouri frumoase!

Si adevarul e ca-l inteleg pe Atomix c-a plans cand a auzit germana..e o limba imposibila, pentru nemti facuta..


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Raluca am auzit ca sunt bebelusi (destul de multi) carora nu le plac vibratiile..si Nela zicea;

Monica, ce cadouri frumoase ai luat tu pentru pui! pot sa intreb ce CD-uri sunt?

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Ladies, am o dilema! Ce e mai eficient pt bebe, vibratiile sau leganatul?Vreau sa iau un leagan si nush de care.
de Natalia (03.09.09)


eu cred ca leganatul (dar exista riscul sa se obisnuiasca si sa nu mai adorma altfel). cica vibratiile imita mersul cu masina

cat despre ce vreau eu de la Mos... hmmm.. as dori o pereche de blugi... noroc ca Mosu' meu nu citeste forumul ca mi-ar da cu celelalte perechi de blugi exact in cap!
da' daca tot sunt la capitolul intrebari... pentru consortii dvs. vine Mosu'??? idei, va rog (dar nu camasi/cravate/pulovare/pantaloni/incaltari/machete de jucarii /masinute)

Ioana de Carol Ioan

Pataniile noastre

Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Monica se pare ca Dragoselul are caracter de pe acum.Bravo lui.
pe Andre si printesa ei Chiara
Raluca chiar nu stiu ce sa-ti recomand.Eu ii iau leagan

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput