Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*17*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata dragele mele
Se repeta istoria de ieri...salut si anunt ca nu pot sta (motiv,una bucata copil care are ce are cu ma-sa cand o vede pe scaun ) si ca incerc totusi sa recuperez....azi sper sa-mi iasa ca ieri,ioc

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza!

A dormit fata mea pana la 10.30 si eu tot la felu fost ceva mufari in timpul noptii, dar 12 ore totusi e super bine!

Iulia, daca vezi ceva schimbat la fetitza mai bine mergi la medic. Poate avea o zi mai posomorata sau cine stie, o deranjeaza ceva.

Monica, sper sa nu fie nimic cu Atomix! Ma uit acum la Natalia si ea are asimetrie la ochisori, unul e mai micut. Dar stiam ca asta e firesc.

Si noua ne-a venit raspuns de la celulele stem, se pot folosi pana pe la vreo 70 kg. Sper totusi sa nu fie vreodata nevoie.


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza fetele
Nela as vrea sa te insotesc la cafea, dar ursoaica mi-a adormit pe picioare si nu vreau s-o trezesc ca dup-aia e maraita....asa ca mi-o fac mai tarziu, cand oi putea...

Santorini te anuntam cu siguranta, am si nr tau de tel...si poate vine si Happy_uka, mai ales ca ne-a facut o surpiza asa placuta !
f frumoase colajele, si eu una ma bucur ca am scapat de alesul pozelor, ca tot nu ma hotaram, asa stiu ca ea a fost obiectiva si a ales ce i-a placut A, si o propunere, ai putea sa le trimiti pe mailul comun, ca sa ni le putem salva si noi?? multumim frumos!

Claudia multumim, da, e prima data cand o imbrac in rochita, pana acum n-am prea avut ocazia....noi stam mai mult in pijamalute in casa, si pt ca o scot afara in curte, nici macar atunci nu o gatesc....si oricum ei nu-i prea place s-o imbrac/dezbrac, asa ca evit manevrele de genul asta cand nu e absolut necesar...
ma bucur tare ca IUlia e mai bine!

MAnga deci zici ca pana la urma tot wrapul e mai bun...of, dar pana ma hotarasc eu o sa inceapa sa mearga Ebru si n-o sa mai vrea in brate

Luci eu cred ca sunt mai putine manechine in odisee decat d-astea ca noi mai pufoase, asa ca nu te mai gandi la asta, suntem niste "bele si rachitoare" toate!



VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Monica si Ebru are un ochisor mai mic, nu se vede tot timpul, dar asa l-a avut de cand s-a nascut (chiar atunci era si mai accentuata diferenta..)...nici nu mi-a dat prin cap sa caut pe net ce ar putea inseamna, m-am gandit ca va fi doar o problema de estetica....

Claucia, LA MULTI ANI! SA FII SANATOASA SI FERICITA, SA TE POTI BUCURA DE FAMILIA VOASTRA MINUNATA!

fetelor, in newsletterul de la babycenter scrie ca ar trebui sa incepem sa punem bebeii in fundulet pe la 3 luni...eu ma gandesc, nu e oare prea devreme, pt coloana lor? eu la ideea folosirii balansoarului am renuntat deocamdata, ca sta prea in fundulet si nu cred ca e pregatita pt asta, chair daca isi tine bine capul....voi ce ziceti, ati inceput deja sa-i puneti in fundic??

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Fetele vad ca s-a trezit a mancat acum ceva mai mult 100 mll la o ora jumatate a urmat o serie de plnas si acum sta cuminte in patut.Nici nu stiu ce sa mai zic.Pentru orice eventualitate ma voi duce la un contril maine si asa scp de stres.cu ocazia asta voi afla si ce fac in legatura cu vaccinul

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

neata doamnelor

ati fost foarte vrednice ieri cu scrisul... asa, ca de ziua nationala! cand eu nu am avut internet aproape toata ziua

iulia consulta medicul daca ti se pare ca este ceva in neregula!

noi luam 5ml de lass baby pe zi, doar doar facem kk. nada... zip... nimicuta nimicuta. el pare fericit asa ca nu stiu ce sa mai cred. in cartea lui capraru zice ca nu conteaza numarul scaunelor ci consistenta lor. acuma de unde sa stiu eu consistenta daca nu ne-am vazt inochi

dupa 2 zile de sarbatoare (ca, deh, n-a sa fac treaba chiar de pe 1) azi am zi casnica... spalat, calcat, aspirat etc etc

vad ca nu sunt singura care are pofta de dulciuri.. eu, care n-am mancat dulce in viata mea! daaarr o pacalesc (pe ea, pofta) cu fructe crude... pana acuma n-am scapat decat la vreo 2 biscuiti de ovaz. si am cumparat niste napolitane dietetice... nu chiar bune, nici chiar dulci dar merg.

voi ce luati cadou de Mosu'??



Ioana de Carol Ioan

Pataniile noastre

Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

neata doamnelor

ati fost foarte vrednice ieri cu scrisul... asa, ca de ziua nationala! cand eu nu am avut internet aproape toata ziua

iulia consulta medicul daca ti se pare ca este ceva in neregula!

noi luam 5ml de lass baby pe zi, doar doar facem kk. nada... zip... nimicuta nimicuta. el pare fericit asa ca nu stiu ce sa mai cred. in cartea lui capraru zice ca nu conteaza numarul scaunelor ci consistenta lor. acuma de unde sa stiu eu consistenta daca nu ne-am vazt inochi

dupa 2 zile de sarbatoare (ca, deh, n-a sa fac treaba chiar de pe 1) azi am zi casnica... spalat, calcat, aspirat etc etc

vad ca nu sunt singura care are pofta de dulciuri.. eu, care n-am mancat dulce in viata mea! daaarr o pacalesc (pe ea, pofta) cu fructe crude... pana acuma n-am scapat decat la vreo 2 biscuiti de ovaz. si am cumparat niste napolitane dietetice... nu chiar bune, nici chiar dulci dar merg.

voi ce luati cadou de Mosu'??



Ioana de Carol Ioan

Pataniile noastre

Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

In primul rand...
La multi ani Claucia!!!!

Nela,multumim de intrebare,suntem bineIeri am plecat la nasu' ( a fost super ca era si maica-sa pe acolo si a stat ea cu copiii iar noi ne-am "destrabalat" in voie).Apoi am venit acasa,am adus-o si pe ea cu noi (stam usa langa usa),am lasat-o cu copiii (iar...am mare noroc cu ea,cum sta aproape,vine zilnic la noi si mai sta cu copiii,il mai duce pe Alex la ea ca are caine si el e tare incantat,il mai duce la curte la soacra-sa...un adevarat ajutor pt mine) si cum ziceam,am lasat-o cu copiii si noi am iesit in oras la artificii,ne-am plimbat de mana 2 oream povestit vrute si nevrute,am papat amandoi vata de zahar...tare fain a mai fost

La multi ani si puisorilor care se sarbatoresc azi

Si by the way,Nela,tare bine-ti sade asa tunsa,ai asa un aer freshsuuper

Am vazut si pozele cu David si Soniaoare cand l-oi poza si eu pe Razvanel cu vreun coleg/-a de odisee ?

Am vazut si foca vorbareata.razvan cand e in toiul "convorbirii",daca vede camera,muteste pe loc.Dra eu sunt un pic mai smechera decat el si pun camera sa filmeze undeva sa n-o vada,si ne apucam de conversatie

Luci,intru si eu in clubul tau,cel al Gogosicilor Pufoase..rad eu rad,dar tre' sa ma apuc serios de slabit ca nu se mai poate asa

Monica si eu am recunoscut copilasii...numai ca pe al meu nu l-am "recunoscut" pe acolomotivul,logic,am uitat sa trimit poza.Poate data viitoare,se mai indura Uka sa mai faca un colaj cu copilasii mamelor uituce

Blanka,ti-am vazut "atletul",ptui pe el ce miscari precoce face

Uff,ca mai aveam multe de zis,dar deja i s-a terminat copilului ceaiul din sticla si gata si portia mea de net
Revin cu ce mai aveam de zis la urmatoarea portie de ceai


Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Santorini te anuntam cu siguranta, am si nr tau de tel...si poate vine si Happy_uka, mai ales ca ne-a facut o surpiza asa placuta !
f frumoase colajele, si eu una ma bucur ca am scapat de alesul pozelor, ca tot nu ma hotaram, asa stiu ca ea a fost obiectiva si a ales ce i-a placut A, si o propunere, ai putea sa le trimiti pe mailul comun, ca sa ni le putem salva si noi?? multumim frumos!


Buna !!
Unde sa vin?? Va intalniti fara mine? Vin cu placere unde va intalniti.
Ma bucur ca v-a placut surpriza, din toata inima am facut-o. Inca mai caut poze in capitolele trecute, nu-s chiar multumita de ce a iesit, dar ieri a adormit buculica in brate si am prestat..
Daca am omis bebelusi, imi cer scuze si astept pe mailul comun sau aici un link , trebuie sa fie prezenti toti la panoul de onoare, nu?
Iar am dormit 8 ore!! Mi se pare un vis, nu pot sa ma obisnuiesc cu ideea
Cu ochisorii si noi am avut probleme, dar am renuntat la antibiotic (Dobratex) si pun doar ser fiziologic in fiecare zi si gata problema.
Gata pauza, aud sirena.
Va pup!


Uka, cea mai fericita mamica
Printesa noastra Carina! .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

gata fetele vad ca si-a revenit este in mare forta nu-i mai sta cracutele lu mama iubite..Imi vine sa o mananc acum pe loc.
ioana de Craciun ii iau asa leagan electronic(ca tare am ravnit la ale voastre) set caciula fular manusi si botosi, salopeta de plus, o papusa de plus(aia imi place mie mai mult) si cateva jucarioare niste cutii de lapte si vre-o 2 baxuri de pampers.
Dar tu/voi?

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput