Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*17*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Raluca, ziceai de amazon.com..ca anumite chestii le livreaza si in Ro..daca gasesti un bouncer ce-l trimit si la noi, ma tragi si pe mine de maneca te rog frumos?!!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Pai sa va spun pe ce criterii am ales eu leganusul.

In prima faza cautam ceva cu luminite si vibratii pentru perioada de urlete. V-am aratat candva un bouncer care in momentul in care bebe era nervos si dadea din picioare se activau luminitele de deasupra capului , iar bebe ar fi uitat de nervi fiind captat de luminite. Dar eu vroiam si un leagan pe langa ... si cum nu imi permiteam 2 chestii diferite am zis sa fie ceva 2 in 1 sau 3 in 1.
Ce nu mi-a mai placut ca majoritatea leganushelor sunt pana la 9 kg si cum foca cantareste deja peste 7 kg ... Si a venit raluca_u cu sfatul care m-a facut sa iau o hotarare imediata :"ia un leagan de la Graco ca sunt pana la 11- 13kg"
Si asa am redus lista cautarilor , sa fie pt kg mai multe , sa se legene si sa vibreze eventual sau sa aibe luminite.
Asa am ajuns sa comand www.1stbabyshop.co.uk/catalogue/swings/3144.php" target="_blank">Graco Swing n Bounce - Dots care se leagana in 6 viteze , are jucarele si oglinjoara atarnate (oglinda a vazut-o in prima faza) , vibreaza , are melodii si sunete din natura , are masuta , are jucarele pe masuta , scaunul se detaseaza foarte usor cu copil cu tot se poate face scaun/bouncer separat care vibreaza si ce e cel mai important e pana la 13kg si il poate folosi pana la 3 ani zic eu

Acum depinde de ce isi doreste fiecare. Este o oferta foarte mare si foarte variata pe piata care satisface toate nevoile.
Acum va doresc mult succes si nervi de otel la ales leaganul/bouncerul potrivit.
Eu am avut nevoie de mai bine de 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Ioana chiar nu stiu ce sa-i iau.Probabil ceva de care are nevoie nu ceva simbolic.Noi asa am facut mereu.Acum cateva zile se vaita ca este mereu mizerie in masina asa ca eu cred ca-i voi lua un aspirator pt masina si un ambipur sa-i miroase meru..Tu/voi?
Iar eu as vrea muuulte.

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Am vazut si eu o multime de bebei frumosi sa ne traiasca dovleceii sanatosi! Imi cer scuze ca nu nominalizez dar uneori nu mai ciesc textul...So
Blankar, te rog da-mi numarul de telefon al dnei din Szeged.La Ilie am fost cu Andreas cand a fost nou nascut, uitasem de el.
Aida, cum se numeste doctorita recomandata?ai si un numar de telefon?
Azi incerc cu colic baby de la erbavita.Eu tot la ore fixe ma trezesc noaptea,ziua nema somn,tot asa din ora in ora.Face kk odata la doua zile oare asta e cauza?
va pup, revin mai tarziu

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Aida este faina treaba! de pe situl asta l-ai cumparat? trimit si in Ro?
pretul mi se pare... ok..adica, daca as lua bouncerul din magazinul din mallul nostru as da vreo 3 mil si ceva..si este numa' bouncer!

aaa..mi-am adus aminte ca l-a trimis Lucia, nu? asa parca ziceai ieri

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

cat despre ce vreau eu de la Mos... hmmm.. as dori o pereche de blugi... noroc ca Mosu' meu nu citeste forumul ca mi-ar da cu celelalte perechi de blugi exact in cap!
deci m-ai terminat

Eu deja am facut o referire asa mai mult decat subtila la dl sot si a zis ca sunt nesimtita ... asta pt Mos Craciun.
Cat despre ce sa cumpar eu pt sot sunt sigura ca isi doreste un chopper , dar mai accesibila e o bormasina , acum nu mai stiu care i s-a stricat. Aia de dat gauri sau aia de insurubat , dar aflu eu
Iar pt Erik mai am 2 chestii trimise de Luto pe care nu le-am scos la interval www.vtechuk.com/products-and-accessories/47303-crawl-and-learn-bright-lights-ball/" target="_blank">Crawl and Learn Bright Lights Ball si www.mothercare.com/Mothercare-Activity-Rattle-Garden/dp/B002HZHJDM/sr=1-433/qid=1257623656/ref=sr_1_433/278-5065031-8616014?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42874041&mcb=core" target="_blank">ceva de genul asta doar ca e mult mai faina , se lipeste de masa cu o ventuza si are niste animalute care stau intr-o morisca care sper eu o sa o faca sa se miste ...
... si o sa mai gasesc eu ceva . Deci astea de Craciun.

De Niculash habar nu am ca doar e mai aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Referitor la leagan eu il am pe asta
http://www.mothercare.com/Please-Look-After-Me-Rocker/dp/B002HHP1L2/sr=1-4/qid=1259750249/ref=sr_1_4/275-3253574-0523544?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44388031&mcb=core

l-am cumparat de la mothercare. Pentru mine este foarte OK pentru ca il iau peste tot in casa pe unde stam noi, il pun pe scaun, pe canapea, pe jos. Are mai multe pozitii la scaun si pe bara ii pun diverse jucarele. Pe Andreea o intereseaza cel mai mult sa fie prezenta unde suntem si noi, sa ne vada nu prea sta singura, deci e esential sa fie usor de transportat. Eu il folosesc de cand avea 3 saptamani.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Aida, ce fain e! Si complex!

So, ma uit de Graco acum, macar am restrans un pic aria.


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Dana, setul de cd-uri se numeste Copotelul magic, sunt majoritatea cantecelor si jocurilor copilariei pe el si sunt cantate de vedete gen Smiley. VReau sa-ti spun ca au ales numai cantareti cu voci calde si placute, este f frumos.

EU mi-am trimis odorul la plimbare cu finutza iar eu ma apuc de spalat baia!!!




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ce parere aveti de asta

http://www.youmago.ro/gallery/view/404000/683869


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput