Sezatoarea canadiana (163)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

oana nu stiu ce sa raspund dincolo, dar multumesc pentru link-uri; le-am trimis verisoarei mele
hi hi hi, acum 3 ani eram deja 'indusa'
donia multumim
stephanie ma ajuta la tort 'it's my birthday cake, isabelle I'm going to give you a slice'


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

mamaana La multi ani pt fetite si din partea noastra!

Si in avans pt maine

La multi ani, Yasmine!!!!!!!!!
Khristin sa-ti creasca fata mare si sanatoasa ca desteapta e deja. O imbratisare de indragostit plin de dor din partea lui Tony.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

mamaana sa-ti traiasca fetele si sa va aduca numai bucurii
¨
Stephanie

Isabelle

Simo si eu mi-am propus sa ajung la concert. Am primit invitatia de la o vecina de-a mea care este in corala dar anul asta fiind insarcinata cu termenul chiar aproape de data concertului nu va putea participa. Oricum am de la ea un CD cu inregistrari mai vechi si canta tare bine.


"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Happy birthday, Stephanie !!

Happy birthday, Isabelle!!


MamaAna, sa iti traiascaprintesele si sa va aduca numai bucurii alaturi de fratele lor.

A, eu n-am dormit toata noaptea dar sunt fericita.

Sora-mea tot Ana, a nascut azi la 7 dimineata ora din Ca o fetita sanatoasa si frumoasa !!
Are 2,700kg, si tipa tare, dupa cum mi-au povestit.

M. zice ca am nascut a treia oara, am stat pe telefon cu sora-mea si maica-mea toata noaptea. Ma intreba dimineata daca sunt obosita.



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Cristina, sa-ti traiasca nepotica!!! Cum o cheama?

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

cge, felicitari pentru nepotica! Refacere rapida, si mamei, si tie

mamaana, faci cate un tort pentru fiecare?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Multumesc de felicitari.
O sa le arat mesajele.

A, referitor la nume, nu e greu: Bianca
Alexandra Bianca

Asa ca ptr maica-mea e simplu: 2 nepoate: Anca si Bianca.
Plus unicul Victor.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Citat:
citat din mesajul lui cge
Asa ca ptr maica-mea e simplu: 2 nepoate: Anca si Bianca.
Plus unicul Victor.[/i]


Pana o sa vina si al doilea nepot, poate tot Victor Si la C. in familie sunt doua verisoare pe care le cheama Malina si Madalina...

Foarte frumoase numele! Bianca a fost si printre favoritele mele pentru mult timp.

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Lorelaim, ce bine ca te vad! ma bucur mult ca printesa Gabisor a mai crescut si seamana tot mai mult a printesa si nu a purcelus tavalit in noroi :)
Sper ca sotul tau sa scape cat mai intreg din toata aceasta nebuneala de criza!

Mamaana: la multi ani pentru printese! Ce greu si frumos trebuie sa fie cu 2 fete! Sa iti traiasca, sa fie sanatoase si sa va bucure inimile!

cge, si din partea noastra multa sanatate pentru noul membru al familiei extinse: Bianca un nume tare frumos! Sa va traiasc, sa fie sanatoasa si mancacioasa!

eu ma retrag in pestera mea...de unde va citesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Buna,
Ma primiti si pe mine la voi in sezatoare? Eu sunt noua aici in Canada, de 5 luni. E cam grea acomodarea, dar sa speram ca trece cu timpul. Am postat pe alt topic niste impresii si fetele m-au indrumat aici la voi.
Voi cum ati trecut peste perioada de acomodare? La noi e tare ciudat, o zi sunt cu moralul sus, a doua zi down.
Piticii (6 ani si 4 ani) sunt ok, la scoala nu sunt stresati, e o joaca pentru ei,desi inca nu au invatat limba.
Am observat multe fete din Montreal pe forum. Noi stam in Toronto.




Mergi la inceput