Piata Universitatii 2009

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Diseara mai mergeti?

As incerca sa ajung si eu....

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

si mie mi se pare super trist ca Paturca and Co il apara pe basescu.
dar eu am fost in Piata universitatii chiar daca aveam 10 ani, seara de seara, si daca s-au strans toti aceeasi, nu pot sa nu fiu sentimentala si sa nu "tin cu ei".

Mie iliescu imi provoaca o greata metafizica greu de descris, nu voi merge la vot pt ca nu-mi permite sanatatea, dar asta e o solutie, pt ca nici pe basescu nu-mi vine sa pun stampila.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Eu aveam 14 ani si mergeam cu mama in Piata Universitatii :)

Bunica, Dumnezeu s-o ierte, a pastrat 50 de ani poze cu Regele Mihai si Regina Maria si le scotea din 'tainita' odata pe an, sa ni le arate. Si la revolutie isi indemna fetele sa iasa in strada. Si altii au luptat, ca si ea, cum au putut pentru a nu fi abrutizati de plaga rosie.

Da, probabil unora li se par patetisme invechite, dar pentru ea si pentru multi altii, macar o mana de oameni nu trebuie sa nu uite. Si cat timp mai traieste cine stim noi, acesti cativa nu au voie sa voteze cu partidul al carui "presh de onoare" este el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Bunica, Dumnezeu s-o ierte, a pastrat 50 de ani poze cu Regele Mihai si Regina Maria si le scotea din 'tainita' odata pe an, sa ni le arate. Si la revolutie isi indemna fetele sa iasa in strada. Si altii au luptat, ca si ea, cum au putut pentru a nu fi abrutizati de plaga rosie.


Probabil ca bunica ta ar avea (sau nu) aceeasi opinie despre manifestatii cu cea a d-nei Doina Cornea: Îmi amintesc de mineriade, e un gest disperat al presedintelui

http://www.mediafax.ro/politic/doina-cornea-despre-manifestatii-imi-amintesc-de-mineriade-e-un-gest-disperat-al-presedintelui-5146409/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Roxana, ce spune Doina Cornea ma jigneste profund pe mine, cetatean al Bucurestiului si nu-i face deloc onoare!
Nu sunt membru al niciunui partid, nu simpatizez cu nici un partid, vreau doar sa scap de sleahta lui Iliescu! Simplu!
Si aseara nu am fost in piata din motive strict obiective! Dar in seara asta sper sa ajung!
Si nu, nu am casca de miner si nici vreo bata ascunsa in poseta!
Jalnica scuza inventata de psd-ei, cum ca ar fi Basescu in spatele manifestatilor! Chiar atat de orbi sunteti? Deschideti odata ochii!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej
Si cat timp mai traieste cine stim noi, acesti cativa nu au voie sa voteze cu partidul al carui "presh de onoare" este el.



Apropos de chestia asta, ma intreb cu cine au votat in 2000 cei care tot apeleaza la argumentele astea de santaj sentimental. Va amintesc ca atunci au ajuns in turul II Iliescu si Vadim. Eu una nu l-am votat atunci pe Iliescu, mi-am rezervat 'onoarea' asta pentru acum. Eu zic ca invocand existenta precedentului am voie si eu sa-mi exercit dreptul de a vota o data in viata cu comunistii lui Iliescu (chiar daca si eu chiuleam de la ore sa merg cu ai mei in Pta Universitatii). Voi puteti sa ii votati pe ai lui Base. E totusi democratie, cred ca am voie sa votez cu cine vreau, nu?

Atunci nu m-am temut de Vadim, chiar m-ar fi amuzat teribil sa iasa presedinte. Acum nu mai vreau circ, m-am mai maturizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Direct din Piata Universitatii

Meeting organizat de PDL. Nu a aparut la tembelizor pentru ca reporterii au fost evacuati pasnic

Dar PDL nu are nici o legatura cu piata universitatii. E doar o chestie inventata in campania electorala.

Ca si tepele puse de Basescu in 2004. Nu a fost nimeni tras in teapa, alta chestie la rind

Edit: Revolutie sau vot

"Cestiunea la vot se transeaza nu în strada. Ca daca ne luam la bataie ne scad aia ratingul de tara si murim de foame indiferent de culoare. Comunismul a murit! Nu-l mai dezgropati ca pute. De ieri a intrat Tratatul de la Lisabona în vigoare. Si pentru România. Suntem membri NATO si UE. Nu ne ameninta nimeni. Nu va lasati manipulati si mergeti la vot!"
[/url]

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Roxana, ce spune Doina Cornea ma jigneste profund pe mine, cetatean al Bucurestiului si nu-i face deloc onoare!


Vaaai, in ce lume traim.... Am trait s-o aud si p-asta, ca d-na Doina Cornea nu are onoare.

Ce usor se scutura unii de anumiti oameni, in functie de interesele politice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Direct din Piata Universitatii


Foarte bun link-ul, foarte trist ce se intampla...
Culmea e ca tot ei tipa "manipu_lare!". Deh, hotul striga "hotul!".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Asta i-a mai ramas lui Basescu, ca sa castige alegerile! Sa scoata agitatori in strada! RUSINE!!!


Mda....no comment.....de ce o fi intotdeauna Basescu de vina???....de ce nu putem considera ca acei oameni au iesit in strada din motive personale...si nu indemnati de cineva anume?
Daca ieseau unii si manifestau impotriva lui Basescu, sunt sigura ca nu mai comentai ca i-a instigat cineva...ci veneai repede si ne anuntai ca poporul nu-l mai vrea pe Basescu.
Offff...............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Direct din Piata Universitatii

Meeting organizat de PDL. Nu a aparut la tembelizor pentru ca reporterii au fost evacuati pasnic

...
"Cestiunea la vot se transeaza nu în strada. Ca daca ne luam la bataie ne scad aia ratingul de tara si murim de foame indiferent de culoare. Comunismul a murit! Nu-l mai dezgropati ca pute. De ieri a intrat Tratatul de la Lisabona în vigoare. Si pentru România. Suntem membri NATO si UE. Nu ne ameninta nimeni. Nu va lasati manipulati si mergeti la vot!"
[/url]

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Simona, tu chiar crezi asta????? Chiar crezi ca reporterii sunt evacuati in liniste daca nu sunt pro Basescu???? Dar pe antene si realitatea ce se intampla???? Chair crezi ca ieri au fost in Timisoara,. Brasov, Bucuresti, Targoviste etc numai agitatori PDL???? Crezi ca nu au fost si oameni indignati de ceea ce se intampla? Iar faptul ca ieri, 1 Decembrie, nu am vazut in direct nimic cu Basescu (cateva minute erau suficiente si ar fi fost absolut normal), INCA presedintele acestei tari, iar nu-ti spune nimic? Nu Basescu manipuleaza presa si incearca sa-i reduca la tacere pe cei care nu-i ridica osanale! Dupa 6 decembrie insa, daca va iesi Geoana, s-ar putea sa fie mari probleme cu libertatea de exprimare!

Roxana07, fara suparare, dar Alina are dreptate. Imi pare rau de Doina Cornea, dar prin afirmatia ei jigneste niste oameni. Si asta incepe sa semne cu "cine nu e cu noi, e impotriva noastra, noi avem intotdeauna dreptate!". Ghici in ce perioada era asa?

edit: am corectat un cuvant, scuze.

Mergi la inceput