Piata Universitatii 2009

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

daca pesedistii cica n-au ultrasi, ai lor cum se numesc? un nume mai neaos, presupun, ca doar geoana-i impotriva importurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag
conchita, esti dezinformata. Sau nu-ti mai aduci aminte si amesteci lucrurile. Si nu se mai intelege ce spui. Geoana a intrat in politica in 1998 (conform propriilor declaratii). Ciorbea a condus guvernul Romaniei intre 12 decembrie 1996 si 17 aprilie 1998. Dar da bine la public sa-i pui pe toti intr-o oala si sa strigi ca s-au amestecat, chiar daca n-au legatura.


Geoana a fost ministru de externe inainte de 1998, ma indoiesc ca in calitate de apolitic. Ciorbea a fost primarul Capitalei si apoi premier, cu Basescu de coada lui in permanenta, starnind scandaluri nationale si, da, destabilizand!

Citat:
Si Basescu chiar n-are legatura cu aducerea minerilor. Nu a dat nici trenuri si nici autobuze.


ba are. 1991, caderea guvernului Roman, cu sustinerea lui Iliescu, iar Basescu fiind coada de topor si felinarul mineresc. de-aia am zis ca Iliescu l-a iubit mai mult decat pe Roman.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Otv prezinta imagini din piata universitatii.







Of course!



Da Copiloi si daca vrei sa ne enervezi tare, mergi pe linia asta!
Asa o sa obtii efectul contrar misiunii tale aici!
Faptul ca OTV este mai liber decat alte Tv-uri particulare ar trebui sa ne dea f. serios de gandit daca ne gandim la viitorul nostru!
Si pe B1 se dau imagini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Aaaa, stai ca incep sa inteleg de ce se spune acum ca Basescu a adus minerii. Am cautat putin pe net si am gasit un articol despre o declaratie recenta a lui Cozma cum ca Basescu i-ar fi dat trenuri la "o mineriada" si dupa aia nu i-a mai dat. Sursa www.inpolitics.ro/Exploziv-Cozma-Basescu-mi-a-dat-trenuri-ca-sa-aduc-minerii-la-Bucuresti-art47969.aspx" target="_blank">aici.

Dar, reamintesc, Basescu nu a fost ministrul transporturilor la mineriada din 13-15 iunie 1990. Era Corneliu Burada, puteti verifica si aici. Deci nu avea cum sa "ii dea" trenuri atunci. Era sub-secretar de stat in minister, nicidecum ministru, cum incearca sa ni se spuna acum. Deci la care mineriada a primit Cozma trenuri de la Basescu? Ca la cea din 13-15 iunie nu avea cum. Iar la cea din septembrie se stie ca a fost refuzat. Hmmm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

conchita, l-am auzit cu urechile mele pe dnul Geoana spunand ca a intrat in politica in 1998. Cautand pe site-ul domniei sale aflu ca a intrat in PSD in www.mirceageoana.ro/mircea-geoana/politica" target="_blank">2001. Ambasador a fost numit in www.mirceageoana.ro/mircea-geoana/diplomatia" target="_blank">1996. Iar ministru de externe doar in 2000. Le amesteci.

Edit ca incurcasem linkurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Golanii ar striga altceva , nu sloganurile pedeliste si numai alea ...




"Golanii" ar striga JOS ILIESCU!,JOS COMUNISTII!Ghici cine s-ar simtii vizat!Ca doar de ce crezi ca au luat bataie(putin spus) de la minerii lui Tatuca!
Acelasi care a pus pe post de paravan struto-camila Geoana-Crin-Johannis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


Si ce te deranjeaza?


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Ma deranjeaza ca si-au dat intalnire in Piata Universitatii niste comunisti.

Pe tine nu te deranjeaza?

Alina

Asta l-a deranjat tare, mai tare ca pe tine si pe Iliescu,de aceea si-a chemat el batausii! El lupta impotriva comunistlor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Da pe tine nu te deranjeaza ca Geoana aka marioneta lu ilici e si mai comunist, ca sa zic asa?





Mai comunist decat cine?



Decat Medvadev, de aceea nu l-a primit la Moscova!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

conchita, l-am auzit cu urechile mele pe dnul Geoana spunand ca a intrat in politica in 1998. Cautand pe site-ul domniei sale aflu ca a intrat in PSD in www.mirceageoana.ro/mircea-geoana/politica" target="_blank">2001. Ambasador a fost numit in www.mirceageoana.ro/mircea-geoana/diplomatia" target="_blank">1996. Iar ministru de externe doar in 2000. Le amesteci.

Edit ca incurcasem linkurile.


da, era purtator de cuvant la externe inainte de '98, mai precis in '95, eroarea mea.
nu am zis niciodata ca basescu a fost la prima mineriada, am tot spus despre cea din septembrie. cand l-a sapat clar pe roman, cu ajutorul minerilor, geaba imi dai linkuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

conchita, eu imi aduc aminte foarte clar ca 1991 minerii au fost refuzati cand au solicitat trenuri sa se deplaseze la Bucuresti. Au ocupat acceleratul 244 si au deturnat alte doua garnituri de tren. Mai multe surse: www.gardianul.ro/index.php?pag=nw&id=23640" target="_blank">aici, www.ziare.com/actual/eveniment/09-24-2006/mineriadele-politice-36792" target="_blank">aici sau www.replicahd.ro/replica_db/index.php?pagerun=2&p=2708&more=1&c=1&tb=1&pb=1" target="_blank">aici.

Ma rog, astea chiar sunt detalii tehnice, zici ca nu vrei linkuri. Parerea mea e ca minerii au ajuns la Bucuresti pentru ca au fost obisnuiti (de tatucu' Ilici) sa isi rezolve doleantele prin forta. Si pentru ca ei erau o forta, si aveau chemarea sa faca curat (fie in piata Universitatii, fie in piata Victoriei).

Mergi la inceput