Piata Universitatii 2009

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05

Doamne, cand o sa terminati cu intoxicarile? Basescu nu a dat trenuri minerilor.


asa ziceau si aia din pestera lui platon cand le-a aratat cineva soarele - fugi, dom'le, de-acilea, lumanarile noastre si umbrele pe pereti sunt "realitatea adevarata".

basescu a fost ministru al transporturilor, delia draga. trenurile si autocarele si restul atarnau de stampila lui. in septembrie 91, cand l-a vandut pe Petre Roman pe un pumn de arginti. te ajuta memoria sa-ti amintesti evenimentul sau vrei detalii? Iliescu l-a iubit mai mult pe Basescu, decat pe Roman si, pariez, mai mult decat pe Geoana.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Ca sa fiu sincera, nu il agream nici pe Ilici si nici pe Petrica Roman, dar si atunci s-a spus la TV ca ministrul transporturilor a refuzat sa le puna la dispozitie trenuri.

Mai frate, cu o minima gugaleala se pot gasi articole anti-intoxicare, chiar nu cunoasteti adevarul sau e doar tactica KGBista. Murdareste si calomniaza ca pana la urma se prinde ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Conchita, citeste articolul si nu mai persista in minciuna. Nu sunt assa de sclerozata incat sa nu imi amintesc ce s-a intamplat atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


decembrie 1989 in Timisoara
decembrie 1989 in Bucuresti

.. si fiindca acu's se fac 20 de ani.. de cand acei tineri au murit aiurea numai ca sa legitimeze neo-comunistii si fiindca

Iliescu inca nu-i judecat pentru sangele varsat!






Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


.. si alta interpretare a zilelor terorii negre..








Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Ma deranjeaza ca si-au dat intalnire in Piata Universitatii niste comunisti.

Pe tine nu te deranjeaza?




Nu, nu ma deranjeaza, doar pentru ca zici tu ca-s comunisti acolo.
Au trecut destui ani, dar tot imi aduc aminte cum erau tratati cei din piata de Iliescu...vad ca sustinatorii lui de azi nu stiu sa faca si sa zica altceva.
Pacat.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita


basescu a fost ministru al transporturilor, delia draga. trenurile si autocarele si restul atarnau de stampila lui.





Adica tu crezi ca minerii au avut nevoie de stampila sa se suie intrenuri, nu?
Cred ca insisti degeaba cu un element "perimat". Iliescu este singurul vinovat, asa si mecanicii trenurilor sunt vinovati...
Dar poti sa-mi dai mie detalii despre cum l-a iubit iliescu pe basescu mai tare decat pe Roman, ca nu cunosc acest aspect.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita
Ilici a fost tot timpul la putere, chiar si cand a fost Constantinescu presedinte. pe vremea lu Costica, cine sapa fost opozitie si cine a creat scandaluri dupa scandaluri? BASESCU! tinandu-se de manuta cu Ilici si cu Geoana. contra lui Ciorbea, mai ales, pe care a reusit sa-l dea jos.
[...]
Basescu - unul dintre organizatorii de mineriade, cel care le-a dat trenuri si autobuze pe gratis, face miting azi in Pta Universitatii??? nu ii este rusine?? bineinteles ca nu, doar nici pretenarului sau de altadata, Ilici, nu-i este rusine sa calce pamantul sfant timisorean.


conchita, esti dezinformata. Sau nu-ti mai aduci aminte si amesteci lucrurile. Si nu se mai intelege ce spui. Geoana a intrat in politica in 1998 (conform propriilor declaratii). Ciorbea a condus guvernul Romaniei intre 12 decembrie 1996 si 17 aprilie 1998. Dar da bine la public sa-i pui pe toti intr-o oala si sa strigi ca s-au amestecat, chiar daca n-au legatura.

Si Basescu chiar n-are legatura cu aducerea minerilor. Nu a dat nici trenuri si nici autobuze.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi



Asta i-a mai ramas lui Basescu, ca sa castige alegerile! Sa scoata agitatori in strada! RUSINE!!!






Inca un mesaj ca asta, si ma bag si in discutiile astea .
da-o incolo de treaba, mai Copiloi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

eu am o nelamuriere...nu de alta, dar nu am TV si ma limitez si eu la ce vad/citesc pe net. imi lipseste manipularea tv-istica.
deci, in piata universitatii au venit tot moldovenii adusi cu autocare, ca la timisoara?

copiloi, zau ca m-ar pufni rasul, daca nu as da in plans ca te citesc....

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput