Piata Universitatii 2009

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


Si ce te deranjeaza?


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Ma deranjeaza ca si-au dat intalnire in Piata Universitatii niste comunisti.

Pe tine nu te deranjeaza?

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92


allinta din cate am reusit sa-mi dau eu seama multi sustinatori ai lui Basescu sunt un produs al incercarii de manipulare ale televiziunilor puternice. Pentru foarte multi televizorul ocupa un loc atat de important in viata lor, incat ceea ce se intampla acum in media ii atinge in puncte atat de sensibile ca au devenit de-a dreptul patimasi. Patima mult mai mare decat ar putea naste sentimentele anti-comuniste (comunist este si Basescu dealtfel). Desigur suna mult mai interesant sa strigi "Jos comunismul!" decat sa strigi "Nu voi accepta sa-mi luati televizorul!!! Nu pot trai fara el!". As striga si eu 'jos comunismul' dar din pacate la ce folos...e clar ca in urmatorii 5 ani nu scapam de el...iar in ceea ce priveste televizorul...coruptia nu a ajuns inca si pe Discovery, eu stau linistita.



Si care sunt televiziunile alea puternice care au manipulat in favoarea lui Basescu ?!
Eu scriam despre situatia de acum. Cand, intr-adevar, televiziunile puternice incearca sa ne manevreze in directia dorita de interesele lor mercantile. Si in nici-un caz, in favoarea lui Basescu.
Toate soparlele si-au unit labutele pt a se catara pe spatele nostru.
L-au izolat pe Basescu, si fiindca nu a fost de ajuns, au inceput sa arunce cu mizerii in el. Asta asa, ca sa ne convinga pe noi, electoratul, de bunele lor intentii.
Geoana si clica nu au venit cu nimic care sa ne convinga ca le pasa de noi, de bunastarea noastra. Eu, una, ma simt insultata, de magaria cu care ne trateaza.


allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui accept92


allinta din cate am reusit sa-mi dau eu seama multi sustinatori ai lui Basescu sunt un produs al incercarii de manipulare ale televiziunilor puternice. Pentru foarte multi televizorul ocupa un loc atat de important in viata lor, incat ceea ce se intampla acum in media ii atinge in puncte atat de sensibile ca au devenit de-a dreptul patimasi. Patima mult mai mare decat ar putea naste sentimentele anti-comuniste (comunist este si Basescu dealtfel). Desigur suna mult mai interesant sa strigi "Jos comunismul!" decat sa strigi "Nu voi accepta sa-mi luati televizorul!!! Nu pot trai fara el!". As striga si eu 'jos comunismul' dar din pacate la ce folos...e clar ca in urmatorii 5 ani nu scapam de el...iar in ceea ce priveste televizorul...coruptia nu a ajuns inca si pe Discovery, eu stau linistita.



Si care sunt televiziunile alea puternice care au manipulat in favoarea lui Basescu ?!
Eu scriam despre situatia de acum. Cand, intr-adevar, televiziunile puternice incearca sa ne manevreze in directia dorita de interesele lor mercantile. Si in nici-un caz, in favoarea lui Basescu.
Toate soparlele si-au unit labutele pt a se catara pe spatele nostru.
L-au izolat pe Basescu, si fiindca nu a fost de ajuns, au inceput sa arunce cu mizerii in el. Asta asa, ca sa ne convinga pe noi, electoratul, de bunele lor intentii.
Geoana si clica nu au venit cu nimic care sa ne convinga ca le pasa de noi, de bunastarea noastra. Eu, una, ma simt insultata, de magaria cu care ne trateaza.


allinta




Pai ai citit si restul? Tocmai despre asta e vorba "Eu, una, ma simt insultata, de magaria cu care ne trateaza." Exact la televiziunile alea ma refer, alea care il sapa pe Basescu. Si uite, pe tine au reusit sa te revolte. Si pe multi altii. E tot o forma de manipulare (a adevarat ca rezultatul nu este cel asteptat de televiziuni). Nu stiu daca e corect 'manipulare' dar oricum nu ai cum sa lovesti in televiziuni cu votul tau, sau nu asta ar trebui sa fie scopul votului, nu? Mie mi-e fix indiferent ce fac televiziunile pentru ca nu ma uit la televizor...si oricum faptul ca s-au unit impotriva lui Basescu nu il creste pe Basescu cu nimic in ochii mei. Daca l-ar creste s-ar numi tot influenta televizorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Tocmai despre asta e vorba "Eu, una, ma simt insultata, de magaria cu care ne trateaza." Exact la televiziunile alea ma refer, alea care il sapa pe Basescu. Si uite, pe tine au reusit sa te revolte. Si pe multi altii. E tot o forma de manipulare (a adevarat ca rezultatul nu este cel asteptat de televiziuni). Nu stiu daca e corect 'manipulare' dar oricum nu ai cum sa lovesti in televiziuni cu votul tau, sau nu asta ar trebui sa fie scopul votului, nu? Mie mi-e fix indiferent ce fac televiziunile pentru ca nu ma uit la televizor...si oricum faptul ca s-au unit impotriva lui Basescu nu il creste pe Basescu cu nimic in ochii mei. Daca l-ar creste s-ar numi tot influenta televizorului.


Faptul ca au inceput sa arunce in Basescu cu tot ce le-a picat in labutele lor de soparle, crezand ca astfel il discrediteaza, dovedeste doar dispret fata de noi, prostimea.
Numai ca "prostimea" a capatat ceva experienta in ultimii 20 de ani si nu mai pleaca urechea la orice magarie, luand-o de buna.
Iar ei, "desteptaciunea clasei politice", si-au creat o lume in care ei sunt genii, iar poporul, boii buni de pusi la jug.
Manariile lor nu il ridica in ochii mei pe Basescu, dar Geoana a scazut in ochii mei pana la marimea unei muste verzi.



allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


Si ce te deranjeaza?


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Ma deranjeaza ca si-au dat intalnire in Piata Universitatii niste comunisti.

Pe tine nu te deranjeaza?

Alina


Da pe tine nu te deranjeaza ca Geoana aka marioneta lu ilici e si mai comunist, ca sa zic asa?


Conchita citeste ce am zis eu, am zis ca nici Base nu e marea cu sarea, da sa vina tot ilici la putere este peste puterea mea de intelegere.

Da poate pe tine nu te deranjeaza, problema ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Da pe tine nu te deranjeaza ca Geoana aka marioneta lu ilici e si mai comunist, ca sa zic asa?





Mai comunist decat cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

si mie mi se pare super trist ca Paturca and Co il apara pe basescu.
dar eu am fost in Piata universitatii chiar daca aveam 10 ani, seara de seara, si daca s-au strans toti aceeasi, nu pot sa nu fiu sentimentala si sa nu "tin cu ei".

Mie iliescu imi provoaca o greata metafizica greu de descris, nu voi merge la vot pt ca nu-mi permite sanatatea, dar asta e o solutie, pt ca nici pe basescu nu-mi vine sa pun stampila.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse
Conchita citeste ce am zis eu, am zis ca nici Base nu e marea cu sarea, da sa vina tot ilici la putere este peste puterea mea de intelegere.

Da poate pe tine nu te deranjeaza, problema ta.



Ilici a fost tot timpul la putere, chiar si cand a fost Constantinescu presedinte. pe vremea lu Costica, cine sapa fost opozitie si cine a creat scandaluri dupa scandaluri? BASESCU! tinandu-se de manuta cu Ilici si cu Geoana. contra lui Ciorbea, mai ales, pe care a reusit sa-l dea jos.

deci incetati sa mai vindeti castraveti la gradinari si sa va dati de mari patrioti aici ca sunteti anti-comunisti cand va declarati pro-Basescu. nu, tot pro-Ilici sunteti. Basescu e pupila lui de suflet, sa fie clar.

Basescu - unul dintre organizatorii de mineriade, cel care le-a dat trenuri si autobuze pe gratis, face miting azi in Pta Universitatii??? nu ii este rusine?? bineinteles ca nu, doar nici pretenarului sau de altadata, Ilici, nu-i este rusine sa calce pamantul sfant timisorean.

ce refuzati voi sa intelegeti este ca nu exista nici o diferenta intre cei doi, punct. niciuna. acelasi trecut, acelasi caracter corupt, doar ca unul are clasa, alalalt e badaran - o diferenta de forma, strict.

si nu te mai aventura tu sa ghicesti in stele ce ma deranjeaza sau nu, ca scriu destul de clar in limba romana ce ma deranjeaza. nu se vede?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Doamne, cand o sa terminati cu intoxicarile? Basescu nu a dat trenuri minerilor.
http://www.replicahd.ro/replica_db/index.php?pagerun=2&p=1483&more=1&c=1&tb=1&pb=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Ma intorsei .. fara dolari sau niscaiva droguri .


a trebuit sa ma multumesc numa cu:




S-a scandat/cantat si:

Noi de-aicea nu plecam, nu plecam acasa
Pana nu vom castiga libertatea noastra!

Jos comunismul!

Jos Iliescu!


si alte slogane golanesti





Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput