Violente la Timisoara

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zanabuna spune:

Intai de toate nu sunt de acord cu titul acestui subiect "Violente" din cate am citit si eu nu poate fi vorba de violente.
Din partea mea pot transmite numai atat :Rusine PSD ,PNL ,JOS COMUNISMUL (a nu se uita mineriada lu' Iliescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S


Of Kay, cum sa-mi dau seama dupa 3 fraze? Il cunosc mai demult, de cand n-aveam habar ca va deveni ce e azi, i-am urmarit mai pe sarite activitatea politica, apoi de cand a preluat partidul si s-a lansat in cursa am ciulit mai bine urechile. E altfel decat restul, altfel in opinia mea inseamna mai bun, in a altora, mai rau. Asta e tot.




altfel? hmmm...

"Dar nu pot pe principiul ca amândoi luptam contra lui Basescu sa las la o parte doua lucruri - ca domnul Geoana face parte din aceeasi lume de sanstajisti cu domnul Basescu si, doi, nu putem sa acceptam sa impunem întregii tari un manechin care doreste sa devina presedinte." e nevoie sa mai spun cui ii apartin cuvintele?

iote ca acum poate.

daca ar fi stat departe in turul doi, zau ca as fi crezut si eu ca e "altfel". acum, nu pot crede decat ca e un politician care minte cu mult tupeu. de ce l-as crede acum ca e potrivit manechinul?


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Voi chiar nu faceti diferenta intre vorbele spuse in campanie, e alta mancare de peste, parca ati picat din luna cu toatele de insistati atat pe asta. Schimbati macazul, veniti cu alte stiri daca se poate. Cat s-or fi injurat pesedeii cu pedeleii si ce s-au mai strans in brate cand au facut alianta....dragoste la prima vedere cica.
Fara suparare, dar nu mai raspund la aceste intrebari. Pe langa ca sunt rasuflate, au si o doza de puerilitate in ele...

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ingrid, ai mare dreptate in ce spui.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

D-na Cornea greseste, dar nu cu mult, erau acolo agitatori (am relatat ca stateau si langa mine si sotz), tineri exaltati ce nu stiau cum era la Revolutie si ce inseamna comunism pe paine...sunt convinsa ca erau din PD-L, dar fara insemne.


Ingrid, io n-am fost la Timisoara, dar in 2004 urlam si eu in Piata Universitatii. In ziua suspendarii la fel. Nu, nu stiu cum era la Revolutie, ca aveam 5 ani. Dar asta nu-mi confisca dreptul de a ma revolta sincer si fara agitatori.

M-as fi dus si anul asta, da' n-aveam cu cine lasa copilul.

Ni se cere (sustinatorilor lui TB) sa nu-i mai etichetam pe toti cu moguli si corupti. Cer sa nu fim nici noi etichetati.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Ingrid, sa stii ca multi au crezut ca Antonescu e alt-fel. Dar n-a reusit sa convinga. Eu nu cred ca nu putea sa zica ceva (orice) si sa fie consistent cu ce a zis, dupa aia. Ar fi avut de castigat. Ca daca o luam cum spui tu, de unde stim noi care sunt declaratii date in campanie si care vin din convingere? De exemplu, Antonescu declara acum ca va sustine un guvern Johannis alaturi de PSD. De unde stiu io ca asta nu e doar o declaratie de campanie? Ca pana una-alta se plimba cu Geoana si Johannis in sensul asta, dar si acum 3 saptamani declara ca Geoana nu e bun de presedinte si e la fel de murdar ca ceilalti. Ba chiar ca e un manechin... :(

Sa nu ma intelegi gresit, nu vreau sa supar pe nimeni, dar nu inteleg ce mesaj vrea domnul Antonescu sa transmita. Ca io receptionez o chestie si nu "cadreaza" cu ce as fi asteptat de la el. Stiu ca nu-s eu buricul pamantului si nu trebuie el sa ma convinga pe mine, dar eu as fi vrut sa fiu convinsa. Si ca mine stiu mai multi.

Am citit ca tu ai spus ca-l cunosti, ca ai mai vorbit cu el si imi inchipui ca imi poti explica si mie mecanismul . Daca ce zic eu ti se pare ca intra in categoria infantilism, te rog sa ignori mesajul meu.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Nu stiu daca s-a mai scris ca n-am citit chiar tot. Ati vazut cum au prezentat Antenele stirea despre manifestatiile de la Timisoara? 10 secunde de "sustinatorii a doi lideri politici s-au imbrancit. Urmeaza Meteo.". Fara nume, dara detalii.Astia, care daca se imbata unul si cade in sant fac adevarata ancheta la fata locului. Jenant. Uite astea sunt libertatile pe care le pierzi odata cu venirea comunistilor...ca tot ma intreba cineva la alt topic.
Da' mai bine ne explica domnul Geoana, cum "integrarea in Occident nu e solutia." Mai bine ne intoarcem catre Moscova...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

D-na Cornea greseste, dar nu cu mult, erau acolo agitatori (am relatat ca stateau si langa mine si sotz), tineri exaltati ce nu stiau cum era la Revolutie si ce inseamna comunism pe paine...sunt convinsa ca erau din PD-L, dar fara insemne.


Ingrid, io n-am fost la Timisoara, dar in 2004 urlam si eu in Piata Universitatii. In ziua suspendarii la fel. Nu, nu stiu cum era la Revolutie, ca aveam 5 ani. Dar asta nu-mi confisca dreptul de a ma revolta sincer si fara agitatori.

M-as fi dus si anul asta, da' n-aveam cu cine lasa copilul.

Ni se cere (sustinatorilor lui TB) sa nu-i mai etichetam pe toti cu moguli si corupti. Cer sa nu fim nici noi etichetati.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


Unu la mana, am fost in piata, stiu ce vorbesc. Stiu cine erau cei care protestau pe drept contra manifestatiei inoportune. Si stiu si ce erau altii...agitatori. De cate ori sa mai repet, stateau langa mine si strigau la intervale scurte de timp, apoi urmareau reactia celor de langa. Pun botul au ba? Ei, am refuzat sa pun botul.
Si doi la mana, asta nu scuza PSD ca s-a bagat in locul ala. Erau disponibile alte locatii daca tot vroiau sa-si sustina candidatul. Regret ca n-am auzit multe din cele spuse de Dinescu. A fost demential cu Uniunea Scriitorilor, Ceausescu si "Pe aripile vantului". Intamplare reala.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Ingrid, sa stii ca multi au crezut ca Antonescu e alt-fel. Dar n-a reusit sa convinga. Eu nu cred ca nu putea sa zica ceva (orice) si sa fie consistent cu ce a zis, dupa aia. Ar fi avut de castigat. Ca daca o luam cum spui tu, de unde stim noi care sunt declaratii date in campanie si care vin din convingere? De exemplu, Antonescu declara acum ca va sustine un guvern Johannis alaturi de PSD. De unde stiu io ca asta nu e doar o declaratie de campanie? Ca pana una-alta se plimba cu Geoana si Johannis in sensul asta, dar si acum 3 saptamani declara ca Geoana nu e bun de presedinte si e la fel de murdar ca ceilalti. Ba chiar ca e un manechin... :(

Sa nu ma intelegi gresit, nu vreau sa supar pe nimeni, dar nu inteleg ce mesaj vrea domnul Antonescu sa transmita. Ca io receptionez o chestie si nu "cadreaza" cu ce as fi asteptat de la el. Stiu ca nu-s eu buricul pamantului si nu trebuie el sa ma convinga pe mine, dar eu as fi vrut sa fiu convinsa. Si ca mine stiu mai multi.

Am citit ca tu ai spus ca-l cunosti, ca ai mai vorbit cu el si imi inchipui ca imi poti explica si mie mecanismul . Daca ce zic eu ti se pare ca intra in categoria infantilism, te rog sa ignori mesajul meu.

Daniela


Antonescu este un politician greu de prins in caracterizari. Practic, sinceritatea pe care o afiseaza poate parea copilareasca, dar e doar o manevra. E abil, asta o stiu. El a pierdut pentru ca nu a fost destul de cunoscut. La tara daca intrebai de Antonescu ti se raspundea: cine e ala? La orase a fost votat. Cat pe ce sa reuseasca....ce i-a lipsit lui a fost aparatul teritorial. Cu asta au castigat tata FSN si copilul (scuze, e adult deja) FSN.
Ce vrea sa transmita? Ca se poate face politica si fara sa te vanezi toata ziua buna-ziua cu adversarul. Ca adversarul poate deveni aliat. Ca asta e politica, chit ca unii vrem puritate. Daca se doreste asa ceva, va invit la biserica. Nu la Parlament sau Cotroceni. Peste tot in lume se foloseste demagogia, numai noi am ramas la stadiul de incepatori si ne miram de ce alesii nostri nu-si pun sufletul pe tava in fata noastra? de ce se aliaza cu cutare si cutare?
Am scris mai sus ca sunt doua situatii in care Antonescu il uraste pe Basescu. Nu le mai redau acum. Dar a declarat inainte de alegeri ca nu face alianta cu PD-L-ul. Care e problema? de ce sunteti asa, in stare de soc toate?
Am vorbit acum foarte putin cu el. M-am intimidat. Era plin de SPP in jur.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

pe ecran se vedea cum vorbesc inauntru rand pe rand: Ciuhandu, Dinescu, Geoana si Antonescu.
Cand apareau si luau cuvantul, jur ca ma gandeam la cele 5 minute de Ura si la Goldstein. Exact asa reactionau unii din piata.


Reactia lor pavloviana, mai treaca-mearga. Doar de-asta s-au dus acolo.

Mai tare insa ma mira ceata deasa prin care privesc momentul restul. Ceilalti. Care, parca sub hipnoza fiind, par incapabili sa priceapa ce se intimpla practic acolo. Dincolo de "huo". Cam ce faceau oamenii aia in sala.

Eu nu-mi amintesc de vre-un alt moment in care un sef PSD sa dea cu subsemnatul si despre comunism, si despre revolutie, si despre mineriade, despre tot ce i se imputa, dealtfel, extrem de vocal, la modul in care a facut-o Geoana, mai de voie, mai de nevoie, poate strins cu usa sau poate nu, in www.vestul.ro/stiri/2186/acordul-dintre-pntcd-si-psd-pentru-reconciliere-nationala.htm" target="_blank">acordul pentru reconciliere nationala semnat cu PNTCD ieri.
Si totusi, nimeni nu pare sa observe.

Ne luam cu stirile de la ora 5, cu una, cu alta, si esentialul trece pe linga noi. Desi pretindem ca ne pasa. Si cerem socoteala fara a baga de seama ca de fapt ni s-a dat...

Derizoriul rulz.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Am citit despre acord de ieri. Eu zic ca e un mare pas inainte, cu conditia sa si faca totul pentru "dezvaluirea adevarului si infaptuirea dreptatii." Era si timpul.
Unii vor replica la acest acord ca e doar o manevra ieftina.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput