Violente la Timisoara

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Mimo, eu am zis cu cine o sa votez. Zi-mi si tu cu cine votezi, si-ti zic daca ne simpatizam sau nu .




Hai mai Denizel ca ai fost atat de subtila sau eu superficiala, ca nu am inteles cu cine votezi,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui cl

Nu am vrut sa spun decat ca pui etichete si nu e normal.

Da, ai dreptate, se poate interpreta si asa.

Atunci reformulez: cei 20% in mod evident nu si-au dorit acest tur 2. Logic, nu?



stii, nici unii dintre ceilalti "80"% e posibil sa nu-si fi dorit turul II, dar cum majoritatea decide (care poate fi parte din 20% si parte din "80"% ), asta e... logic, nu?

Pai (30+30)% oricum sint acum, cu acest tur 2, intr-o pozitie mult mai confortabila decit aia 20% care chiar nu si l-au dorit in acest fel.
Si mai logic, asa-i?

De aia mi se pare nedrept sa fie terorizati aia 20%. Ei chiar n-au nici o vina ca a iesit asa...

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui cl

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui cl

Nu am vrut sa spun decat ca pui etichete si nu e normal.

Da, ai dreptate, se poate interpreta si asa.

Atunci reformulez: cei 20% in mod evident nu si-au dorit acest tur 2. Logic, nu?



stii, nici unii dintre ceilalti "80"% e posibil sa nu-si fi dorit turul II, dar cum majoritatea decide (care poate fi parte din 20% si parte din "80"% ), asta e... logic, nu?

Pai (30+30)% oricum sint acum, cu acest tur 2, intr-o pozitie mult mai confortabila decit aia 20% care chiar nu si l-au dorit in acest fel.
Si mai logic, asa-i?

De aia mi se pare nedrept sa fie terorizati aia 20%. Ei chiar n-au nici o vina ca a iesit asa...

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Cei 20% nu cred ca sunt terorizati. Si evident nu e vina lor ca a iesit ce a iesit! Vina o poarta un singur om! Evident, asta e numai parerea mea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl

Vina o poarta un singur om!


Asa zic si eu :).


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Intr'o lume paralela in care Vadim Tudor ar fi intrat in turul 2 Crin si votantii sai s'ar fi schimonosit sa ne arate ca ceea ce pare nebunie pentru toti e de fapt exuberanta schimbarii.
Daca Nati Meir in schimb ar fi duminica pe buletinul de vot, ar trage de definitia liberalismului pentru a acoperi si include si talharia si jaful.
Gigi Becali ar fi esenta intruchipata a spiritului mioritic caci ce e transhumanta altceva decat chintesenta liberului schimb.
Nici un pic nu le'ar tremura stampila sa aleaga din oricine altcineva

Ce nu inteleg e de ce dracu' n'au votat toti cu geoana din primul tur. 31+20=51 si incheiam balciul.

Invingem impreuna Romania bunului simt



Xeno, exuberanta schimbarii? De unde ai mai scos-o si pe asta? Alternanta la guvernare, nu-i totuna cu exuberanta, nici cu Vadim, Becali, Nati Meir si altii de genul.
Hai sa-ti povestesc ceva nostim, ca stiu ca iti place: deci ieri, in piata Operei, un ecran mare. Si pe ecran se vedea cum vorbesc inauntru rand pe rand: Ciuhandu, Dinescu, Geoana si Antonescu.
Cand apareau si luau cuvantul, jur ca ma gandeam la cele 5 minute de Ura si la Goldstein. Exact asa reactionau unii din piata. Huooo...rumoare, urlete...pai vrand-nevrand ma treceau niste fiori pe spinare. Pacat ca ai lipsit de la asa o distractie. Am inteles ca au umplut ecranul cu oua. Se incadreaza perfect in tema descrisa mai sus.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ingrid, uite cine a mai fost ieri in Piata Operei si ce parere are:
http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-6599256-scrisoare-deschisacatre-doamna-doina-cornea-brindusa-armanca.htm

Doamne unde se incadreaza in opinia ta?

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Cand apareau si luau cuvantul, jur ca ma gandeam la cele 5 minute de Ura si la Goldstein. Exact asa reactionau unii din piata. Huooo...rumoare, urlete


Lasa Ingrid ca si BB tot din ecrane vorbea. Si era tot entitate colectiva ca amalgamul JohGeoAnto.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Cand apareau si luau cuvantul, jur ca ma gandeam la cele 5 minute de Ura si la Goldstein. Exact asa reactionau unii din piata. Huooo...rumoare, urlete


Lasa Ingrid ca si BB tot din ecrane vorbea. Si era tot entitate colectiva ca amalgamul JohGeoAnto.

Invingem impreuna Romania bunului simt



Nu pusca, Xeno. Daca era TB pe ecrane, lumea cadea sfarsita din picioare, oamenii tremurau, plangeau si strigau: Mantuitorul meu! Ptiu, n-au putut sa-l puna si pe el. Macar sa-mi testez teoria.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Ingrid, uite cine a mai fost ieri in Piata Operei si ce parere are:
http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-6599256-scrisoare-deschisacatre-doamna-doina-cornea-brindusa-armanca.htm

Doamne unde se incadreaza in opinia ta?

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!





Doamna Brandusa e din anturajul societatii civile, deci replica ei e pe masura. Din cateva surse pot spune ca e cam isterica, dar e mai slefuita ca alti jurnalisti.
Ii inteleg frustrarea pt ca am fost acolo si am vazut reprezentati ai Societatii Timisoara, chiar daca d-l Mihalcea se dezice de contramanifestatie, el era in mijlocul reactionarilor...probabil din sentiment. Nu-i musai sa fie totul calculat.
D-na Cornea greseste, dar nu cu mult, erau acolo agitatori (am relatat ca stateau si langa mine si sotz), tineri exaltati ce nu stiau cum era la Revolutie si ce inseamna comunism pe paine...sunt convinsa ca erau din PD-L, dar fara insemne.
Cu toate aceste, consider ca insulte ca si cele pe care le-am citit pe siteul hotnews la adresa doamnei Cornea, mai rar. Chiar cred ca se cade in paranoia, toti sunt platiti, toti il urasc pe Basescu, toti...nu vedeti cum se exagereaza? Nici opiniile unor oameni de valoare (sa ma scuzati, dar pt mine ramane de valoare d-na Cornea) nu mai sunt ascultate, citez: "ce cauta babornita asta....", nu mai pot continua ca ma ia cu greata si lamaie n-am in casa.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S


Of Kay, cum sa-mi dau seama dupa 3 fraze? Il cunosc mai demult, de cand n-aveam habar ca va deveni ce e azi, i-am urmarit mai pe sarite activitatea politica, apoi de cand a preluat partidul si s-a lansat in cursa am ciulit mai bine urechile. E altfel decat restul, altfel in opinia mea inseamna mai bun, in a altora, mai rau. Asta e tot.




altfel? hmmm...

"Dar nu pot pe principiul ca amândoi luptam contra lui Basescu sa las la o parte doua lucruri - ca domnul Geoana face parte din aceeasi lume de sanstajisti cu domnul Basescu si, doi, nu putem sa acceptam sa impunem întregii tari un manechin care doreste sa devina presedinte." e nevoie sa mai spun cui ii apartin cuvintele?

iote ca acum poate.

daca ar fi stat departe in turul doi, zau ca as fi crezut si eu ca e "altfel". acum, nu pot crede decat ca e un politician care minte cu mult tupeu. de ce l-as crede acum ca e potrivit manechinul?

Mergi la inceput